Israël voert 'zwaarste gevechten tot nu toe', ook in Khan Younis
KHAN YUNIS (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) is naar eigen zeggen in de zwaarste dag van gevechten tot nu toe verwikkeld, onder meer in de stad Khan Younis. Militairen zijn daar in direct gevecht en hebben "vele terroristen gedood", zo staat op de website van de krijgsmacht.
De Israëlische generaal Yaron Finkelman zegt dat deze dinsdag de zwaarste gevechten zijn geleverd sinds het begin van de strijd, onder meer gezien het aantal mensen dat is gedood en het aantal aanvallen door de lucht. De gevechten zouden nog altijd voortduren, aldus het bericht dat eind van de middag (Nederlandse tijd) online verscheen.
De zuidelijke stad Khan Younis was voor de oorlog met zo'n 400.000 inwoners de tweede stad van Gaza, maar heeft de voorbije maand ook veel vluchtelingen opgevangen. Nu ook die stad onder vuur ligt, zijn veel mensen opnieuw gevlucht. Veel van hen zijn naar Rafah vertrokken.
Meer uit Buitenland
HELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een waarschuwing afgegeven voor een dronedreiging in de regio Uusimaa, waar de hoofdstad Helsinki ligt. Inwoners werden opgeroepen om binnen te blijven. Volgens de Finse strijdkrachten werd Finland niet direct militair bedreigd. Vrijdagochtend vroeg meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken dat het gevaar geweken was. Het vliegverkeer komt ook weer op gang.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij "fantastische handelsakkoorden" heeft gesloten met de Chinese leider Xi Jinping. Trump zei dat tijdens een rondleiding door de tuinen van Zhongnanhai, het complex van de Chinese centrale leiding.
2 uur geledenBEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij niet veel meer geduld met Iran zal hebben. Hij deed die uitspraak in een interview op Fox News.
3 uur geledenPALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.
6 uur geledenBEIJING (ANP) - De relatie tussen de VS en China "zal hopelijk sterker en beter zijn dan ooit tevoren". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
7 uur geledenWENEN (ANP) - Denemarken en Australië zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.
9 uur geleden