
Israël voert 'zwaarste gevechten tot nu toe', ook in Khan Younis
KHAN YUNIS (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) is naar eigen zeggen in de zwaarste dag van gevechten tot nu toe verwikkeld, onder meer in de stad Khan Younis. Militairen zijn daar in direct gevecht en hebben "vele terroristen gedood", zo staat op de website van de krijgsmacht.
De Israëlische generaal Yaron Finkelman zegt dat deze dinsdag de zwaarste gevechten zijn geleverd sinds het begin van de strijd, onder meer gezien het aantal mensen dat is gedood en het aantal aanvallen door de lucht. De gevechten zouden nog altijd voortduren, aldus het bericht dat eind van de middag (Nederlandse tijd) online verscheen.
De zuidelijke stad Khan Younis was voor de oorlog met zo'n 400.000 inwoners de tweede stad van Gaza, maar heeft de voorbije maand ook veel vluchtelingen opgevangen. Nu ook die stad onder vuur ligt, zijn veel mensen opnieuw gevlucht. Veel van hen zijn naar Rafah vertrokken.
Meer uit Buitenland
GENT (ANP/BELGA) - Een concert met de Israëlische dirigent Lahav Shani op het Gent Festival van Vlaanderen wordt definitief geannuleerd. Dat besloot de raad van bestuur van het festival in de nacht van maandag op dinsdag. Het plan om de dirigent te weren leidde eerder tot kritiek, onder meer van de Belgische premier Bart De Wever.
13 minuten geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - "Gaza staat in brand", verklaarde de Israëlische minister van Defensie Israel Katz dinsdag. Hij belooft dat Israël "niet zal opgeven of terugdeinzen voordat de missie is voltooid". Het doel is de vrijlating van gijzelaars en het verslaan van Hamas, aldus Katz.
19 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontmoet volgende week waarschijnlijk zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky, zegt de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Trump hoopt volgens hem nog op een vredesakkoord waarbij ook de Russische president Vladimir Poetin betrokken is.
39 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat Hamas mogelijk nog maar dagen heeft om in te stemmen met een staakt-het-vuren. Zijn uitspraak volgt na nieuwe Israëlische bombardementen op Gaza-Stad.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat hij van plan is een aanklacht wegens smaad en laster van 15 miljard dollar in te dienen tegen The New York Times. Dat meldt hij in een bericht op Truth Social. Hij zal de zaak aanspannen in Florida, verdere details gaf de president niet.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Gaza-Stad is in de nacht van maandag op dinsdag getroffen door zware aanhoudende bombardementen, melden verschillende getuigen aan persbureau AFP. Over slachtoffers of gewonden is nog niets bekend.
2 uur geledenBOGOTA (ANP) - De Verenigde Staten zien Colombia niet langer als bondgenoot in de strijd tegen drugshandel, zo verklaart de Colombiaanse president Gustavo Petro. Het besluit zou neerkomen op het stopzetten van Amerikaanse steun aan Colombia ter waarde van honderden miljoenen dollars per jaar.
4 uur geleden