Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël voert weer aanvallen uit op Hezbollah in Libanon

Israël voert weer aanvallen uit op Hezbollah in Libanon

TEL AVIV/BEIROET (ANP) - Het Israëlische leger heeft opnieuw stellingen van Hezbollah in Zuid-Libanon aangevallen. Vliegtuigen hebben twee militaire installaties van de door Iran gesteunde militie bestookt, meldt het Israëlische leger zaterdagavond. De afgelopen 48 uur zouden "in totaal tien terroristen" zijn gedood, onder wie een commandant, meldt een legerwoordvoerder.

De luchtmacht zegt een voertuig met daarin verschillende Hezbollahstrijders te hebben geraakt. De militieleden zouden raketten hebben afgevuurd op Israëlisch grondgebied. De informatie van het Israëlische leger kan niet onafhankelijk worden geverifieerd.

Hezbollah heeft eerder zaterdag toegegeven dat zes strijders zijn omgekomen bij Israëlische aanvallen. De militanten meldden een Israëlische kazerne bij de stad Liman en Israëlische soldaten bij de grens onder vuur te hebben genomen. Ook deze informatie kan niet onafhankelijk geverifieerd worden. Er zijn geen meldingen over mogelijke slachtoffers in Israël.

Sinds het begin van oorlog in Gaza bestoken Hezbollah en Israël elkaar regelmatig. Daarbij zijn doden gevallen aan beide kanten. Tienduizenden inwoners van beide landen hebben hun huizen verlaten om de gevechten in het grensgebied.

Meer uit Buitenland

Bultrug Timmy weet op eigen kracht los te komen voor Duitse kust

WISMAR (ANP/DPA) - Bultrug Timmy is op eigen kracht losgekomen voor de Duitse kust. Het dier was de afgelopen weken meermaals gestrand en autoriteiten hadden hun reddingspogingen gestaakt. Zondag werd er nog een particuliere reddingsactie opgestart, maar door het stijgende water wist Timmy maandag toch op eigen kracht los te komen. Volgens het Duitse Bild blijven reddingsdiensten paraat om hem via de Noordzee naar de Atlantische Oceaan te begeleiden.

1 uur geleden
China oefent in westen Stille Oceaan in reactie op Japan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.

3 uur geleden
Doden bij beschieting vermeende drugsboot in Caribisch gebied

WASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.

5 uur geleden
Iran dreigt met vergelding na Amerikaanse aanval op Iraans schip

TEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.

8 uur geleden
Staatsmedia: Iran gaat niet naar onderhandelingen in Pakistan

TEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.

9 uur geleden
Pro-Russische Radev claimt verkiezingsoverwinning in Bulgarije

SOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.

10 uur geleden
Braziliaanse president Lula noemt oorlog tegen Iran waanzin

HANNOVER (ANP/DPA) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft uitgehaald naar de Verenigde Staten vanwege de oorlog die het land samen met Israël voert tegen Iran. "Waanzin", aldus de Braziliaan, in een toespraak bij de opening van Hannover Messe, een grote handelsbeurs in de Duitse stad.

11 uur geleden