Israël voert massaal nachtelijke bombardementen uit op Gaza
GAZA-STAD (ANP) - Het Israëlische leger heeft in de nacht van zondag op maandag massaal bombardementen uitgevoerd op de Gazastrook. Een woordvoerder zegt dat de strijdkrachten 320 doelen van Hamas hebben aangevallen.
Onder de doelen waren ondergrondse tunnels, hoofdkwartiers en observatieposten. De aanvallen focusten zich volgens Palestijnse media op het midden en het noorden van de Gazastrook.
Al Jazeera bericht dat het gebied in de nacht "non-stop" werd gebombardeerd. De hevigste aanvallen waren volgens de nieuwszender gericht op het vluchtelingenkamp Jabalia. Daar zouden zeker twintig doden en tientallen gewonden zijn gevallen. Onder de gewonden zijn veel kinderen, bericht Al Jazeera op basis van ziekenhuisfunctionarissen.
Jabalia was voor het oplaaien van het conflict tussen Israël en Hamas op 7 oktober de grootste van de acht vluchtelingenkampen in de Gazastrook. Het kamp ten noorden van Gaza-Stad is zo'n 1,4 vierkante kilometer groot en volgens VN-cijfers waren er eerder dit jaar ruim 116.000 vluchtelingen geregistreerd.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP) - Als Europese landen oorlog willen, is Rusland daar "klaar" voor, zegt president Vladimir Poetin voorafgaand aan zijn ontmoeting met afgevaardigden van de Verenigde Staten. Poetin herhaalde zijn eerdere beschuldiging dat de VS vrede proberen te stichten in Oekraïne, maar daarin worden gedwarsboomd door Europa.
58 minuten geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar, dat bemiddelt bij de verdere onderhandelingen tussen Hamas en Israël, voert de druk op om beide partijen "snel aan tafel te krijgen" voor de tweede fase van het vredesoverleg. Dat kondigde de woordvoerder van de Qatarese minister van Buitenlandse Zaken, Majed al-Ansari, aan.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse pogingen een einde te maken aan de Russische oorlog tegen Oekraïne gaan "op den duur" lukken, verwacht NAVO-topman Mark Rutte. Maar dan moet Rusland wel meedoen, "en dat wordt vandaag getest".
2 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïense en Amerikaanse vertegenwoordigers hebben het plan dat een einde moet maken aan de oorlog met Rusland "verfijnd", zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Functionarissen van beide landen spraken afgelopen week in Florida met elkaar. Het ging onder meer over bescherming tegen Russische aanvallen en "het voorkomen van schendingen van afspraken in het geval van een staakt-het-vuren", meldt Zelensky.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-landen trekken de komende dagen extra geld uit voor de inkoop van Amerikaanse wapens voor Oekraïne, verwacht NAVO-topman Mark Rutte. NAVO-lidstaten hebben al veel gedaan, maar "we moeten nog altijd meer doen", zei hij. Rutte is "voorzichtig optimistisch" dat het gaat lukken om de 1 miljard dollar bijeen te sprokkelen die Oekraïne maandelijks zegt nodig te hebben.
3 uur geledenSHEFFIELD (ANP) - De Britse politie heeft zich bij de Hillsborough-stadionramp in 1989 schuldig gemaakt aan "fundamenteel falen" en laksheid. Dat staat in een nieuw rapport van de politiewaakhond, schrijft Sky News. Het was het grootste onafhankelijke onderzoek naar de ramp, waarbij 97 Liverpool-fans om het leven kwamen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De veroordeelde Hondurese oud-president Juan Orlando Hernández is vrijgelaten uit een gevangenis in de Verenigde Staten, aldus gegevens van de Amerikaanse gevangenisautoriteiten. De Amerikaanse president Donald Trump heeft hem gratie verleend.
3 uur geleden