Israël voert diep in zuiden Libanon luchtaanvallen uit
BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Israëlische troepen hebben de stad Ghaziyeh bij Sidon aangevallen, ongeveer 55 kilometer van de zuidgrens van Libanon met Israël. Dat melden diverse Libanese media, waaronder persbureau NNA, dat het over "meerdere luchtaanvallen op de stad" heeft.
Op door media verspreide video's zijn enorme rookpluimen te zien die het gevolg van de aanvallen zouden zijn. Het is onduidelijk of er slachtoffers zijn gevallen. Volgens NNA zijn bij de aanvallen veertien gewonden gevallen, "in meerderheid Syrische arbeiders".
Volgens Israël waren de aanvallen gericht op wapendepots in Zuid-Libanon en zijn ze een reactie op een drone die de Libanese groepering Hezbollah richting Israël had gelanceerd. De drone stortte neer nabij de Israëlische plaats Tiberias. "Als reactie op deze activiteit hebben we wapendepots in de buurt van Sidon aangevallen", aldus militair woordvoerder Daniel Hagari.
Aanvallen veroordelen
NNA berichtte niet lang na de Israëlische verklaring echter dat de Israëli's een bandenfabriek en een fabriek die generatoren maakt hebben getroffen. De Libanese tv-zender Al Jadeed interviewde een man die zei dat hij eigenaar is van de generatorenfabriek, die achter hem in brand stond. "Wij maken stroomgeneratoren", zei hij. "Ons bedrijf heet Infinite Power. Kijk maar, je ziet hier niets anders dan stroomgeneratoren en kantoren."
Het Libanese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft er bij de internationale gemeenschap op aangedrongen de "aanhoudende" Israëlische aanvallen te veroordelen en druk uit te oefenen op Israël "om zijn pogingen te stoppen Libanon mee te slepen in een oorlog die Libanon wil voorkomen".
Vergelding
Het grensoverschrijdende geweld escaleerde vorige week woensdag, toen Israël een reeks aanvallen op Zuid-Libanon lanceerde, waarbij volgens een AFP-telling minstens vijftien doden vielen, onder wie tien burgers. De aanvallen werden uitgevoerd als vergelding voor een niet-opgeëiste raketaanval vanuit Libanon op een militaire basis in het noorden van Israël, waarbij een vrouwelijke soldaat om het leven kwam.
Volgens een telling van persbureau AFP zijn in ruim vier maanden tijd aan Libanese zijde minstens 269 mensen gedood, voornamelijk strijders van Hezbollah en andere geallieerde groepen, maar ook veertig burgers. Israël meldt over dezelfde periode tien dode militairen en zes burgers.
Meer uit Buitenland
SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Rond de vulkaan de Teide op Tenerife zijn er al dagen seismische activiteiten, maar dat geschok wijst volgens minister Víctor Ángel Torres niet op een nabije uitbarsting van de vulkaan. De minister van Territoriaal Beleid erkende in een vraaggesprek dat de trillingen die ook vrijdagochtend zijn gevoeld, "niet normaal zijn". Ze zijn anders dan in de afgelopen jaren, aldus Torres.
6 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het verbod op de Britse pro-Palestijnse actiegroep Palestine Action is onwettig, oordeelt de rechter. De regering plaatste de organisatie in juli op de lijst met terroristische organisaties, maar volgens de rechter is dat in strijd met het recht op vrijheid van meningsuiting.
31 minuten geledenOSLO (ANP) - Het Noorse hof heeft deze week een sms gestuurd naar verschillende organisaties waarvan kroonprinses Mette-Marit beschermvrouwe is. Daarin staat een uitnodiging om verder te praten over de ophef die ontstond over de banden van de kroonprinses met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, melden Noorse media.
1 uur geledenTUCSON (ANP) - De FBI heeft de beloning voor informatie die leidt tot de opsporing van de ontvoerde Nancy Guthrie of haar kidnapper verhoogd tot 100.000 dollar (84.000 euro). Dat is een verdubbeling van het bedrag dat eerder was uitgeloofd.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat Cuba "humanitair helpen" omdat de VS proberen onder meer de olietoevoer naar het eiland te blokkeren. Dit heeft de Russische onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov bevestigd. Russische media meldden eerder al dat het Kremlin van plan was binnenkort te hulp te schieten.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Denemarken levert vier F-35-gevechtsvliegtuigen voor de nieuwe Noordpoolmissie van de NAVO. Ook de Verenigde Staten zullen aan de Arctic Sentry-missie bijdragen, zegt defensieminister Troels Lund Poulsen.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft tijdens de veiligheidsconferentie in München een ontmoeting gepland met de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Ze zullen het onder meer hebben over Groenland, zei Frederiksen bij aankomst in München.
1 uur geleden