Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël voert aanvallen uit op Jemen, meerdere doden

Israël voert aanvallen uit op Jemen, meerdere doden

SANAA (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft donderdag bij precisie-aanvallen op "militaire doelen" van de Houthi-rebellen in Jemen negen mensen gedood, aldus Al Masirah TV, de belangrijkste televisiezender van de Houthi's. Het Israëlische leger meldt luchtaanvallen op havens en de energievoorziening van Jemen, nadat een raket op Israël vanuit Jemen was afgevuurd.

Al Masirah spreekt van "agressieve aanvallen" op de hoofdstad Sanaa en belangrijke havens, inclusief Hodeidah. Zeven mensen zouden gedood zijn bij een aanval op de haven van Salif en twee anderen bij aanvallen op een oliefaciliteit. Er waren ook aanvallen op elektriciteitscentrales bij Sanaa.

Het Israëlische leger meldde een raket afkomstig uit Jemen te hebben onderschept. Daarop zijn de aanvallen gelanceerd op "militaire doelen van het terroristische regime van de Houthi's".

De Houthi's uit het noorden hebben in de Jemenitische burgeroorlog grote delen van het land in handen gekregen, inclusief de westkust en de hoofdstad. Ze vuren naar eigen zeggen uit solidariteit met de Gazastrook raketten af op Israëlische doelen of schepen die op Israël zouden varen.

Meer uit Buitenland

Oostenrijk telt deze winter 26 doden door lawines

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk zijn deze winter 26 mensen omgekomen door lawines, meldt de Oostenrijkse raad voor veiligheid in de Alpen (ÖKAS). Dat is "aanzienlijk meer" dan voorgaande jaren.

45 minuten geleden
Brussel bevestigt brief Orbán aan voorzitter Costa

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Raad António Costa heeft een brief van de Hongaarse premier Viktor Orbán ontvangen. Dat bevestigt zijn woordvoerder. Over de inhoud ervan wil ze verder niets kwijt. Het is niet duidelijk of Costa donderdag met een reactie komt.

47 minuten geleden
Onderhandelingen tussen Iran en VS in Genève hervat

GENÈVE (ANP/AFP) - De derde ronde van Amerikaans-Iraanse onderhandelingen over het nucleaire programma van Iran is in Genève begonnen. De twee landen praten via bemiddelaars uit Oman met elkaar. De VS en Iran hebben al sinds 1980 geen diplomatieke betrekkingen meer.

50 minuten geleden
Polen: defensiekosten verbleken bij biljoen na aanval Russen

WARSCHAU (ANP/RTR) - De verdediging van de oostflank van de NAVO tegen een Russische aanval zou vele honderden miljarden euro's kosten, waarschuwt de Poolse buitenlandminister Radek Sikorski. Veel meer, volgens hem, dan wat NAVO-landen nu moeten uitgeven om zich te herbewapenen en Rusland af te schrikken.

1 uur geleden
Aantal geboortes in Japan voor tiende jaar op rij afgenomen

TOKIO (ANP/AFP) - Het aantal geboortes is in Japan voor het tiende jaar op rij afgenomen. Het Oost-Aziatische land heeft een van de laagste geboortecijfers ter wereld en kampt ook met een krimpende en vergrijzende bevolking.

2 uur geleden
Hongarije beschuldigt Oekraïne van anti-Hongaars beleid

BOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán stelt in een open brief dat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zich bezighoudt met "anti-Hongaars beleid". Hij roept Zelensky op dit te veranderen en eist "meer respect voor Hongarije".

4 uur geleden
Premier De Wever kondigt luchtafweer bij Antwerpse haven aan

ANTWERPEN (ANP) - Er komt een nieuw luchtafweersysteem bij de Antwerpse haven, heeft de Belgische premier Bart De Wever aangekondigd. Het gaat om zogenoemde NASAMS, die gebruikt kunnen worden om bepaalde vliegtuigen, helikopters, drones en raketten op middellange afstand uit de lucht te schieten. De premier zei op een bijeenkomst van de haven dat de systemen al besteld zijn. Dat gebeurt in samenwerking met Nederland.

4 uur geleden