Israël voert aanvallen uit op Jemen, meerdere doden
SANAA (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft donderdag bij precisie-aanvallen op "militaire doelen" van de Houthi-rebellen in Jemen negen mensen gedood, aldus Al Masirah TV, de belangrijkste televisiezender van de Houthi's. Het Israëlische leger meldt luchtaanvallen op havens en de energievoorziening van Jemen, nadat een raket op Israël vanuit Jemen was afgevuurd.
Al Masirah spreekt van "agressieve aanvallen" op de hoofdstad Sanaa en belangrijke havens, inclusief Hodeidah. Zeven mensen zouden gedood zijn bij een aanval op de haven van Salif en twee anderen bij aanvallen op een oliefaciliteit. Er waren ook aanvallen op elektriciteitscentrales bij Sanaa.
Het Israëlische leger meldde een raket afkomstig uit Jemen te hebben onderschept. Daarop zijn de aanvallen gelanceerd op "militaire doelen van het terroristische regime van de Houthi's".
De Houthi's uit het noorden hebben in de Jemenitische burgeroorlog grote delen van het land in handen gekregen, inclusief de westkust en de hoofdstad. Ze vuren naar eigen zeggen uit solidariteit met de Gazastrook raketten af op Israëlische doelen of schepen die op Israël zouden varen.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen hebben zondag veertien mensen gedood en 37 mensen verwond, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden van zondag waren twee kinderen en twee vrouwen, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Israël meldt dat een van zijn soldaten is omgekomen.
5 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.
6 uur geledenSYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.
6 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.
10 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.
12 uur geleden