Israël voert aanvallen uit op Jemen, meerdere doden
SANAA (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft donderdag bij precisie-aanvallen op "militaire doelen" van de Houthi-rebellen in Jemen negen mensen gedood, aldus Al Masirah TV, de belangrijkste televisiezender van de Houthi's. Het Israëlische leger meldt luchtaanvallen op havens en de energievoorziening van Jemen, nadat een raket op Israël vanuit Jemen was afgevuurd.
Al Masirah spreekt van "agressieve aanvallen" op de hoofdstad Sanaa en belangrijke havens, inclusief Hodeidah. Zeven mensen zouden gedood zijn bij een aanval op de haven van Salif en twee anderen bij aanvallen op een oliefaciliteit. Er waren ook aanvallen op elektriciteitscentrales bij Sanaa.
Het Israëlische leger meldde een raket afkomstig uit Jemen te hebben onderschept. Daarop zijn de aanvallen gelanceerd op "militaire doelen van het terroristische regime van de Houthi's".
De Houthi's uit het noorden hebben in de Jemenitische burgeroorlog grote delen van het land in handen gekregen, inclusief de westkust en de hoofdstad. Ze vuren naar eigen zeggen uit solidariteit met de Gazastrook raketten af op Israëlische doelen of schepen die op Israël zouden varen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse FBI is sinds vorig jaar gaan samenwerken met China en Rusland. Dat zegt directeur Kash Patel. De samenwerking betreft bijvoorbeeld het aanpakken van wereldwijde kindermisbruiknetwerken en cyberfraude die zich richt op Amerikanen. Experts noemen het gevaarlijk dat de VS gevoelige informatie deelt met twee oude rivalen.
7 minuten geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft in de loop van het jaar een groot deel van zijn voorraad luchtafweerraketten ingezet, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Volgens hem is er ten opzichte van 2025 nog maar een derde over. Eerder zei hij al dat dit soort raketten deze woensdag levens hadden kunnen redden, nadat bij Russische aanvallen op de hoofdstad Kyiv en de omgeving tientallen doden waren gevallen.
53 minuten geledenZUIENKERKE (ANP/BELGA) - De Belgische politie test een drone die moet helpen bij het voorkomen dat migranten op bootjes het Kanaal oversteken. Vier politiezones in het noordwesten van het land werken samen aan de proef. De drone vliegt boven een gebied tot aan de Nederlandse grens.
1 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Bij een Oekraïens goederenvliegtuig op de luchthaven van Leipzig is een drone met explosieven in beslag genomen, melden bronnen aan het Duitse persbureau dpa. Vlak daarvoor botste een vliegtuig van DHL in de lucht tegen een onbekend object in de buurt van Leipzig.
1 uur geledenMARSEILLE (ANP/AFP) - In Algerije is een berucht crimineel kopstuk uit Marseille opgepakt. Mehdi Laribi, het hoofd van DZ Mafia, is eind vorige maand aangehouden, bevestigt minister van Justitie Gérald Darmanin op X na berichtgeving van Franceinfo.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitse veiligheidsbronnen zeggen dat de inlichtingendiensten zich bezighouden met Russische filmpjes die erop gericht zijn de aankomende deelstaatverkiezingen te beïnvloeden. In de filmpjes zou onder meer valse informatie over politici worden verspreid.
3 uur geledenLANSING (ANP) - Abdul El-Sayed, een progressieve voormalige gezondheidsfunctionaris die pleit voor het stopzetten van onvoorwaardelijke militaire steun aan Israël, heeft in de staat Michigan de Democratische voorverkiezing voor de Amerikaanse Senaat gewonnen, verwacht NBC News. Andere media hebben El-Sayed nog niet uitgeroepen als winnaar.
4 uur geleden