Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël voert aanvallen uit op Jemen, meerdere doden

Israël voert aanvallen uit op Jemen, meerdere doden

SANAA (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft donderdag bij precisie-aanvallen op "militaire doelen" van de Houthi-rebellen in Jemen negen mensen gedood, aldus Al Masirah TV, de belangrijkste televisiezender van de Houthi's. Het Israëlische leger meldt luchtaanvallen op havens en de energievoorziening van Jemen, nadat een raket op Israël vanuit Jemen was afgevuurd.

Al Masirah spreekt van "agressieve aanvallen" op de hoofdstad Sanaa en belangrijke havens, inclusief Hodeidah. Zeven mensen zouden gedood zijn bij een aanval op de haven van Salif en twee anderen bij aanvallen op een oliefaciliteit. Er waren ook aanvallen op elektriciteitscentrales bij Sanaa.

Het Israëlische leger meldde een raket afkomstig uit Jemen te hebben onderschept. Daarop zijn de aanvallen gelanceerd op "militaire doelen van het terroristische regime van de Houthi's".

De Houthi's uit het noorden hebben in de Jemenitische burgeroorlog grote delen van het land in handen gekregen, inclusief de westkust en de hoofdstad. Ze vuren naar eigen zeggen uit solidariteit met de Gazastrook raketten af op Israëlische doelen of schepen die op Israël zouden varen.

Meer uit Buitenland

Tientallen arrestaties in Luik bij studentenprotesten

LUIK (ANP/BELGA) - De politie in het Belgische Luik heeft 76 mensen opgepakt tijdens studentenprotesten in de stad. Net als in Frankrijk lopen de protesten van scholieren en studenten in Luik de afgelopen dagen ook uit op rellen.

5 uur geleden
Leger VS wijst op systeemfouten bij crash vliegtuig en helikopter

WASHINGTON (ANP/RTR) - De botsing tussen een vliegtuig van American Airlines en een Black Hawk-helikopter van het leger in Washington vorig jaar was het gevolg van verschillende systeemfouten. Dat staat in een onderzoeksrapport van het Amerikaanse leger, dat is ingezien door persbureau Reuters. Bij de crash kwamen 67 mensen om het leven.

5 uur geleden
Meer dan 500 arrestaties bij onderwijsprotesten Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Meer dan vijfhonderd mensen zijn donderdag gearresteerd bij de onderwijsprotesten in Frankrijk. Er waren in totaal meer dan 70.000 mensen op de been, meldt het ministerie. Demonstranten eisen hervormingen in het onderwijs.

6 uur geleden
Trump zegt Iran niet aan te vallen voor midterms

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump garandeert op Truth Social dat de Verenigde Staten geen aanvallen zullen uitvoeren op Iran voor de tussentijdse verkiezingen in de VS van volgende maand. Volgens hem verlopen de gesprekken tussen beide landen "productief".

7 uur geleden
Bemanningsleden ISS na bijna acht maanden terug op aarde

HOUSTON (ANP) - Vier bemanningsleden van ruimtestation ISS zijn donderdag teruggekeerd op aarde. De capsule met Jessica Meir (49) en Jack Hathaway (44) uit de Verenigde Staten, de Française Sophie Adenot (44) en de Rus Andrej Fedjaev (45) plonsde gecontroleerd in de Grote Oceaan voor de kust van Californië.

7 uur geleden
Nieuwe aanklachten tegen Maduro om marteling Amerikanen bevestigd

NEW YORK (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben nieuwe aanklachten ingediend tegen de gevangengenomen Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn vrouw. CNN meldde woensdag al op basis van bronnen dat de twee ook vervolgd zouden worden voor de marteling van Amerikaanse gevangenen en dat is nu bevestigd.

7 uur geleden
Kallas verwacht maandag akkoord over EU-missie in Libanon

BEIROET (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht dat de EU-ministers van Buitenlandse Zaken maandag formeel besluiten tot een nieuwe EU-missie in Libanon. Dat zei Kallas donderdag op een persconferentie in Beiroet. "Deze missie zal een cruciale bijdrage leveren aan de veiligheid in Libanon."

8 uur geleden