Israël voert aanvallen uit op Jemen, meerdere doden
SANAA (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft donderdag bij precisie-aanvallen op "militaire doelen" van de Houthi-rebellen in Jemen negen mensen gedood, aldus Al Masirah TV, de belangrijkste televisiezender van de Houthi's. Het Israëlische leger meldt luchtaanvallen op havens en de energievoorziening van Jemen, nadat een raket op Israël vanuit Jemen was afgevuurd.
Al Masirah spreekt van "agressieve aanvallen" op de hoofdstad Sanaa en belangrijke havens, inclusief Hodeidah. Zeven mensen zouden gedood zijn bij een aanval op de haven van Salif en twee anderen bij aanvallen op een oliefaciliteit. Er waren ook aanvallen op elektriciteitscentrales bij Sanaa.
Het Israëlische leger meldde een raket afkomstig uit Jemen te hebben onderschept. Daarop zijn de aanvallen gelanceerd op "militaire doelen van het terroristische regime van de Houthi's".
De Houthi's uit het noorden hebben in de Jemenitische burgeroorlog grote delen van het land in handen gekregen, inclusief de westkust en de hoofdstad. Ze vuren naar eigen zeggen uit solidariteit met de Gazastrook raketten af op Israëlische doelen of schepen die op Israël zouden varen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever gaat maandagochtend naar de koning om zijn ontslag in te dienen, schrijven Belgische media. Dat gebeurt volgens de VRT om 09.30 uur.
2 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump is toegevoegd aan de lijst met vijanden van de persvrijheid van Reporters sans frontières (RSF). De journalistenorganisatie beschuldigt Trump ervan zijn macht te gebruiken tegen mediaorganisaties waarvan hij de berichtgeving niet waardeert.
2 uur geledenURDA (ANP/AFP) - In Spanje zijn nog eens tien buitenlandse slachtoffers van het treinongeluk van vorige week geïdentificeerd. Vier van hen kwamen uit de Verenigde Staten en de anderen uit Canada, Japan, Argentinië, Mexico, Tunesië en Tsjechië. Eerder werden de identiteiten van een Frans en een Portugees slachtoffer vastgesteld.
7 uur geledenOLESJKY (ANP/AFP) - Het staakt-het-vuren dat de afgelopen dagen om humanitaire redenen van kracht was rond de Oekraïense stad Olesjky, is zoals gepland beëindigd. Dat verklaarde de Oekraïense ombudsman voor de mensenrechten Dmytro Loebinets zondagavond. Rusland meldde eerder al de humanitaire operatie te hebben afgerond.
8 uur geledenKYIV (ANP) - Amnesty International zegt dat komende winter een nieuwe humanitaire ramp dreigt in Oekraïne. Russische autoriteiten, waaronder president Vladimir Poetin, kondigden eerder aan de energie-infrastructuur in Oekraïne opzettelijk te zullen aanvallen. De mensenrechtenorganisatie verwacht dat dit grote problemen zal veroorzaken voor burgers in het land.
8 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Een officiële app die door Oekraïners wordt gebruikt om op de hoogte te blijven van dreigende Russische luchtaanvallen, is gehackt. Dat bevestigt een woordvoerder van de Oekraïense luchtmacht zondagavond.
10 uur geledenISTANBUL (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is bereid de Russische president Vladimir Poetin te ontmoeten voor rechtstreekse gesprekken in Turkije. Dat zei hij zondag in een interview met de zender CNN Türk. "We zijn er klaar voor", antwoordde Zelensky op de vraag of hij bereid zou zijn Poetin in Turkije te ontmoeten.
10 uur geleden