Israël voert aanvallen uit in Gazastrook, bestand niet van kracht
GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Het Israëlische leger heeft aanvallen uitgevoerd in het noorden en midden van de Gazastrook, laat het weten in een verklaring. Daarbij zouden "terreurdoelen" zijn geraakt. Aanvankelijk zou om 07.30 uur Nederlandse tijd een bestand ingaan, maar Israël wil eerst nog een namenlijst krijgen van Hamas met de gijzelaars die worden vrijgelaten.
Ook inwoners van Gaza maken melding van nieuwe aanvallen op zondagochtend. Volgens de lokale hulpdiensten zijn daarbij al zeker acht Palestijnen omgekomen. Een journalist van AFP zag een grote rookpluim boven het noordoosten van Gaza.
Eerder op zondagochtend had de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gewaarschuwd dat Israël zou blijven aanvallen zolang Hamas niet aan de voorwaarden heeft voldaan. Zaterdag kwam de premier met de extra eis van de namenlijst. Hij wil namelijk precies weten wie de 33 Israëlische gijzelaars zijn die worden vrijgelaten als onderdeel van het zes weken durende bestand.
Hamas zegt dat het die lijst om "technische" redenen nog niet heeft kunnen geven. Een vertegenwoordiger van Hamas in Qatar zei op zondagochtend dat de lijst "elk moment" kan worden overgedragen. Daar zouden zeker de namen in staan van de drie gijzelaars die op de eerste dag van het bestand worden overgedragen. De "complexe situatie in Gaza en de bombardementen" hebben volgens de vertegenwoordiger tot de vertraging geleid.
Meer uit Buitenland
STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement vindt dat de EU-lidstaten harder tegen Hongarije moeten optreden door Hongarije het stemrecht te ontnemen. Een voorstel daartoe van de Nederlandse Europarlementariër Tineke Strik (GroenLinks-PvdA) is dinsdag met een ruime meerderheid aangenomen. De lidstaten spreken er al jaren over, maar tot onvrede van het Europees Parlement blijft een besluit uit.
9 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland waarschuwt dat het vredesplan voor Oekraïne van de Amerikaanse president Donald Trump kan worden aangepast, maar dat het wel moet blijven "in de geest" van wat Trump en president Vladimir Poetin in augustus tijdens een korte topconferentie in Alaska hebben afgesproken.
34 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft dinsdag ingestemd met een programma voor de versterking van de defensie-industrie van de EU. Hiervoor is voor de komende drie jaar 1,5 miljard euro uitgetrokken, waarmee militair materieel gezamenlijk moet worden aanbesteed en geproduceerd. De productie moet fors omhoog.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Israëlische aanvallen op de Gazastrook hebben volgens de VN-organisatie UNCTAD "alle pijlers onder de Palestijnse economie aanzienlijk ondermijnd". De overlevingskans voor Gaza wordt bedreigd, zegt de VN-Conferentie inzake Handel en Ontwikkeling (UNCTAD) in een rapport.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Amerikaanse president Donald Trump moeten elkaar nog deze week ontmoeten, zegt de Oekraïense veiligheidsadviseur en onderhandelaar Roestem Oemjerov. Hij spreekt van de "laatste stappen" die moeten leiden tot een overeenkomst die een einde maakt aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Polen moet het huwelijk van twee Poolse mannen die met elkaar trouwden in Duitsland erkennen. Dat oordeelde het Hof van Justitie van de Europese Unie (HvJ-EU) dinsdag. Een EU-lidstaat mag het huwelijk tussen twee burgers van hetzelfde geslacht niet weigeren als zij wettig getrouwd zijn in een ander EU-land, aldus het hof.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Grote Russische aanvallen met raketten en drones zijn volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky "het terroristische antwoord" van Rusland op de vredesvoorstellen die de Amerikaanse regering heeft gepresenteerd.
4 uur geleden