Israël voert aanvallen uit in Gazastrook, bestand niet van kracht
GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Het Israëlische leger heeft aanvallen uitgevoerd in het noorden en midden van de Gazastrook, laat het weten in een verklaring. Daarbij zouden "terreurdoelen" zijn geraakt. Aanvankelijk zou om 07.30 uur Nederlandse tijd een bestand ingaan, maar Israël wil eerst nog een namenlijst krijgen van Hamas met de gijzelaars die worden vrijgelaten.
Ook inwoners van Gaza maken melding van nieuwe aanvallen op zondagochtend. Volgens de lokale hulpdiensten zijn daarbij al zeker acht Palestijnen omgekomen. Een journalist van AFP zag een grote rookpluim boven het noordoosten van Gaza.
Eerder op zondagochtend had de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gewaarschuwd dat Israël zou blijven aanvallen zolang Hamas niet aan de voorwaarden heeft voldaan. Zaterdag kwam de premier met de extra eis van de namenlijst. Hij wil namelijk precies weten wie de 33 Israëlische gijzelaars zijn die worden vrijgelaten als onderdeel van het zes weken durende bestand.
Hamas zegt dat het die lijst om "technische" redenen nog niet heeft kunnen geven. Een vertegenwoordiger van Hamas in Qatar zei op zondagochtend dat de lijst "elk moment" kan worden overgedragen. Daar zouden zeker de namen in staan van de drie gijzelaars die op de eerste dag van het bestand worden overgedragen. De "complexe situatie in Gaza en de bombardementen" hebben volgens de vertegenwoordiger tot de vertraging geleid.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas is bereid de macht in de Gazastrook over te dragen aan het Palestijnse comité dat tijdelijk de Gazastrook moet besturen, zegt een functionaris van de Palestijnse groepering. Egypte maakte woensdag bekend dat er overeenstemming is bereikt over de vijftien leden van het technocratische comité.
34 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Een deel van het Europees Parlement wil een stemming over de handelsdeal met de Verenigde Staten uitstellen in het licht van de huidige geopolitieke ontwikkelingen, waaronder die rondom Groenland. Deze maand stond een stemming op de planning over een deel van de handelsafspraak die de EU en de VS afgelopen zomer sloten. Maar de sociaaldemocraten, het liberale Renew en de Groenen willen uitstel.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft in een verklaring op Facebook haar Europese bondgenoten bedankt voor het sturen van militairen naar Groenland. Ze is inmiddels door haar buitenlandminister Lars Løkke Rasmussen bijgepraat over het overleg met de Amerikanen en zegt dat het "geen makkelijk gesprek" was.
1 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - In Oeganda worden donderdag presidentsverkiezingen gehouden, maar in veel gebieden zijn de stembureaus uren na de geplande opening nog steeds gesloten. President Yoweri Museveni spreekt over "technische problemen" met stemcomputers, maar volgens de oppositie veroorzaakt de regering de vertraging expres.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Rusland maakt zich "ernstige zorgen" over de komst van militairen uit NAVO-landen naar Groenland. Dat ze in het noordpoolgebied Rusland en China het hoofd moeten bieden is onzin, stelt de Russische ambassade in Brussel.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De internetblokkade in Iran is donderdag de zevende dag ingegaan, meldt internetwaakhond NetBlocks. De maatregel werd door Teheran ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties tegen het regime. De blokkade behoort volgens NetBlocks tot de langste ooit in Iran.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn luchtruim heropend na een sluiting van bijna vijf uur vanwege mogelijke militaire acties van de Verenigde Staten.
7 uur geleden