Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël voert aanvallen uit in Gazastrook, bestand niet van kracht

Israël voert aanvallen uit in Gazastrook, bestand niet van kracht

GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Het Israëlische leger heeft aanvallen uitgevoerd in het noorden en midden van de Gazastrook, laat het weten in een verklaring. Daarbij zouden "terreurdoelen" zijn geraakt. Aanvankelijk zou om 07.30 uur Nederlandse tijd een bestand ingaan, maar Israël wil eerst nog een namenlijst krijgen van Hamas met de gijzelaars die worden vrijgelaten.

Ook inwoners van Gaza maken melding van nieuwe aanvallen op zondagochtend. Volgens de lokale hulpdiensten zijn daarbij al zeker acht Palestijnen omgekomen. Een journalist van AFP zag een grote rookpluim boven het noordoosten van Gaza.

Eerder op zondagochtend had de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gewaarschuwd dat Israël zou blijven aanvallen zolang Hamas niet aan de voorwaarden heeft voldaan. Zaterdag kwam de premier met de extra eis van de namenlijst. Hij wil namelijk precies weten wie de 33 Israëlische gijzelaars zijn die worden vrijgelaten als onderdeel van het zes weken durende bestand.

Hamas zegt dat het die lijst om "technische" redenen nog niet heeft kunnen geven. Een vertegenwoordiger van Hamas in Qatar zei op zondagochtend dat de lijst "elk moment" kan worden overgedragen. Daar zouden zeker de namen in staan van de drie gijzelaars die op de eerste dag van het bestand worden overgedragen. De "complexe situatie in Gaza en de bombardementen" hebben volgens de vertegenwoordiger tot de vertraging geleid.

Meer uit Buitenland

Europese Commissie evacueert 303 EU-burgers uit Midden-Oosten

BRUSSEL (ANP) - In Warschau zijn donderdag twee door de Europese Commissie gecharterde vluchten geland met 303 EU-burgers die vastzaten in het Midden-Oosten. Afgelopen maandag haalde de Commissie al 356 EU-burgers met gecharterde vluchten weg uit het Midden-Oosten.

12 minuten geleden
Israël: nucleaire installatie in Iran aangevallen

TEHERAN (ANP/RTR/AFP/DPA) - Israël heeft opnieuw doelen aangevallen in Iran. De krijgsmacht (IDF) zegt dat Taleqan onder vuur is genomen. Die locatie is ook door westerse landen in verband gebracht met het Iraanse nucleaire programma.

15 minuten geleden
Defensieminister Israël dreigt Libanees grondgebied in te nemen

TEL ‌AVIV (ANP/AFP) - Israël neemt grondgebied van Libanon in als de Libanese regering niet voorkomt dat de beweging Hezbollah aanvallen op Israël uitvoert.

38 minuten geleden
VN-organisatie: tot ongeveer 3,2 miljoen Iraniërs op de vlucht

GENÈVE (ANP) - Zo'n 3,2 miljoen mensen zijn in Iran op de vlucht geslagen voor de recente aanvallen, schat de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR. De meesten zijn vanuit de grote stad richting landelijke gebieden in het noorden van het land getrokken. Ze zoeken daar tijdelijk een veilig heenkomen. Hun aantal zal volgens de organisatie verder oplopen.

45 minuten geleden
Zelensky: Witte Huis liet dronedeal met Oekraïne lopen

KYIV (ANP) - De Verenigde Staten hebben vorig jaar een aanbod van Oekraïne laten liggen om onder meer onderscheppingsdrones te leveren, zegt president Volodymyr Zelensky. Om zulke verdedigingswapens tegen bijvoorbeeld Iraanse Shaheds zitten de VS en zijn bondgenoten in het Midden-Oosten te springen sinds Iran ze met vergeldingsaanvallen bestookt.

59 minuten geleden
Levenslang voor moslimextremisten om bloedbad bij concert Moskou

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Moslimextremisten die twee jaar geleden 149 concertgangers doodden in de buurt van Moskou moeten levenslang de gevangenis in. De terreuraanslag op Crocus City Hall was de bloedigste in Rusland in tientallen jaren.

1 uur geleden
Italiaanse basis in Irak getroffen door raket, geen slachtoffers

ROME (ANP) - Een Italiaanse militaire basis in Irak is getroffen door een raket, meldt het ministerie van Defensie in Rome. "Er zijn geen slachtoffers of gewonden onder het Italiaanse personeel. Iedereen is veilig", aldus minister van Defensie Guido Crosetto in een korte schriftelijke verklaring. De commandant van het kamp zei op de televisie dat nog onderzocht wordt of misschien sprake was van een drone.

2 uur geleden