Israël voert aanvallen uit in Gazastrook, bestand niet van kracht
GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Het Israëlische leger heeft aanvallen uitgevoerd in het noorden en midden van de Gazastrook, laat het weten in een verklaring. Daarbij zouden "terreurdoelen" zijn geraakt. Aanvankelijk zou om 07.30 uur Nederlandse tijd een bestand ingaan, maar Israël wil eerst nog een namenlijst krijgen van Hamas met de gijzelaars die worden vrijgelaten.
Ook inwoners van Gaza maken melding van nieuwe aanvallen op zondagochtend. Volgens de lokale hulpdiensten zijn daarbij al zeker acht Palestijnen omgekomen. Een journalist van AFP zag een grote rookpluim boven het noordoosten van Gaza.
Eerder op zondagochtend had de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gewaarschuwd dat Israël zou blijven aanvallen zolang Hamas niet aan de voorwaarden heeft voldaan. Zaterdag kwam de premier met de extra eis van de namenlijst. Hij wil namelijk precies weten wie de 33 Israëlische gijzelaars zijn die worden vrijgelaten als onderdeel van het zes weken durende bestand.
Hamas zegt dat het die lijst om "technische" redenen nog niet heeft kunnen geven. Een vertegenwoordiger van Hamas in Qatar zei op zondagochtend dat de lijst "elk moment" kan worden overgedragen. Daar zouden zeker de namen in staan van de drie gijzelaars die op de eerste dag van het bestand worden overgedragen. De "complexe situatie in Gaza en de bombardementen" hebben volgens de vertegenwoordiger tot de vertraging geleid.
Meer uit Buitenland
MEXICO-STAD (ANP) - Een aardbeving met een kracht van 6.5 heeft vrijdag de Mexicaanse hoofdstad en de toeristische kustplaats Acapulco getroffen. Daarbij kwamen minstens twee mensen om het leven.
1 uur geledenSAO PAULO (ANP) - Een frontale botsing tussen een bus en een vrachtwagen heeft in het zuiden van Brazilië minstens elf mensen het leven gekost, aldus de Federale Wegpolitie van het land in een verklaring.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Volodymyr Zelensky draagt de Oekraïense vicepremier Mychajlo Fedorov voor als nieuwe minister van Defensie. Dat meldt de Oekraïense president in een videoboodschap. Fedorov vervangt daarmee Denys Sjmyhal, die sinds juli vorig jaar dat ambt vervulde. Volgens Zelensky heeft Sjmyhal goed werk geleverd in zijn ministersrol en is hem een andere overheidspost aangeboden.
5 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/RTR) - De eigenaar van de Zwitserse bar waar de dodelijke brand heeft plaatsgevonden, meent dat zijn zaak drie keer in tien jaar is gecontroleerd en dat "alles volgens de normen is gedaan". Dat zei hij in gesprek met het Zwitserse nieuwsmedium 24 Heures.
7 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het aantal migranten dat Spanje bereikte in 2025 is met meer dan 40 procent teruggelopen. Dat blijkt uit statistieken van het ministerie van Binnenlandse Zaken van dat land. Volgens het ministerie ging het om circa 37.800 migranten die het voorbije jaar Spanje bereikten, veelal over zee. In 2024 waren dat er nog zo'n 64.000.
7 uur geledenADEN (ANP/RTR/AFP) - Separatisten in het zuiden van Jemen willen binnen twee jaar een referendum houden over de onafhankelijkheid van dat deel van het land. Hun recente opmars in het zuiden van Jemen heeft geleid tot een conflict tussen Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten.
7 uur geledenHELSINKI (ANP/AFP/RTR) - Finland zegt al enige voortgang te hebben gemaakt in het onderzoek naar de beschadigde bekabeling in de Finse Golf. De autoriteiten in dat land legden woensdag beslag op de Fitburg, een vrachtschip dat met Russisch staal onderweg was van Sint-Petersburg naar Israël, om verdenkingen van betrokkenheid bij een sabotagepoging aan de bekabeling tussen Helsinki en Tallinn. Veertien opvarenden werden gearresteerd.
10 uur geleden