Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël voelt volgens Hamas weinig voor voorstel voor bestand

Israël voelt volgens Hamas weinig voor voorstel voor bestand

BEIROET (ANP/AFP) - Israël is volgens Hamas vooralsnog "overwegend negatief" over een voorstel van die organisatie voor een tijdelijk staakt-het-vuren. Mogelijk raken de gesprekken in een impasse, zei de hooggeplaatste Hamas-leider Osama Hamdan tijdens een persconferentie in Libanon.

Hamas heeft vorige week voorgesteld om de gevechten zes weken te staken. Daarnaast zouden Israëlische gijzelaars en Palestijnse gevangenen geruild moeten worden. Er zouden 42 gijzelaars vrijgelaten kunnen worden, ieder in ruil voor twintig tot vijftig Palestijnen.

Het voorstel wordt besproken in Qatar. Bemiddelaars hebben Hamas dinsdag laten weten dat de Israëliërs "overwegend negatief" zijn, aldus Hamdan. Hij spreekt van "een stap terug" ten opzichte van wat er tot nu toe besproken was. Dit "zal waarschijnlijk de onderhandelingen schaden en kan tot een impasse leiden".

De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken is woensdag aangekomen in het Midden-Oosten, onder meer om te kijken of er afspraken gemaakt kunnen worden over een staakt-het-vuren. Hij doet daarbij ook Israël aan. De VS zijn de machtigste bondgenoot van Israël.

Meer uit Buitenland

Viering 250 jaar VS afgesloten met speech Trump en vuurwerk

WASHINGTON (ANP) - De viering van het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten is zaterdagavond lokale tijd afgesloten met een speech van president Donald Trump en een grote vuurwerkshow in hoofdstad Washington. De speech werd eerder op de avond uitgesteld vanwege zware onweersbuien.

16 minuten geleden
Dode en gewonden bij Oekraïense aanval op de Krim

SIMFEROPOL (ANP) - Bij een Oekraïense aanval op de bezette Krim is een persoon om het leven gekomen. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het hoofd van de Russische lokale autoriteiten Sergej Aksionov.

2 uur geleden
Festivalterrein in Washington geëvacueerd wegens zwaar onweer

WASHINGTON (ANP) - Het festivalterrein op de National Mall in Washington, waar het 250-jarige bestaan van de Verenigde Staten zaterdag groots gevierd zou worden, is ontruimd wegens zware onweersbuien. Een paar uur voordat president Donald Trump zijn, naar eigen zeggen, "hele lange" toespraak zou houden, werd het festivalterrein geteisterd door harde windstoten en naderende bliksem.

5 uur geleden
Poetin en Trump bellen over situatie in Oekraïne

MOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin en de Amerikaanse president Donald Trump hebben volgens het Kremlin zaterdag bijna anderhalf uur lang gebeld. Dat melden Russische media. De twee bespraken de situatie in Oekraïne in de aanloop naar de NAVO-top in Ankara komende week.

7 uur geleden
Mexico neemt maatregelen tegen WK-drukte na verstikkingsdoden

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Mexico-Stad neemt maatregelen tegen te grote drukte op plekken waar de WK-wedstrijd Mexico-Engeland vertoond zal worden. Afgelopen week vielen er na de 2-0-winst tegen Ecuador vier doden doordat ze in de verdrukking waren gekomen in het feestgedruis na de wedstrijd. Meer dan 1 miljoen mensen trokken in Mexico-Stad de straat op om de winst op Ecuador te vieren.

9 uur geleden
Dodental aardbeving Venezuela opgelopen tot bijna 3000

CARACAS (ANP/AFP) - Het dodental van de aardbevingen in Venezuela eind juni is opgelopen tot 2954. Dat melden de autoriteiten.

10 uur geleden
Zelensky claimt controle over Zwarte Zee

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat Oekraïne de controle heeft over de Zwarte Zee. In een bericht op X spreekt hij van "een overwinning waarvan velen geloofden dat deze onmogelijk was".

14 uur geleden