Israël verwoest Syrische militaire bases
LATAKIA/DAMASCUS (ANP/AFP) - Israël heeft maandag en dinsdag weer talrijke luchtaanvallen uitgevoerd op Syrië. Volgens het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten (SOHR) zijn de belangrijkste militaire bases, opslagplaatsen, vliegvelden, luchtafweerinstallaties en radars verwoest. Sinds de val van president Assad zondagmorgen heeft Israël meer dan driehonderd luchtaanvallen uitgevoerd in de meeste provincies van het land, meldt het SOHR.
Israëlische marinevaartuigen en vliegtuigen hebben ook de Syrische marinehaven Latakia aangevallen. Daarbij zijn volgens waarnemers meer dan tien marineschepen verwoest. In Damascus is een wetenschappelijk onderzoekscentrum gebombardeerd. Volgens ooggetuigen is van het centrum vrijwel niets meer over.
Het werd in verband gebracht met onder meer militair onderzoek naar biologische en chemische wapens. Volgens een werknemer zijn de panden van het militaire centrum jaren geleden al door westerse bombardementen verwoest en was er alleen nog een civiel onderzoeksinstituut over.
De speciale gezant van de Verenigde Naties voor Syrië, Geir Pederson, heeft dinsdag Israël opgeroepen "onmiddellijk te stoppen met Israëlische troepenbewegingen in Syrië en met de bombardementen op Syrisch grondgebied". Volgens de VN-gezant is dat "heel belangrijk". Israël zou ook vanuit de bezette Golanhoogten troepen 10 kilometer verder Syrië in hebben gestuurd. Het Israëlische leger heeft dat tegengesproken.
Meer uit Buitenland
MODENA (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet zondag slachtoffers van een aanrijding in de stad Modena. Een automobilist reed daar in op voetgangers, waarbij acht mensen gewond raakten. De premier zegde een geplande reis naar Cyprus af om de slachtoffers te bezoeken.
1 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnen hebben het hooggerechtshof om toestemming gevraagd om de voormalige politiechef Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde een arrestatiebevel tegen hem uit vanwege zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Bij droneaanvallen in de regio Moskou zijn drie mensen om het leven gekomen, heeft de gouverneur van dat deel van Rusland zondag gezegd. Volgens hem ging het om een "grootschalige" aanval op het gebied rond de Russische hoofdstad.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.
17 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.
17 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.
19 uur geledenWENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.
20 uur geleden