Israël verwoest Syrische militaire bases
LATAKIA/DAMASCUS (ANP/AFP) - Israël heeft maandag en dinsdag weer talrijke luchtaanvallen uitgevoerd op Syrië. Volgens het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten (SOHR) zijn de belangrijkste militaire bases, opslagplaatsen, vliegvelden, luchtafweerinstallaties en radars verwoest. Sinds de val van president Assad zondagmorgen heeft Israël meer dan driehonderd luchtaanvallen uitgevoerd in de meeste provincies van het land, meldt het SOHR.
Israëlische marinevaartuigen en vliegtuigen hebben ook de Syrische marinehaven Latakia aangevallen. Daarbij zijn volgens waarnemers meer dan tien marineschepen verwoest. In Damascus is een wetenschappelijk onderzoekscentrum gebombardeerd. Volgens ooggetuigen is van het centrum vrijwel niets meer over.
Het werd in verband gebracht met onder meer militair onderzoek naar biologische en chemische wapens. Volgens een werknemer zijn de panden van het militaire centrum jaren geleden al door westerse bombardementen verwoest en was er alleen nog een civiel onderzoeksinstituut over.
De speciale gezant van de Verenigde Naties voor Syrië, Geir Pederson, heeft dinsdag Israël opgeroepen "onmiddellijk te stoppen met Israëlische troepenbewegingen in Syrië en met de bombardementen op Syrisch grondgebied". Volgens de VN-gezant is dat "heel belangrijk". Israël zou ook vanuit de bezette Golanhoogten troepen 10 kilometer verder Syrië in hebben gestuurd. Het Israëlische leger heeft dat tegengesproken.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz stelt dat de Verenigde Staten, ondanks meningsverschillen, een centrale rol spelen binnen de NAVO en bagatelliseert de spanningen met president Donald Trump. Merz reageerde op de door Washington aangekondigde terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Duitsland.
15 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat de Verenigde Staten hebben gereageerd op een nieuw vredesvoorstel via bemiddelaar Pakistan. Iran is die reactie aan het bekijken, melden Iraanse media.
17 minuten geledenJEANTES (ANP) - In de Noord-Franse plaats Jeantes zijn drie Nederlanders omgekomen door een zwaar verkeersongeval. Ook raakten drie mensen gewond, van wie één ernstig, meldden lokale Franse media, waaronder de krant Le Courrier. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt dat er drie Nederlanders zijn overleden: een 71-jarige vrouw en twee mannen van 58 en 74 jaar oud.
20 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt de samenwerking met Finland te versterken door een overeenkomst te sluiten over drones. Dat betekent onder meer dat Kyiv zijn technologie en gevechtsexpertise, ontwikkeld tijdens de vier jaar durende oorlog met Rusland, gaat delen met de Finnen.
58 minuten geledenNABLUS (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft een 26-jarige man gedood in Nablus, in de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid. Vier anderen zouden gewond zijn geraakt.
2 uur geledenBOURGES (ANP/AFP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nunez heeft beloofd strenger te gaan optreden tegen illegale feesten. Nunez vloog zondag met een helikopter over een illegale rave in Zuid-Frankrijk, die vrijdag begon en waar tienduizenden bezoekers op afkwamen.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP) - Al Jazeera meldt details over het nieuwste vredesvoorstel van Iran, dat via Pakistan aan de Verenigde Staten is voorgelegd. Volgens bronnen van de zender bestaat het plan uit drie fasen en is het erop gericht het bestand binnen dertig dagen om te zetten in een einde aan de oorlog.
2 uur geleden