Israël verwoest Syrische militaire bases
LATAKIA/DAMASCUS (ANP/AFP) - Israël heeft maandag en dinsdag weer talrijke luchtaanvallen uitgevoerd op Syrië. Volgens het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten (SOHR) zijn de belangrijkste militaire bases, opslagplaatsen, vliegvelden, luchtafweerinstallaties en radars verwoest. Sinds de val van president Assad zondagmorgen heeft Israël meer dan driehonderd luchtaanvallen uitgevoerd in de meeste provincies van het land, meldt het SOHR.
Israëlische marinevaartuigen en vliegtuigen hebben ook de Syrische marinehaven Latakia aangevallen. Daarbij zijn volgens waarnemers meer dan tien marineschepen verwoest. In Damascus is een wetenschappelijk onderzoekscentrum gebombardeerd. Volgens ooggetuigen is van het centrum vrijwel niets meer over.
Het werd in verband gebracht met onder meer militair onderzoek naar biologische en chemische wapens. Volgens een werknemer zijn de panden van het militaire centrum jaren geleden al door westerse bombardementen verwoest en was er alleen nog een civiel onderzoeksinstituut over.
De speciale gezant van de Verenigde Naties voor Syrië, Geir Pederson, heeft dinsdag Israël opgeroepen "onmiddellijk te stoppen met Israëlische troepenbewegingen in Syrië en met de bombardementen op Syrisch grondgebied". Volgens de VN-gezant is dat "heel belangrijk". Israël zou ook vanuit de bezette Golanhoogten troepen 10 kilometer verder Syrië in hebben gestuurd. Het Israëlische leger heeft dat tegengesproken.
Meer uit Buitenland
MANDAN (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechtbank heeft een boete voor Greenpeace gehalveerd naar 345 miljoen dollar (292 miljoen euro). De milieuorganisatie kreeg vorig jaar een megaboete voor betrokkenheid bij protesten tegen de aanleg van een oliepijpleiding in de staat North Dakota.
1 uur geledenMALMÖ (ANP) - De verdachte drone die donderdag door Zweden werd neergehaald, was inderdaad van Russische komaf. Dat bevestigt de Zweedse defensieminister Pål Jonson op X. De drone vloog in de buurt van het Franse vliegdekschip Charles de Gaulle, dat Malmö bezoekt. De minister noemt de inbreuk op het Zweedse luchtruim "ernstig en onverantwoord".
3 uur geledenSTAVANGER (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft een 17-jarige jongen gearresteerd die een aanslag had willen plegen op een NAVO-basis, meldt de Noorse omroep NRK. Hij wordt verdacht van een jihadistisch motief, omdat hij eerder zijn steun heeft uitgesproken voor terreurgroep Islamitische Staat.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat er mogelijk een "vriendelijke overname" van Cuba komt. Hij verduidelijkte niet wat hij daarmee bedoelt, maar dat zou mogelijk betekenen dat de Cubaanse regering moet instemmen met een machtsoverdracht aan de Verenigde Staten.
4 uur geledenMILAAN (ANP/DPA/AFP) - Een tramontsporing heeft in de Italiaanse stad Milaan twee mensen het leven gekost. Ook zijn ongeveer veertig anderen gewond geraakt. Een van hen is volgens de brandweer in kritieke toestand.
4 uur geledenCHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton had geen idee van de misstanden die zedendelinquent Jeffrey Epstein beging, zei hij in een openingsverklaring die hij ook op X deelt. Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over Epstein. "Als ik ook maar enig idee had gehad van wat hij deed, zou ik hem zelf hebben aangegeven."
5 uur geledenCHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over zijn banden met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Clinton is meermaals opgedoken in vrijgegeven documenten over Epstein, al zijn er geen aanwijzingen voor concrete misstanden.
6 uur geleden