Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël verwacht zondag vrijlating van eerste gijzelaars

Israël verwacht zondag vrijlating van eerste gijzelaars

TEL AVIV (ANP/AFP) - Het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu verwacht dat Hamas de eerste gijzelaars in de Gazastrook aanstaande zondag vrijlaat, na het ingaan van het bestand tussen Hamas en Israël.

Het veiligheidskabinet en de regering in Israël moeten nog officieel instemmen met de overeenkomst. Netanyahu's kantoor meldt in een verklaring dat "gijzelaars al vanaf zondag worden vrijgelaten", onder voorbehoud van de stemmingen en de uitvoering van de overeenkomst.

Israëlische media berichten dat het bestand zondag om 11.15 uur (Nederlandse tijd) ingaat en de eerste vrijlatingen om 15.00 uur plaatsvinden. De media melden dat dan drie gijzelaars vrijkomen. Het zou gaan om vrouwen jonger dan 30 jaar die geen militair zijn.

Drie fasen

Twee bronnen dicht bij Hamas zeggen dat het Rode Kruis en Egyptische en Qatarese teams de gijzelaars zullen ontvangen. De gijzelaars gaan volgens de bronnen naar Egypte waar een Israëlische delegatie hen opvangt. Na de officiële overdracht reizen de gijzelaars direct door naar Israël. Pas hierna volgt de vrijlating van de eerste Palestijnen in Israëlische gevangenschap, aldus de ingewijden.

Het bestand bestaat uit drie fasen en in de eerste fase van zes weken laat Hamas 33 gijzelaars vrij in ruil voor honderden tot mogelijk ruim duizend Palestijnen in Israëlische gevangenschap. Het gaat daarbij om minderjarigen, vrouwen, ouderen en zieken. De andere gijzelaars moeten later vrijkomen.

Meer uit Buitenland

Ministerie: Rusland vecht bevindingen over MH17 aan bij ICJ

MOSKOU (ANP) - Rusland stapt naar het Internationaal Gerechtshof (ICJ) om het oordeel van de Raad van de Internationale Burgerluchtvaart Organisatie (ICAO) over MH17 aan te vechten, meldt staatspersbureau TASS op basis van het ministerie van Buitenlandse Zaken. De raad concludeerde in mei dat Rusland daar schuldig aan is.

2 uur geleden
Opnieuw Amerikaans veto in Veiligheidsraad voor bestand in Gaza

NEW YORK (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten hebben in de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties opnieuw een oproep voor een wapenstilstand tegengehouden. Als de VS tegen zo'n resolutie stemmen, kan de raad die niet aannemen. Alle andere leden waren wel voor.

2 uur geleden
Trump: mogelijk uitzendlicenties schrappen om kritiek op mij

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gesuggereerd dat zenders misschien hun uitzendlicentie moeten verliezen als ze te veel kritiek op hem hebben. Trump zei dat aan boord van het vliegtuig na zijn staatsbezoek aan het Verenigd Koninkrijk.

3 uur geleden
Weduwe van Charlie Kirk neemt leiding over van zijn organisatie

PHOENIX (ANP/AFP) - De weduwe van Charlie Kirk neemt de leiding over van Turning Point USA, de organisatie die hij heeft opgericht. De organisatie meldt op sociale media dat Kirk had gezegd dat hij wilde dat Erika Kirk de leiding zou overnemen als hij er niet meer zou zijn.

3 uur geleden
EU kan geen harde afspraken maken voor klimaattop Brazilië

BRUSSEL (ANP) - Het is de EU-lidstaten niet gelukt om harde afspraken te maken hoeveel uitstoot ze precies gaan terugdringen per 2035, wat belangrijk is voor de aankomende VN-klimaattop in Brazilië. Wel hebben EU-landen een zogeheten intentieverklaring ondertekend, meldt de Deense minister Lars Aagaard na overleg van de EU-klimaatministers. Er is afgesproken dat de EU in 2035 tussen de 66,3 en 72,5 procent minder uitstoot, staat in de verklaring.

4 uur geleden
Ruim 500.000 mensen op de been bij Franse protesten

PARIJS (ANP/AFP) - Ruim 500.000 demonstranten zijn in Frankrijk donderdag de straat opgegaan uit protest tegen de voorgenomen bezuinigingen, schatten de autoriteiten. In Parijs ging het om circa 55.000 mensen. Vakbond CGT spreekt zelfs van ruim 1 miljoen deelnemers. Door het hele land waren er opstootjes.

4 uur geleden
Trump zag toekomstige president in doodgeschoten Charlie Kirk

AYLESBURY (ANP) - De doodgeschoten rechts-conservatieve activist Charlie Kirk had president van de Verenigde Staten kunnen worden, zegt president Donald Trump. Dat heeft hij Kirk naar eigen zeggen voorgehouden.

5 uur geleden