Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël verwacht zondag vrijlating van eerste gijzelaars

Israël verwacht zondag vrijlating van eerste gijzelaars

TEL AVIV (ANP/AFP) - Het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu verwacht dat Hamas de eerste gijzelaars in de Gazastrook aanstaande zondag vrijlaat, na het ingaan van het bestand tussen Hamas en Israël.

Het veiligheidskabinet en de regering in Israël moeten nog officieel instemmen met de overeenkomst. Netanyahu's kantoor meldt in een verklaring dat "gijzelaars al vanaf zondag worden vrijgelaten", onder voorbehoud van de stemmingen en de uitvoering van de overeenkomst.

Israëlische media berichten dat het bestand zondag om 11.15 uur (Nederlandse tijd) ingaat en de eerste vrijlatingen om 15.00 uur plaatsvinden. De media melden dat dan drie gijzelaars vrijkomen. Het zou gaan om vrouwen jonger dan 30 jaar die geen militair zijn.

Drie fasen

Twee bronnen dicht bij Hamas zeggen dat het Rode Kruis en Egyptische en Qatarese teams de gijzelaars zullen ontvangen. De gijzelaars gaan volgens de bronnen naar Egypte waar een Israëlische delegatie hen opvangt. Na de officiële overdracht reizen de gijzelaars direct door naar Israël. Pas hierna volgt de vrijlating van de eerste Palestijnen in Israëlische gevangenschap, aldus de ingewijden.

Het bestand bestaat uit drie fasen en in de eerste fase van zes weken laat Hamas 33 gijzelaars vrij in ruil voor honderden tot mogelijk ruim duizend Palestijnen in Israëlische gevangenschap. Het gaat daarbij om minderjarigen, vrouwen, ouderen en zieken. De andere gijzelaars moeten later vrijkomen.

Meer uit Buitenland

NAVO-chef Rutte bezoekt Trump volgende week

BRUSSEL (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte gaat volgende week op bezoek bij de Amerikaanse president Donald Trump, meldt The Wall Street Journal op basis van ingewijden.

2 uur geleden
Astronauten begonnen aan eerste reis naar maan sinds 1972

CAPE CANAVERAL (ANP) - Vier astronauten zijn begonnen aan hun vlucht naar de maan. Het is de eerste keer sinds december 1972 dat mensen richting het hemellichaam vliegen. De draagraket voor de missie Artemis II steeg in de nacht van woensdag op donderdag op vanaf ruimtebasis Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida.

2 uur geleden
VS halen Venezolaanse interim-president van sanctielijst

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez van de sanctielijst gehaald. Daar stond ze sinds 2018 op, nadat ze vicepresident was geworden onder president Nicolás Maduro. Nadat de Amerikanen hem in januari gevangennamen en Rodríguez de leiding over Venezuela overnam, is ze gaan samenwerken met de VS.

5 uur geleden
Republikeinen kondigen plan aan voor einde gedeeltelijke shutdown

WASHINGTON (ANP) - Republikeinen in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden en de Senaat hebben een plan aangekondigd om de gedeeltelijke shutdown in de Verenigde Staten te beëindigen. Volgens Huisvoorzitter Mike Johnson is de partij het eens geworden over een gezamenlijke oplossing.

5 uur geleden
Iraanse president schrijft brief aan Amerikaanse bevolking

TEHERAN (ANP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft een brief geschreven aan het Amerikaanse volk, is te lezen bij de staatsomroep Press TV. Hij stelt onder meer dat Iran nooit een bedreiging is geweest voor andere landen en dat het Iraanse volk niets tegen Amerikanen heeft.

6 uur geleden
FT: Trump dreigt zonder coalitie geen wapens aan Kyiv te leveren

LONDEN (ANP) - President Donald Trump zou volgens bronnen van de Financial Times hebben gedreigd geen wapens meer te leveren aan Oekraïne als er geen coalitie komt voor de Straat van Hormuz. Als reactie daarop kwamen NAVO-bondgenoten drie weken geleden abrupt met de verklaring dat ze bereid zijn bij te dragen aan gepaste maatregelen om veilige doortocht in de zeestraat te bereiken.

6 uur geleden
Amerikaan gearresteerd om doodsbedreigingen aan Trump

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben een man opgepakt die meerdere doodsbedreigingen aan president Donald Trump had gedaan. De 45-jarige Andrew Emerald plaatste volgens justitie acht berichten op Facebook waarin hij dreigde Trump te vermoorden of te verwonden.

7 uur geleden