Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël verwacht zondag vrijlating van eerste gijzelaars

Israël verwacht zondag vrijlating van eerste gijzelaars

TEL AVIV (ANP/AFP) - Het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu verwacht dat Hamas de eerste gijzelaars in de Gazastrook aanstaande zondag vrijlaat, na het ingaan van het bestand tussen Hamas en Israël.

Het veiligheidskabinet en de regering in Israël moeten nog officieel instemmen met de overeenkomst. Netanyahu's kantoor meldt in een verklaring dat "gijzelaars al vanaf zondag worden vrijgelaten", onder voorbehoud van de stemmingen en de uitvoering van de overeenkomst.

Israëlische media berichten dat het bestand zondag om 11.15 uur (Nederlandse tijd) ingaat en de eerste vrijlatingen om 15.00 uur plaatsvinden. De media melden dat dan drie gijzelaars vrijkomen. Het zou gaan om vrouwen jonger dan 30 jaar die geen militair zijn.

Drie fasen

Twee bronnen dicht bij Hamas zeggen dat het Rode Kruis en Egyptische en Qatarese teams de gijzelaars zullen ontvangen. De gijzelaars gaan volgens de bronnen naar Egypte waar een Israëlische delegatie hen opvangt. Na de officiële overdracht reizen de gijzelaars direct door naar Israël. Pas hierna volgt de vrijlating van de eerste Palestijnen in Israëlische gevangenschap, aldus de ingewijden.

Het bestand bestaat uit drie fasen en in de eerste fase van zes weken laat Hamas 33 gijzelaars vrij in ruil voor honderden tot mogelijk ruim duizend Palestijnen in Israëlische gevangenschap. Het gaat daarbij om minderjarigen, vrouwen, ouderen en zieken. De andere gijzelaars moeten later vrijkomen.

Meer uit Buitenland

Zelensky stelt Kyrylo Boedanov aan als nieuwe stafchef

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft een nieuwe stafchef aangesteld. Het gaat om Kyrylo Boedanov, hoofd van de inlichtingendienst. Afgelopen november stapte voormalig stafchef Andri Jermak op na een groot corruptieschandaal in de energiesector.

24 minuten geleden
Paus Leo bidt voor slachtoffers Zwitserse nieuwjaarsbrand

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft gebeden voor de slachtoffers van de nieuwjaarsbrand in Zwitserland en betuigde zijn "medeleven en solidariteit" aan hun families. Dat meldt het Vaticaan.

1 uur geleden
Trump dreigt met actie bij geweld tegen Iraanse demonstranten

WASHINGTON (ANP/RTR) - Als Iran vreedzame demonstranten neerschiet en "op gewelddadige wijze vermoordt", zullen de Verenigde Staten hen te hulp schieten, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. "We staan paraat en zijn klaar om in actie te komen."

4 uur geleden
Ruim twintig gewonden Crans-Montana minstens 60 procent verbrand

CRANS-MONTANA/LAUSANNE (ANP/DPA) - Ongeveer 13 volwassenen en 8 minderjarigen onder de slachtoffers van de brand in het Zwitserse Crans-Montana hebben brandwonden over meer dan 60 procent van hun lichaam, heeft een arts van de universiteitskliniek in Lausanne, waar ze zijn opgenomen, tegen de Zwitserse zender RTS gezegd.

8 uur geleden
VS: China verhoogt onnodig spanningen rond Taiwan met oefeningen

WASHINGTON (ANP) - Militaire oefeningen van China rond Taiwan hebben "onnodig" de spanningen verhoogd, zegt woordvoerder Tommy Pigott van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Hij verzoekt China om op te houden met de militaire druk.

9 uur geleden
Venezuela wil met VS praten over oorlog tegen drugs en olie

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is "klaar" om met de Verenigde Staten te praten over de strijd tegen drugs en over olie. Dat heeft hij gezegd in een interview met het televisiestation VTV, dat donderdag werd uitgezonden.

11 uur geleden
New Yorkse burgemeester Mamdani: 'We zullen stoutmoedig besturen'

NEW YORK (ANP) - De donderdag beëdigde burgemeester van New York, Zohran Mamdani, heeft beloofd "stoutmoedig" te besturen. Hij zei bij zijn inaugurele toespraak te willen aantonen dat linkse politiek kan slagen. "We zullen iets doen wat New Yorkers beter kunnen dan iedereen: we zullen een voorbeeld voor de wereld zijn."

12 uur geleden