Israël vervangt Palestijnse bouwvakkers met 65.000 buitenlanders
TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische regering heeft zondag aangekondigd 65.000 buitenlandse bouwvakkers te halen uit India, Sri Lanka en Oezbekistan. Zij moeten de na de Hamas-aanval op 7 oktober naar huis gestuurde Palestijnse bouwvakkers vervangen en stilgevallen bouwprojecten nieuw leven inblazen.
Vóór de aanval waren ongeveer 72.000 Palestijnse arbeiders werkzaam op bouwplaatsen in Israël. De regering ontsloeg hen uit veiligheidsredenen en weerde ze uit Israël. Er zijn nog zo'n 20.000 buitenlandse bouwvakkers in Israël. Bijna de helft van de bouwterreinen in het land is gesloten vanwege het tekort aan arbeidskrachten.
Een woordvoerder van het ministerie van Huisvesting zei dat er naar verwachting de komende weken nieuwe groepen buitenlandse werknemers arriveren. De Israëlische regering wil voorkomen dat het vastgoedaanbod terugloopt. Dat zou er namelijk toe kunnen leiden dat de vastgoedprijzen oplaaien zodra de rente begint te dalen.
Meer uit Buitenland
TBILISI (ABNP/RTR) - Een leider van een van de belangrijkste oppositiegroeperingen in de voormalige Sovjetrepubliek Georgië is veroordeeld tot een extra gevangenisstraf van anderhalf jaar voor minachting van de rechtbank. Tijdens een zitting eerder dit jaar gooide hij water naar een rechter.
17 minuten geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Polen wil drie Zweedse onderzeeboten kopen. Met de aanschaf van de A26-onderzeeërs van defensiefabrikant Saab, die vooral de Oostzee moeten beschermen, zijn miljarden euro's gemoeid.
46 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - De rechtszaak tegen het Verenigd Koninkrijk om Palestine Action te bestempelen als terroristische organisatie is woensdag begonnen. De overheid verbood de pro-Palestijnse groep in juli, enkele dagen nadat activisten een luchtmachtbasis in het zuiden van Engeland waren binnengedrongen. Een van de oprichters stapte na het verbod naar de rechter, haar advocaat noemde het een "autoritaire beperking van protest".
49 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vreemdelingenpolitie ICE heeft de moeder opgepakt van de neef van Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt. De vrouw zou op een inmiddels verlopen toeristenvisum als kind vanuit Brazilië naar de VS zijn gekomen, bericht nieuwszender NBC News.
1 uur geledenBISSAU (ANP/RTR/AFP) - Er zijn schoten gelost in de hoofdstad van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau. President Umaro Sissoco Embalo spreekt van een coup en zei tegen tijdschrift Jeune Afrique dat hij is gearresteerd.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europa moet koers houden, maar ook het tempo opvoeren om de beste uitkomst voor Oekraïne en Europa te bereiken, zei Kallas na een ingelast digitaal overleg over Oekraïne met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Om Rusland te dwingen tot vrede, moet de druk verder worden opgevoerd via nieuwe sancties en meer militaire en financiële steun aan Oekraïne, zei ze woensdag tijdens een persconferentie.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse ex-president Nicolas Sarkozy is ook in hoger beroep veroordeeld wegens onder meer overtreding van de kieswet tijdens zijn campagne voor de verkiezingen in 2012. Hij kreeg begin 2024 een jaar gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk, in deze zaak. De hoogste rechters in het land, het Hof van Cassatie, hebben de veroordeling gehandhaafd.
1 uur geleden