Israël vervangt Palestijnse bouwvakkers met 65.000 buitenlanders
TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische regering heeft zondag aangekondigd 65.000 buitenlandse bouwvakkers te halen uit India, Sri Lanka en Oezbekistan. Zij moeten de na de Hamas-aanval op 7 oktober naar huis gestuurde Palestijnse bouwvakkers vervangen en stilgevallen bouwprojecten nieuw leven inblazen.
Vóór de aanval waren ongeveer 72.000 Palestijnse arbeiders werkzaam op bouwplaatsen in Israël. De regering ontsloeg hen uit veiligheidsredenen en weerde ze uit Israël. Er zijn nog zo'n 20.000 buitenlandse bouwvakkers in Israël. Bijna de helft van de bouwterreinen in het land is gesloten vanwege het tekort aan arbeidskrachten.
Een woordvoerder van het ministerie van Huisvesting zei dat er naar verwachting de komende weken nieuwe groepen buitenlandse werknemers arriveren. De Israëlische regering wil voorkomen dat het vastgoedaanbod terugloopt. Dat zou er namelijk toe kunnen leiden dat de vastgoedprijzen oplaaien zodra de rente begint te dalen.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - Israël heeft het staakt-het-vuren in Libanon, dat om middernacht inging, meteen geschonden, meldt het Libanese leger. Israël beschoot meerdere dorpen in het zuiden van het land. Het Libanese leger riep burgers op voorlopig niet terug te keren naar dorpen en steden in het zuiden.
29 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben enkele Europese bondgenoten laten weten dat eerder afgesproken wapenleveringen waarschijnlijk vertraging oplopen door de oorlog met Iran, melden vijf ingewijden aan persbureau Reuters. Volgens hen gaat het onder meer om landen in het Baltische gebied en Scandinavië.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft voor het eerst sinds de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op 28 februari een deel van het internationale telefoonverkeer en internet hersteld. Dat melden lokale media.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran akkoord om het "nucleaire stof" over te dragen, waarmee hij lijkt te doelen op het verrijkte uranium waarmee Iran volgens de Amerikanen een kernwapen zou kunnen bouwen.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft ingestemd met een tijdelijk staakt-het-vuren in Libanon. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde het tiendaagse bestand eerder op donderdag aan.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun ambities om tot een volledig vredesakkoord te komen "afgeschaald" en proberen in plaats daarvan tot een tijdelijke overeenkomst te komen, zeggen Iraanse bronnen tegen persbureau Reuters. Volgens hen is er vooruitgang geboekt in onderhandelingen over de Straat van Hormuz, maar blijft het kernprogramma van Iran een gevoelig punt.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Israël en Libanon hebben ingestemd met een bestand van tien dagen. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump bekend via zijn platform Truth Social.
9 uur geleden