Israël vervangt Palestijnse bouwvakkers met 65.000 buitenlanders
TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische regering heeft zondag aangekondigd 65.000 buitenlandse bouwvakkers te halen uit India, Sri Lanka en Oezbekistan. Zij moeten de na de Hamas-aanval op 7 oktober naar huis gestuurde Palestijnse bouwvakkers vervangen en stilgevallen bouwprojecten nieuw leven inblazen.
Vóór de aanval waren ongeveer 72.000 Palestijnse arbeiders werkzaam op bouwplaatsen in Israël. De regering ontsloeg hen uit veiligheidsredenen en weerde ze uit Israël. Er zijn nog zo'n 20.000 buitenlandse bouwvakkers in Israël. Bijna de helft van de bouwterreinen in het land is gesloten vanwege het tekort aan arbeidskrachten.
Een woordvoerder van het ministerie van Huisvesting zei dat er naar verwachting de komende weken nieuwe groepen buitenlandse werknemers arriveren. De Israëlische regering wil voorkomen dat het vastgoedaanbod terugloopt. Dat zou er namelijk toe kunnen leiden dat de vastgoedprijzen oplaaien zodra de rente begint te dalen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat woensdag mogelijk persoonlijk naar het Hooggerechtshof voor een zaak betreffende burgerschap op basis van geboorteplaats. "Dat denk ik wel," zei Trump toen hem werd gevraagd of hij woensdag naar het hof zou gaan.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een uitvoerend bevel ondertekend waarin hij zijn regering opdraagt de landelijke regels voor stemmen per post aan te scherpen. Trump stelt al jaren dat stemmen per post tot veel fraude heeft geleid aan Democratische zijde.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een pro-Iraanse strijder is opgepakt na de ontvoering van een Amerikaanse journalist in Irak, bevestigt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Eerder op dinsdag werd bekend dat een buitenlandse journalist uit de Iraakse hoofdstad Bagdad was ontvoerd. Bronnen meldden dat het gaat om de Amerikaanse Shelly Kittleson, die onder andere voor de Britse omroep BBC en Politico schrijft.
5 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR) - Een buitenlandse journalist is ontvoerd in de Iraakse hoofdstad Bagdad door nog onbekende daders, meldt het Iraakse ministerie van Binnenlandse Zaken. Eén verdachte zou zijn gearresteerd. Volgens het ministerie wordt er alles aan gedaan om de journalist vrij te krijgen.
5 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Door bendegeweld zijn afgelopen weekend zeker zeventig doden gevallen in Haïti, bevestigt een VN-functionaris. De aanvallen vonden plaats op verschillende plaatsen in de regio Petite-Rivière-de-l'Artibonite in de nacht van zaterdag op zondag.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter heeft de bouw van een balzaal in het Witte Huis tijdelijk stilgelegd. Het is het prestigeproject van 400 miljoen dollar van de Amerikaanse president Donald Trump. Een non-profitorganisatie heeft een rechtszaak aangespannen tegen de bouw. Zolang deze loopt, wordt het project tijdelijk stilgelegd.
5 uur geledenGENÈVE (ANP) - De VN-mensenrechtenchef Volker Türk roept Israël op om de nieuwe doodstrafwet in te trekken. Hij noemt de wet in strijd met de internationale mensenrechten en de toepassing ervan een oorlogsmisdaad.
6 uur geleden