Israël vervangt Palestijnse bouwvakkers met 65.000 buitenlanders
TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische regering heeft zondag aangekondigd 65.000 buitenlandse bouwvakkers te halen uit India, Sri Lanka en Oezbekistan. Zij moeten de na de Hamas-aanval op 7 oktober naar huis gestuurde Palestijnse bouwvakkers vervangen en stilgevallen bouwprojecten nieuw leven inblazen.
Vóór de aanval waren ongeveer 72.000 Palestijnse arbeiders werkzaam op bouwplaatsen in Israël. De regering ontsloeg hen uit veiligheidsredenen en weerde ze uit Israël. Er zijn nog zo'n 20.000 buitenlandse bouwvakkers in Israël. Bijna de helft van de bouwterreinen in het land is gesloten vanwege het tekort aan arbeidskrachten.
Een woordvoerder van het ministerie van Huisvesting zei dat er naar verwachting de komende weken nieuwe groepen buitenlandse werknemers arriveren. De Israëlische regering wil voorkomen dat het vastgoedaanbod terugloopt. Dat zou er namelijk toe kunnen leiden dat de vastgoedprijzen oplaaien zodra de rente begint te dalen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Minstens 52 miljoen kinderen kunnen niet naar school door de oorlog in het Midden-Oosten, blijkt uit onderzoek van Save the Children. Volgens de hulporganisatie zijn veel scholen in de regio beschadigd, gesloten of omgevormd tot opvanglocaties.
13 minuten geledenBOEDAPEST (ANP) - Hongarije en Oekraïne hebben opnieuw ruzie over de aanvoer van Russische fossiele brandstoffen. Oekraïne heeft meerdere aanvallen uitgevoerd op een pijpleiding die gas van Rusland naar Hongarije brengt, klaagt de Hongaarse buitenlandminister.
28 minuten geledenRAMADI (ANP/DPA/AFP/RTR) - Pro-Iraanse milities in het westen van Irak hebben gemeld dat ze vanuit de lucht zijn aangevallen door de VS en/of Israël. Daarbij zijn volgens bronnen bij de Volksmobilisatiekrachten (PMF) 27 doden en 60 gewonden gevallen.
42 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - In Warschau zijn donderdag twee door de Europese Commissie gecharterde vluchten geland met 303 EU-burgers die vastzaten in het Midden-Oosten. Afgelopen maandag haalde de Commissie al 356 EU-burgers met gecharterde vluchten weg uit het Midden-Oosten.
59 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP/DPA) - Israël heeft opnieuw doelen aangevallen in Iran. De krijgsmacht (IDF) zegt dat Taleqan onder vuur is genomen. Die locatie is ook door westerse landen in verband gebracht met het Iraanse nucleaire programma.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël neemt grondgebied van Libanon in als de Libanese regering niet voorkomt dat de beweging Hezbollah aanvallen op Israël uitvoert.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Zo'n 3,2 miljoen mensen zijn in Iran op de vlucht geslagen voor de recente aanvallen, schat de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR. De meesten zijn vanuit de grote stad richting landelijke gebieden in het noorden van het land getrokken. Ze zoeken daar tijdelijk een veilig heenkomen. Hun aantal zal volgens de organisatie verder oplopen.
1 uur geleden