Israël vervangt Palestijnse bouwvakkers met 65.000 buitenlanders
TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische regering heeft zondag aangekondigd 65.000 buitenlandse bouwvakkers te halen uit India, Sri Lanka en Oezbekistan. Zij moeten de na de Hamas-aanval op 7 oktober naar huis gestuurde Palestijnse bouwvakkers vervangen en stilgevallen bouwprojecten nieuw leven inblazen.
Vóór de aanval waren ongeveer 72.000 Palestijnse arbeiders werkzaam op bouwplaatsen in Israël. De regering ontsloeg hen uit veiligheidsredenen en weerde ze uit Israël. Er zijn nog zo'n 20.000 buitenlandse bouwvakkers in Israël. Bijna de helft van de bouwterreinen in het land is gesloten vanwege het tekort aan arbeidskrachten.
Een woordvoerder van het ministerie van Huisvesting zei dat er naar verwachting de komende weken nieuwe groepen buitenlandse werknemers arriveren. De Israëlische regering wil voorkomen dat het vastgoedaanbod terugloopt. Dat zou er namelijk toe kunnen leiden dat de vastgoedprijzen oplaaien zodra de rente begint te dalen.
Meer uit Buitenland
NAYPYIDAW (ANP/AFP) - De Verenigde Naties zeggen dat Myanmar verkiezingen nodig heeft die onder meer "vrij" en "geloofwaardig" zijn. In het land worden nu voor het eerst parlementsverkiezingen gehouden sinds de militaire coup in 2021. Critici spreken van schijnverkiezingen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Europese troepen in Oekraïne zouden een legitiem doelwit zijn om aan te vallen. Dat zegt de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov in een interview met het Russische persbureau TASS.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Zeker veertig mensen zijn in Parijs aangehouden nadat ze illegaal vuurwerk en rookbommen hadden afgestoken. Dat melden onder andere televisiestation BFMTV en de krant Le Parisien.
8 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft huisarrest opgelegd aan tien personen die oud-president Jair Bolsonaro zouden hebben geholpen bij zijn poging om een staatsgreep te plegen. Ze werden al eerder veroordeeld, maar waren tot nu toe nog op vrije voeten in afwachting van hun hoger beroep.
12 uur geledenNIAMEY (ANP/AFP) - De Nigerese militaire junta heeft een algehele mobilisatie afgekondigd om een opstand van jihadisten te bestrijden. Volgens de junta kunnen nu "mensen, eigendommen en diensten worden gevorderd om bij te dragen aan de verdediging van het thuisland".
12 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat Oekraïne in zijn ogen geen haast heeft om de oorlog te beëindigen. Hij dreigde dat Rusland al zijn doelen met geweld zou bereiken als Kyiv het conflict niet op vreedzame wijze zou willen oplossen.
15 uur geledenKYIV/MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - In Kyiv en omgeving hebben 1 miljoen mensen volgens een Oekraïense energiemaatschappij nog steeds geen stroom na de Russische aanvallen van zaterdagochtend. In de regio wonen naar schatting 3 miljoen mensen. De temperatuur is volgens weerberichten 1 graad Celsius en zakt zondag en komende week naar temperaturen voortdurend onder nul.
15 uur geleden