Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël verlengt tweede coronalockdown

Israël verlengt tweede coronalockdown

JERUZALEM (ANP/DPA) - Israël verlengt de strikte lockdownmaatregelen die van kracht zijn vanwege het coronavirus tot zondag. Donderdag praat het zogenoemde coronakabinet verder over eventuele versoepelingen daarna.

De Israëlische regering voerde op 18 september voor de tweede keer een lockdown in vanwege het sterk stijgende aantal besmettingen. De maatregelen werden daarna nog een verscherpt. Onder andere winkels, scholen en synagogen gingen op slot.

De pandemie verliep aanvankelijk zonder grote problemen door een strenge koers van de regering. Na versoepelingen stegen de cijfers afgelopen zomer dramatisch, waarna tot een tweede lockdown werd besloten. De regering van premier Benjamin Netanyahu kreeg kritiek omdat er te snel zou zijn versoepeld.

Cijfers van het ministerie van Volksgezondheid laten inmiddels een daling zien. Sinds het begin van de pandemie heeft Israël met ongeveer 9 miljoen inwoners bijna 300.000 besmettingen geregistreerd, met 2055 doden als gevolg van de besmetting.

Meer uit Buitenland

Ruim 6600 aanhoudingen en 1065 gewonden bij rellen in Frankrijk

PARIJS (ANP) - Bij de protesten en ongeregeldheden die sinds eind vorige maand vooral op en rond Franse scholen zijn geweest, zijn volgens binnenlandminister Laurent Nuñez 6629 aanhoudingen verricht. Bij uit de hand gelopen manifestaties zijn volgens de bewindsman 761 politiemensen gewond geraakt. Daarnaast raakten 215 scholieren en 89 medewerkers of leden van het onderwijzend personeel gewond.

42 minuten geleden
Duitse politie zoekt met drones naar mogelijke poema bij München

MÜNCHEN (ANP/DPA) - In Duitsland is een grote zoekactie opgezet na de waarneming van wat mogelijk een poema is. De politie zet in de buurt van München patrouillewagens, een helikopter en drones in om de roofkat te vinden.

44 minuten geleden
Grootste toevoeging ooit aan EU-sanctielijst om steun aan Poetin

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van de EU-lidstaten hebben woensdag een akkoord bereikt over EU-sancties tegen 1646 mensen en bedrijven of instellingen die de Russische oorlog tegen Oekraïne steunen. De EU-ministers van Buitenlandse Zaken keuren de lijst maandag formeel goed. Het is de omvangrijkste uitbreiding van de sanctielijst sinds het begin van de oorlog in Oekraïne.

1 uur geleden
Moskou: WHO goed geïnformeerd over dood medewerker laboratorium

MOSKOU/GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft beklemtoond dat het de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) goed heeft geïnformeerd over een sterfgeval in het oosten van het land, waar volgens de eerste berichten de pest mee te maken zou hebben. Dit is volgens Moskou blijkens onderzoek echter niet het geval.

3 uur geleden
Nieuw politiegeweld bij scholierenprotesten in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - Bij de scholierenprotesten in Frankrijk zijn opnieuw botsingen geweest tussen de politie en betogers. De al langer lopende acties leiden volgens het ministerie van Onderwijs nog altijd tot verstoring van de lessen, meldt onder meer Le Monde.

3 uur geleden
Nobelprijs Scheikunde voor onderzoek naar gespiegelde moleculen

STOCKHOLM (ANP) - De Nobelprijs voor de Scheikunde gaat dit jaar naar de wetenschappers Henri Kagan (95) uit Frankrijk en Kenso Soai (76) uit Japan. Het Zweedse Nobelcomité eert hen voor hun onderzoek naar moleculen.

4 uur geleden
VS ontkennen dat Nederland oppositieleider Venezuela moest weren

ATHENE (ANP) - De Verenigde Staten zeggen Nederland en andere landen niet te hebben gevraagd de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado te beletten naar haar land terug te keren. Dat is "niet waar", bezwoer buitenlandminister Marco Rubio woensdag in Athene.

5 uur geleden