Israël verlengt tweede coronalockdown
JERUZALEM (ANP/DPA) - Israël verlengt de strikte lockdownmaatregelen die van kracht zijn vanwege het coronavirus tot zondag. Donderdag praat het zogenoemde coronakabinet verder over eventuele versoepelingen daarna.
De Israëlische regering voerde op 18 september voor de tweede keer een lockdown in vanwege het sterk stijgende aantal besmettingen. De maatregelen werden daarna nog een verscherpt. Onder andere winkels, scholen en synagogen gingen op slot.
De pandemie verliep aanvankelijk zonder grote problemen door een strenge koers van de regering. Na versoepelingen stegen de cijfers afgelopen zomer dramatisch, waarna tot een tweede lockdown werd besloten. De regering van premier Benjamin Netanyahu kreeg kritiek omdat er te snel zou zijn versoepeld.
Cijfers van het ministerie van Volksgezondheid laten inmiddels een daling zien. Sinds het begin van de pandemie heeft Israël met ongeveer 9 miljoen inwoners bijna 300.000 besmettingen geregistreerd, met 2055 doden als gevolg van de besmetting.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het staatsbezoek van de Chinese president Xi Jinping aan de Verenigde Staten is voorbij. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was het driedaagse bezoek "een ontmoeting van vriendschap, kracht en succes - zowel voor China als de Verenigde Staten". Hij meldt dat ze elkaar spoedig weer zullen zien.
17 minuten geledenSANAA (ANP/RTR) - De leider van de internationaal erkende Jemenitische regering heeft zijn landgenoten opgeroepen zich te mobiliseren en lid te worden van de krijgsmacht. De oproep volgt na een toename van geweld in het langlopende conflict met de Houthi's, die sinds 2014 grote delen van het land controleren.
26 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV heeft honderdduizenden mensen gegroet in Parijs terwijl hij in zijn pausmobiel door de stad naar de Notre-Dame werd gereden voor het avondgebed. Het is de eerste dag van het bezoek van de paus aan Frankrijk.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Premier Nawaf Salam van Libanon heeft in zijn speech tegenover de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties opgeroepen niet zonder meer de VN-vredesmacht UNIFIL terug te trekken. Tijdens zijn bijdrage aan het plenaire debat vrijdag waarschuwde Salam voor het "vacuüm" dat daardoor kan ontstaan.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De VN-Veiligheidsraad heeft zich uitgesproken tegen het oplaaiende geweld van de Jemenitische Houthi's tegen het buurland Saudi-Arabië.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag bereidt zich voor op mogelijk nieuwe Amerikaanse sancties tegen het hof. Daarom gebruikt het bijvoorbeeld niet langer de software van het Amerikaanse Microsoft maar die van openDesk uit Duitsland, aldus de Financial Times (FT).
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben er vrijdag mee ingestemd om 6,6 miljard euro vrij te maken voor militaire ondersteuning aan Oekraïne, meldt EU-buitenlandschef Kaja Kallas op X. Het geld komt vrij uit de Europese Vredesfaciliteit (EPF).
5 uur geleden