Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël verlengt tweede coronalockdown

Israël verlengt tweede coronalockdown

JERUZALEM (ANP/DPA) - Israël verlengt de strikte lockdownmaatregelen die van kracht zijn vanwege het coronavirus tot zondag. Donderdag praat het zogenoemde coronakabinet verder over eventuele versoepelingen daarna.

De Israëlische regering voerde op 18 september voor de tweede keer een lockdown in vanwege het sterk stijgende aantal besmettingen. De maatregelen werden daarna nog een verscherpt. Onder andere winkels, scholen en synagogen gingen op slot.

De pandemie verliep aanvankelijk zonder grote problemen door een strenge koers van de regering. Na versoepelingen stegen de cijfers afgelopen zomer dramatisch, waarna tot een tweede lockdown werd besloten. De regering van premier Benjamin Netanyahu kreeg kritiek omdat er te snel zou zijn versoepeld.

Cijfers van het ministerie van Volksgezondheid laten inmiddels een daling zien. Sinds het begin van de pandemie heeft Israël met ongeveer 9 miljoen inwoners bijna 300.000 besmettingen geregistreerd, met 2055 doden als gevolg van de besmetting.

Meer uit Buitenland

Vooraanstaande Democraat Larry Summers stapt op bij Harvard

WASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse minister van Financiën Larry Summers neemt aan het einde van het academische jaar ontslag als docent aan de prestigieuze universiteit Harvard. Dat meldt The New York Times. Harvard heeft Summers vertrek bevestigd.

1 uur geleden
IJsland vervroegt EU-referendum om spanningen noordpoolgebied

REYKJAVIK (ANP/RTR) - IJsland gaat ergens "in de komende maanden" een referendum houden over het hervatten van de toetredingsgesprekken met de Europese Unie, zei premier Kristrún Frostadóttir. Het eiland zou de volksraadpleging eigenlijk pas in 2027 houden, maar volgens internationale media zijn de spanningen in het noordpoolgebied reden om die te vervroegen.

1 uur geleden
Britse parlementsvoorzitter tipte politie vluchtgevaar Mandelson

LONDEN (ANP) - Lindsay Hoyle, de voorzitter van het Britse Lagerhuis, zegt dat hij naar de politie is gestapt met informatie over oud-minister Peter Mandelson voordat die gearresteerd werd om zijn banden met Jeffrey Epstein. Hij deelde niet om wat voor informatie het ging, maar volgens de BBC en Sky News heeft hij de politie gewaarschuwd dat Mandelson van plan zou zijn om naar de Britse Maagdeneilanden te vluchten.

3 uur geleden
Brussel verdeeld over fonds voor toegankelijkheid abortus

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie neemt donderdag een besluit over het toegankelijk maken van abortus voor alle Europese vrouwen. De Commissie is verdeeld en daarmee is de uitkomst van de stemming onzeker.

3 uur geleden
Iran arresteert bekende journaliste Elaheh Mohammadi

TRONDHEIM/TEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse autoriteiten hebben de bekende journaliste Elaheh Mohammadi gearresteerd. Dat meldt de in Noorwegen gevestigde mensenrechtenorganisatie Hengaw op basis van bronnen in Teheran. Justitie in Iran heeft de arrestatie nog niet bevestigd en de reden is onduidelijk.

4 uur geleden
Ex-topman geheime dienst Sri Lanka opgepakt om bomaanslagen 2019

COLOMBO (ANP/AFP) - Een voormalige topman van de geheime dienst van Sri Lanka, generaal Suresh Sallay, is gearresteerd omdat hij wordt verdacht van samenzwering en van medeplichtigheid aan een reeks bomaanslagen in 2019.

5 uur geleden
EU zoekt driftig naar opties blokkade Hongarije te omzeilen

BRUSSEL (ANP) - Op alle mogelijke niveaus wordt met Hongarije gesproken in een poging de blokkades op te heffen die het land heeft opgeworpen tegen een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne en het 20e sanctiepakket tegen Rusland.

5 uur geleden