Israël verlengt tweede coronalockdown
JERUZALEM (ANP/DPA) - Israël verlengt de strikte lockdownmaatregelen die van kracht zijn vanwege het coronavirus tot zondag. Donderdag praat het zogenoemde coronakabinet verder over eventuele versoepelingen daarna.
De Israëlische regering voerde op 18 september voor de tweede keer een lockdown in vanwege het sterk stijgende aantal besmettingen. De maatregelen werden daarna nog een verscherpt. Onder andere winkels, scholen en synagogen gingen op slot.
De pandemie verliep aanvankelijk zonder grote problemen door een strenge koers van de regering. Na versoepelingen stegen de cijfers afgelopen zomer dramatisch, waarna tot een tweede lockdown werd besloten. De regering van premier Benjamin Netanyahu kreeg kritiek omdat er te snel zou zijn versoepeld.
Cijfers van het ministerie van Volksgezondheid laten inmiddels een daling zien. Sinds het begin van de pandemie heeft Israël met ongeveer 9 miljoen inwoners bijna 300.000 besmettingen geregistreerd, met 2055 doden als gevolg van de besmetting.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - De Duitse Veiligheidsraad heeft het drone-incident op de luchthaven van Leipzig besproken. Bondskanselier Friedrich Merz leidde het telefonisch overleg, meldt een woordvoerder van de Duitse regering. Het is niet bekend wat er precies is besproken.
17 minuten geledenCEUTA/RABAT (ANP) - Marokko wil de alleenreizende minderjarigen die in Ceuta zijn achtergebleven terugnemen, maar volgens Rabat verhindert Spanje dat. Dit melden de Spaanse media RTVE en EFE. Marokko stelt dat Spanje "de terugkeer belemmert met juridische en administratieve obstakels".
28 minuten geledenTEMBILAHAN (ANP/AFP) - Een langstaartmakaak die een plaats in het oosten van Sumatra twee weken lang met aanvallen op mensen terroriseerde, is eindelijk door jagers gevangen. Het dier viel in Tembilahan negentien keer mensen aan en verwondde achttien van zijn slachtoffers, onder wie ook kinderen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne heeft een droneaanval uitgevoerd op een distributiecentrum van de Russische webwinkel Wildberries. Dat gebeurde in de stad Jekaterinenburg, ruim 2000 kilometer van de grens met Oekraïne.
2 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR/AFP) - Een leerling heeft vrijdag op een school in Thailand meerdere mensen neergeschoten. Daarna pleegde de schutter zelfmoord. Zeven mensen kwamen om het leven, inclusief de schutter. Vijftien mensen raakten gewond.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin zou de komende jaren met een beperkte aanval op een NAVO-land kunnen proberen de vastberadenheid van het militaire bondgenootschap te testen. Dat staat in nieuwe rapporten van Amerikaanse inlichtingendiensten, meldt The Wall Street Journal.
6 uur geledenJEDDAH (ANP) - Saudi-Arabië, Turkije en Pakistan ondertekenen vrijdag een gezamenlijk defensieakkoord. Dat melden bronnen rond het Saudische leger en de regering aan persbureau AFP. De drie landen versterken daarmee hun defensiesamenwerking tegen de achtergrond van de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran.
6 uur geleden