Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël vanaf vrijdag twee weken in 'complete lockdown'

Israël vanaf vrijdag twee weken in 'complete lockdown'

TEL AVIV (ANP/DPA) - Israël gaat vanaf komende vrijdag voor twee weken in een "complete lockdown", maakte premier Benjamin Netanyahu woensdagavond bekend in een videoboodschap. De opschaling van de reeds aangescherpte lockdown die sinds vrijdag van kracht is, komt nadat in Israël recordaantallen aan coronabesmettingen zijn vastgesteld.

De Israëlische autoriteiten meldden dat er dinsdag nog eens 6950 nieuwe coronabesmettingen zijn geregistreerd. Een hoeveelheid die in Israël nog niet eerder was gemeld. Het aantal coronatesten dat in Israël wordt afgenomen is gestegen. Het aandeel positieve testen daarvan bedraagt maar liefst 11,7 procent.

Sinds afgelopen vrijdag geldt in Israël al een nieuwe lockdown. Er zijn onder meer uitgaansbeperkingen van kracht en scholen zijn gesloten. De Israëlische regering hoopt zo een overbelasting van het zorgsysteem te voorkomen. De lockdown werd getriggerd door ziekenhuisdirecteuren, die waarschuwden dat de capaciteitslimieten in zicht kwamen.

Meer uit Buitenland

Franse studenten willen universiteiten en scholen blokkeren

PARIJS (ANP) - Studenten- en scholierenvakbonden roepen op tot nieuwe blokkades van universiteiten en middelbare scholen in Frankrijk, op dinsdag en donderdag. Dat berichten Franse media.

16 minuten geleden
Iraanse onderhandelaars in Doha voor vredesoverleg

DOHA (ANP/RTR) - Iraanse onderhandelaars zijn in Doha om met Qatar te praten over het beëindigen van de oorlog met de Verenigde Staten. Dat meldt een functionaris die op de hoogte is van de gesprekken aan persbureau Reuters.

45 minuten geleden
Duitsland maakt zich op voor massale jongerenprotesten

BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland brengt een grote politiemacht op de been in aanloop naar de aangekondigde jongerenprotesten door heel het land. De Duitse protestbeweging noemt zich 'GenZ regelt!' en heeft zich door de Franse studentenprotesten laten inspireren. Er wordt in meer dan dertig steden gedemonstreerd, waaronder Berlijn, München, Keulen en Frankfurt.

47 minuten geleden
Poolse president houdt crisisgesprekken over Constitutioneel Hof

WARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse president Karol Nawrocki houdt crisisberaad met prominente vertegenwoordigers van politieke partijen over de ontstane patstelling bij het Constitutionele Hof. De benoeming van rechters van het hof is inzet geworden van een hoog opgelopen politieke strijd tussen de pro-Europese regering van premier Donald Tusk en de grootste oppositiepartij, het rechts-conservatieve en nationalistische PiS.

2 uur geleden
Franse politie voert preventieve controles uit in hoofdstad

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse politie voert preventieve controles uit in Parijs in aanloop naar de verwachte protesten van zaterdag. In het hele land staan demonstraties gepland en volgens de regering is het risico op ongeregeldheden erg groot. Met de controles hoopt de politie mensen te identificeren die uit zijn op geweld.

3 uur geleden
Lufthansa-medewerker overleden na elektrocutie in zwembad hotel

BENGALURU (ANP) - Twee mensen zijn overleden nadat zij werden geëlektrocuteerd in het zwembad van een vijfsterrenhotel in India. Dat meldden Indiase media. Een van de slachtoffers zou een bemanningslid van Lufthansa zijn.

6 uur geleden
Poolse president in confrontatie met rechters bij gerechtshof

WARSCHAU (ANP) - De Poolse president Karol Nawrocki is in de nacht van vrijdag op zaterdag naar het Constitutioneel Hof in Warschau gegaan. Op beelden van onder meer het Poolse persbureau PAP is te zien hoe hij zich een weg door demonstranten buiten het gebouw baant.

8 uur geleden