Israël vanaf vrijdag in lockdown
TEL AVIV (ANP/RTR) - Israël gaat donderdag vanaf middernacht voor minstens twee weken in lockdown. "We verkeren in een noodtoestand", waarschuwde premier Benjamin Netanyahu dinsdag.
"We zitten in het midden van een pandemie die zich op topsnelheid verspreidt met de Britse mutatie", zei hij volgens de Jerusalem Post. Deze besmettelijkere variant van het virus heeft ook Israël bereikt "en eist vele levens", aldus de premier.
Een dag eerder waren ruim 8300 nieuwe besmettingen gemeld. Voor elk uur uitstel van een volle lockdown moeten we een hoge prijs betalen, zei Netanyahu. Dagelijks sterven zo’n dertig mensen aan Covid-19.
Essentiële bedrijven en winkels
Alleen essentiële bedrijven en winkels mogen openblijven. Scholen moeten dicht, met uitzondering van het bijzonder onderwijs. Maximaal vijf mensen mogen bijeenkomen, een halvering. Reizen mag alleen met een geldige reden. Het verbod verder dan een kilometer van huis te gaan wordt verlengd.
In Israël zijn inmiddels zo'n 1,5 miljoen mensen gevaccineerd met een eerste dosis van het vaccin van Pfizer/BioNTech. Het land met bijna 9 miljoen inwoners keurde eerder dinsdag het coronavaccin van de Amerikaanse farmaceut Moderna goed voor gebruik.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft gezegd dat China en de Verenigde Staten een nieuwe aanpak moeten verkennen voor de manier waarop grootmachten goed met elkaar kunnen omgaan. Ook zei hij dat de twee landen zich dienen te gedragen als "verantwoordelijke grootmachten".
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het is aan de Verenigde Staten om te beslissen of en wanneer ze de oorlog tegen Iran willen beëindigen, zei de Iraanse president Massoud Pezeshkian donderdag (lokale tijd) tegen de zender Fox News. "Wij zijn de oorlog nooit begonnen, maar als zij verder willen blijven vechten, zullen wij antwoorden met daadkracht en overtuiging."
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Amnesty International heeft in een donderdag gepubliceerd rapport opgeroepen tot de afschaffing van de Amerikaanse immigratie- en douanedienst ICE. Die dienst is belast met de uitvoering van het harde optreden tegen immigranten van de regering van president Donald Trump.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De New Yorkse burgemeester Zohran Mamdani heeft fel uitgehaald naar de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Die nam eerder op donderdag tegenover de Algemene Vergadering van de VN in New York ruim de tijd om Mamdani's vermeende vergoelijking van geweld tegen Joden te bespreken.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is van plan militairen en defensiemateriaal naar Saudi-Arabië te sturen om daar de stad Yanbu te helpen beveiligen. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron donderdag in een tv-interview. Het gaat onder meer om radarsystemen en afweer, zei hij, zonder expliciet in te gaan op wat voor soort afweer.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Joden voelen zich volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu niet langer veilig in New York sinds Zohran Mamdani is aangetreden als burgemeester. Dat zei hij in een felle toespraak tijdens het plenaire debat van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in diezelfde stad. Bewijzen voor zijn claims gaf hij niet.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft in zijn toespraak tijdens het plenaire debat van de Algemene Vergadering van de VN eens te meer de Israëlische oorlogsdoelen herhaald. In zijn felle betoog haalde hij niet alleen uit naar Hezbollah en Hamas, maar ook naar burgers in het Westen die Israël betichten van kolonialisme.
10 uur geleden