Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël vanaf vrijdag in lockdown

Israël vanaf vrijdag in lockdown

TEL AVIV (ANP/RTR) - Israël gaat donderdag vanaf middernacht voor minstens twee weken in lockdown. "We verkeren in een noodtoestand", waarschuwde premier Benjamin Netanyahu dinsdag.

"We zitten in het midden van een pandemie die zich op topsnelheid verspreidt met de Britse mutatie", zei hij volgens de Jerusalem Post. Deze besmettelijkere variant van het virus heeft ook Israël bereikt "en eist vele levens", aldus de premier.

Een dag eerder waren ruim 8300 nieuwe besmettingen gemeld. Voor elk uur uitstel van een volle lockdown moeten we een hoge prijs betalen, zei Netanyahu. Dagelijks sterven zo’n dertig mensen aan Covid-19.

Essentiële bedrijven en winkels

Alleen essentiële bedrijven en winkels mogen openblijven. Scholen moeten dicht, met uitzondering van het bijzonder onderwijs. Maximaal vijf mensen mogen bijeenkomen, een halvering. Reizen mag alleen met een geldige reden. Het verbod verder dan een kilometer van huis te gaan wordt verlengd.

In Israël zijn inmiddels zo'n 1,5 miljoen mensen gevaccineerd met een eerste dosis van het vaccin van Pfizer/BioNTech. Het land met bijna 9 miljoen inwoners keurde eerder dinsdag het coronavaccin van de Amerikaanse farmaceut Moderna goed voor gebruik.

Meer uit Buitenland

Dodental door zware aardbeving in Japan richting 30

KUMAMOTO (ANP) - Er zijn in totaal 28 mensen omgekomen bij een zware aardbeving in Japan, meldt de Japanse regering in een bijgewerkte balans.

48 minuten geleden
VS zeggen nieuwe reeks luchtaanvallen op Iran te hebben afgerond

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft "met succes een zware reeks aanvallen op Iran uitgevoerd, als reactie op de pogingen tot raketaanvallen op Amerikaanse troepen van de dag ervoor", meldt het Amerikaanse centrale commando CENTCOM op X. "De aanvallen waren bedoeld om de dreiging die uitgaat van Iran voor Amerikaanse troepen, de commerciële scheepvaart en buurlanden in de Golfregio te verminderen."

49 minuten geleden
Doden door zware storm in zuidoosten Brazilië

RIO DE JANEIRO (ANP) - Een zware storm in het zuidoosten van Brazilië heeft zeker vijf mensen het leven gekost, melden Braziliaanse media, waaronder CNN Brasil en het nieuwsplatform G1.

2 uur geleden
VS hervatten aanvallen op doelen in Iran

WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse strijdkrachten zijn donderdagochtend om 03.30 uur (Iraanse tijd) begonnen met luchtaanvallen op Iran, meldt het Amerikaanse leger op X. De aanvallen zijn een "reactie op de Iraanse aanvalspogingen van gisteren tegen Amerikaanse troepen in het Midden-Oosten", aldus het centrale commando CENTCOM.

2 uur geleden
Justitie in Bolivia gelast arrestatie oud-president Evo Morales

LA PAZ (ANP) - Het Boliviaanse Openbaar Ministerie heeft een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen oud-president Evo Morales (2006-2019). Dit vanwege zijn rol bij protesten tegen de regering die het land in mei en juni vijftig dagen lang lamlegden.

3 uur geleden
Aanvaller schrijver Rushdie ook schuldig bevonden aan terrorisme

BUFFALO (ANP) - De man die in 2022 op het podium van een kunstinstituut in New York schrijver Salman Rushdie neerstak en gedeeltelijk blind maakte, is nu ook schuldig bevonden aan terrorisme. De man werd in 2025 al schuldig bevonden aan poging tot moord en veroordeeld tot 25 jaar gevangenisstraf.

3 uur geleden
VS bestellen voor 59 miljard dollar aan Patriot-raketten

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft wapenproducent Lockheed Martin een contract ter waarde van 59 miljard dollar (zo'n 51,5 miljard euro) gegund om de productie van Patriot-raketten de komende zeven jaar te verdrievoudigen. Hiermee wil de regering de munitievoorraad, die door de oorlog met Iran flink is geslonken, weer op peil brengen.

3 uur geleden