Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël vanaf vrijdag in lockdown

Israël vanaf vrijdag in lockdown

TEL AVIV (ANP/RTR) - Israël gaat donderdag vanaf middernacht voor minstens twee weken in lockdown. "We verkeren in een noodtoestand", waarschuwde premier Benjamin Netanyahu dinsdag.

"We zitten in het midden van een pandemie die zich op topsnelheid verspreidt met de Britse mutatie", zei hij volgens de Jerusalem Post. Deze besmettelijkere variant van het virus heeft ook Israël bereikt "en eist vele levens", aldus de premier.

Een dag eerder waren ruim 8300 nieuwe besmettingen gemeld. Voor elk uur uitstel van een volle lockdown moeten we een hoge prijs betalen, zei Netanyahu. Dagelijks sterven zo’n dertig mensen aan Covid-19.

Essentiële bedrijven en winkels

Alleen essentiële bedrijven en winkels mogen openblijven. Scholen moeten dicht, met uitzondering van het bijzonder onderwijs. Maximaal vijf mensen mogen bijeenkomen, een halvering. Reizen mag alleen met een geldige reden. Het verbod verder dan een kilometer van huis te gaan wordt verlengd.

In Israël zijn inmiddels zo'n 1,5 miljoen mensen gevaccineerd met een eerste dosis van het vaccin van Pfizer/BioNTech. Het land met bijna 9 miljoen inwoners keurde eerder dinsdag het coronavaccin van de Amerikaanse farmaceut Moderna goed voor gebruik.

Meer uit Buitenland

Meerdere raketlanceringen door Noord-Korea gemeld

SEOUL (ANP/AFP/RTR) - Noord-Korea heeft zondag in enkele uren tijd twee raketten afgevuurd. Dat melden omliggende landen, die verontwaardigd reageren.

31 minuten geleden
Belgische minister mist VN-top: zuurstoffles mocht niet mee

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische minister Vanessa Matz kan niet naar de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York. Ze heeft om medische redenen een speciale zuurstoffles nodig en die mocht het vliegtuig niet in, meldt haar kabinet.

1 uur geleden
Weer raketlancering door Noord-Korea gemeld

SEOUL/TOKIO (ANP/RTR/AFP) - In Oost-Azië wordt opnieuw een raketlancering door Noord-Korea gemeld. Zuid-Korea stelde dat een ballistische raket is waargenomen en ook Japan maakte melding van de lancering.

3 uur geleden
Burgemeester Moskou: droneaanvallen moeten verkiezingen verstoren

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De burgemeester van Moskou stelt dat grote droneaanvallen op zijn land verband houden met de parlementsverkiezingen. "De ongekende aanval was overduidelijk gepland met als doel om de verkiezingen te ontwrichten. De vijand is er niet in geslaagd", schreef Sergej Sobjanin in een bericht op Telegram.

5 uur geleden
Trump breekt weekend af en keert terug naar Witte Huis

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een weekend op Camp David ingekort om zaterdag onverwacht terug te keren naar het Witte Huis. De regering heeft geen verklaring gegeven waarom Trump niet langer op zondag zou terugkeren vanaf Camp David, een afgezonderd presidentieel complex op het platteland van Maryland, zoals eerder was aangekondigd.

7 uur geleden
VS vallen opnieuw vermeende drugsboot aan in Caribisch gebied

TAMPA (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdag een aanval uitgevoerd op een vaartuig in het Caribisch gebied. Daarbij kwamen vier mensen om het leven, zo meldt het US Southern Command (SOUTHCOM) dat verantwoordelijk is voor de regio op X.

9 uur geleden
Nigeria stelt commissie in om dood gevangenen te onderzoeken

LAGOS (ANP/AFP) - De Nigeriaanse regering heeft een onafhankelijke commissie ingesteld om de dood van 37 mensen die omkwamen in een detentiecentrum in Centraal-Nigeria te onderzoeken, zo meldt de Nigeriaanse minister van Binnenlandse Zaken zaterdag.

10 uur geleden