Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël valt twee doelen van Hezbollah in Libanon aan

Israël valt twee doelen van Hezbollah in Libanon aan

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft een "gerichte aanval" op twee militaire locaties in Libanon uitgevoerd. Volgens de IDF bevonden zich op die locaties wapens van Hezbollah en was dat in strijd met het staakt-het-vuren, meldt de IDF op X.

"De IDF blijft optreden om elke bedreiging voor de staat Israël weg te nemen en zal elke poging van de terroristische organisatie Hezbollah om haar strijdkrachten opnieuw op te bouwen verhinderen, in overeenstemming met de afspraken over het staakt-het-vuren", aldus de verklaring.

Hezbollah en Israël sloten in november een akkoord over een staakt-het-vuren. Ondanks dit bestand is Israël doorgegaan met het uitvoeren van aanvallen op Libanon. Beide partijen hebben elkaar herhaaldelijk beschuldigd van het schenden van de wapenstilstand.

Meer uit Buitenland

Macron: VS zullen staakt-het-vuren in Oekraïne monitoren

KYIV (ANP/AFP/RTR/DPA) - De Franse president Emmanuel Macron meldt dat de Verenigde Staten een voorgesteld staakt-het-vuren tussen Oekraïne en Rusland zullen monitoren. Macron en een aantal andere Europese leiders belden zaterdag met de Amerikaanse president Donald Trump en volgens hen steunt hij het idee dat het dertigdaagse bestand maandag moet ingaan. Zo niet, zullen de Europeanen en de VS "enorme" sancties opleggen aan Rusland.

30 minuten geleden
Trump kondigt staakt-het-vuren aan tussen India en Pakistan

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een onmiddellijk en volledig staakt-het-vuren tussen India en Pakistan aangekondigd. Volgens Trump hebben de Verenigde Staten de hele nacht bemiddeld bij gesprekken tussen de twee landen, die elkaar de afgelopen week hebben aangevallen met raketten en drones. India en Pakistan bevestigen dat er een bestand is.

1 uur geleden
Paus wil lijn Franciscus doorzetten en verklaart keuze naam Leo

VATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV heeft in een eerste bijeenkomst met alle kardinalen gezegd dat hij de lijn van zijn voorganger Franciscus wil voortzetten. Ook vertelde hij waarom hij heeft gekozen voor de naam Leo.

1 uur geleden
Oekraïne en bondgenoten willen dat bestand maandag ingaat

KYIV (ANP) - Oekraïne en zijn bondgenoten willen dat het bestand met Rusland maandag ingaat, meldt minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha. Hij schrijft op X na een overleg van de zogenoemde coalitie van bereidwillige landen dat de tijd rijp is voor een "onvoorwaardelijk staakt-het-vuren op land, in de lucht en op zee voor ten minste dertig dagen".

2 uur geleden
Macron en Von der Leyen dreigen met meer sancties voor Rusland

BRUSSEL (ANP/DPA) - De Franse president Emmanuel Macron en Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen willen dat Rusland instemt met het voorstel voor een dertigdaags staakt-het-vuren in Oekraïne. Ze zeggen op X dat Europa bereid is om meer sancties op te leggen aan Moskou als het blijft weigeren of als het bestand wordt geschonden.

2 uur geleden
160.000 mensen bij Barcelona moeten binnenblijven om giftige wolk

VILANOVA I LA GELTRÚ (ANP/AFP) - De Spaanse autoriteiten hebben 160.000 mensen in de buurt van Barcelona opgeroepen om voorlopig binnen te blijven. Door een brand in een industriële opslagplaats is er een giftige wolk ontstaan in de omgeving.

3 uur geleden
Duitsland weert eerste asielzoekers sinds strenger migratiebeleid

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft voor het eerst asielzoekers aan de grens geweerd sinds het ingaan van het strengere migratiebeleid. Vier Afghanen die via Luxemburg het land binnenkwamen, zijn volgens de politie teruggestuurd.

3 uur geleden