
Israël valt opnieuw noorden van Gazastrook aan
JABALIA (ANP/RTR) - Volgens Palestijnse hulpverleners zijn zondagochtend meerdere mensen omgekomen bij aanvallen op Noord-Gaza. Bij het offensief zouden huizen in een groot vluchtelingenkamp in Jabalia vernietigd zijn.
Ook zondag vonden zware aanvallen plaats in de buurt van Jabalia. Volgens het Palestijnse persagentschap WAFA hebben de aanvallen van zaterdag al geleid tot veertig dodelijke slachtoffers.
Het Israëlische leger bevestigt dat het "precisieaanvallen" heeft uitgevoerd in de regio en dat het de voorbije 24 uur "veertig terroristen heeft uitgeschakeld" nabij Jabalia. Ook heeft het leger naar eigen zeggen "grote hoeveelheden militair materiaal" vernietigd.
Volgens Israël hebben strijders van Hamas zich gehergroepeerd in het noorden van Gaza, een gebied waar Israëlische troepen een jaar geleden al streden tegen Hamas. De afgelopen weken viel Israël het gebied opnieuw regelmatig aan.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft Amnesty International verboden. De mensenrechtenorganisatie is op een lijst geplaatst van "ongewenste organisaties", die hun werkzaamheden in het land moeten staken. Russen riskeren een celstraf als ze samenwerken met zo'n organisatie.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft Palestijnen opgeroepen delen van het zuiden van de Gazastrook meteen te verlaten. Er komt volgens de strijdkrachten een "ongekende aanval aan om de capaciteiten van terroristische organisaties in dit gebied te vernietigen".
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft maandag benadrukt dat Israël de controle over de hele Gazastrook zal overnemen. Hij zei dat daarbij om "praktische en diplomatieke redenen" voorkomen moet worden dat daar hongersnood ontstaat.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een onderzoek aangekondigd naar de steun die zijn rivaal Kamala Harris tijdens haar campagne kreeg van beroemdheden. "Kandidaten mogen niet betalen voor steunbetuigingen, wat Kamala wel deed onder het mom van betalen voor entertainment", schreef de president op Truth Social.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR/AFP) - De eerste ronde van de Poolse presidentsverkiezing heeft nog geen definitieve winnaar opgeleverd. Dat betekent dat de pro-Europese Rafal Trzaskowski en de nationalistische Karol Nawrocki het in een tweede ronde weer tegen elkaar moeten opnemen.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse douane heeft een enorme hoeveelheid vliegtuigbanden voor Boeing verkeersvliegtuigen in beslag genomen die naar Rusland zouden worden getransporteerd. De export naar Rusland is in strijd met de Europese sancties tegen Rusland. Volgens de Poolse douane gaat het om 5000 kilo aan banden die in een vrachtwagen zijn aangetroffen en die waren opgegeven als autobanden of banden voor bussen.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De verscherpte grenscontroles en het afwijzen van asielzoekers in Duitsland kunnen niet veel langer worden gehandhaafd. Daarvoor waarschuwt de Duitse politievakbond, verwijzend naar overbelast personeel en opgeschorte trainingsprogramma's.
7 uur geleden