Israël valt opnieuw kantoor van nieuwszender Al Jazeera binnen
NAZARETH (ANP/DPA) - De Israëlische autoriteiten zijn een kantoor van de Arabische nieuwszender Al Jazeera in Nazareth binnengevallen. "We zullen niet toelaten dat de spreekbuis van Hamas uitzendt vanuit Israël", schrijft de minister van Communicatie, Shlomo Karhi, op X. De zender is in Israël verboden.
Bij de inval wordt volgens Karhi apparatuur van de zender in beslag genomen. Dat is mogelijk dankzij een nieuwe wet. Daarmee kan de zender ook uit de lucht gehaald worden en de verbinding tot de website geblokkeerd. Dat is ook al gebeurd. Het verbod betekent volgens de zender zelf ook dat het niet meer mogelijk is om vanuit Israël te berichten voor publiek in andere landen.
Zondag vielen de autoriteiten een kantoor van Al Jazeera binnen in Oost-Jeruzalem. De zender sprak toen van een inbreuk op de mensenrechten. Al Jazeera is kritisch op de oorlog in Gaza en spreekt in de berichtgeving over een genocide op Palestijnen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft de verschijning aangekondigd van een boek dat gewijd is aan zijn katholieke geloof. Communion: Finding My Way Back to Faith is vanaf 16 juni verkrijgbaar in de Verenigde Staten.
30 minuten geledenKOEWEIT-STAD (ANP/RTR) - Een Iraanse droneaanval heeft brandstoftanks op de internationale luchthaven van Koeweit getroffen. De aanval veroorzaakte een enorme brand, maar eiste geen slachtoffers, meldde het Koeweitse staatspersbureau KUNA.
31 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens een persconferentie in het Witte Huis gezegd dat hij verwacht dat de Verenigde Staten "de klus zullen klaren" in Iran. Gevraagd wanneer de VS klaar zijn met de oorlog, antwoordde Trump: "Ik denk binnen twee of drie weken."
33 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat woensdag mogelijk persoonlijk naar het Hooggerechtshof voor een zaak betreffende burgerschap op basis van geboorteplaats. "Dat denk ik wel," zei Trump toen hem werd gevraagd of hij woensdag naar het hof zou gaan.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een uitvoerend bevel ondertekend waarin hij zijn regering opdraagt de landelijke regels voor stemmen per post aan te scherpen. Trump stelt al jaren dat stemmen per post tot veel fraude heeft geleid aan Democratische zijde.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een pro-Iraanse strijder is opgepakt na de ontvoering van een Amerikaanse journalist in Irak, bevestigt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Eerder op dinsdag werd bekend dat een buitenlandse journalist uit de Iraakse hoofdstad Bagdad was ontvoerd. Bronnen meldden dat het gaat om de Amerikaanse Shelly Kittleson, die onder andere voor de Britse omroep BBC en Politico schrijft.
8 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR) - Een buitenlandse journalist is ontvoerd in de Iraakse hoofdstad Bagdad door nog onbekende daders, meldt het Iraakse ministerie van Binnenlandse Zaken. Eén verdachte zou zijn gearresteerd. Volgens het ministerie wordt er alles aan gedaan om de journalist vrij te krijgen.
8 uur geleden