Israël valt opnieuw kantoor van nieuwszender Al Jazeera binnen
NAZARETH (ANP/DPA) - De Israëlische autoriteiten zijn een kantoor van de Arabische nieuwszender Al Jazeera in Nazareth binnengevallen. "We zullen niet toelaten dat de spreekbuis van Hamas uitzendt vanuit Israël", schrijft de minister van Communicatie, Shlomo Karhi, op X. De zender is in Israël verboden.
Bij de inval wordt volgens Karhi apparatuur van de zender in beslag genomen. Dat is mogelijk dankzij een nieuwe wet. Daarmee kan de zender ook uit de lucht gehaald worden en de verbinding tot de website geblokkeerd. Dat is ook al gebeurd. Het verbod betekent volgens de zender zelf ook dat het niet meer mogelijk is om vanuit Israël te berichten voor publiek in andere landen.
Zondag vielen de autoriteiten een kantoor van Al Jazeera binnen in Oost-Jeruzalem. De zender sprak toen van een inbreuk op de mensenrechten. Al Jazeera is kritisch op de oorlog in Gaza en spreekt in de berichtgeving over een genocide op Palestijnen.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP/RTR) - Turkije wil niet dat Iran de strijd tegen de Verenigde Staten en Israël laat ontaarden in een conflict waarin het hele Midden-Oosten betrokken raakt.
28 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft het Europese steunpakket van 90 miljard euro hard nodig, heeft president Volodymyr Zelensky gezegd in een toespraak voor Europese leiders. Hij noemt het geld "de belangrijkste financiële veiligheidsgarantie". "Dit is voor ons van kritiek belang. Het is een hulpbron die levens redt."
39 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft in aanloop naar de aanvallen op een belangrijk gasveld in Iran wel degelijk overlegd met de Verenigde Staten, zeggen drie anonieme Israëlische functionarissen tegen persbureau Reuters. President Donald Trump schreef op zijn socialemedianetwerk Truth Social dat de VS niet geïnformeerd waren.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op Libanon zijn tot nu toe meer dan duizend doden gevallen, meldt het Libanese ministerie van Gezondheid. Israël voert sinds 2 maart bombardementen uit op het land, naar eigen zeggen op doelen van de Libanese beweging Hezbollah.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Maar liefst anderhalf uur lang hebben de EU-leiders donderdag op de Hongaarse premier Viktor Orbán ingepraat om zich aan zijn belofte voor de 90 miljard euro voor Oekraïne te houden. Orbán gaf geen krimp en weigert vooralsnog akkoord te gaan. Op de EU-top van december had hij daar wel mee ingestemd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en vijf grote bondgenoten staan klaar om bij te dragen aan "passende inspanningen" om de scheepvaart door de Straat van Hormuz te beschermen. Dat zeggen de zes, met ook het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Duitsland, Italië en Japan, in een gezamenlijke verklaring. Ze verwelkomen dat landen zijn begonnen aan "voorbereidende planning".
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer veroordeelt de Iraanse aanval op een gasinstallatie in Qatar "in de sterkste bewoordingen", schrijft hij op X. Na de aanvallen in de nacht van woensdag op donderdag braken er meerdere branden uit. QatarEnergy meldde "aanzienlijke schade" aan de installaties.
3 uur geleden