Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël valt opnieuw kantoor van nieuwszender Al Jazeera binnen

Israël valt opnieuw kantoor van nieuwszender Al Jazeera binnen

NAZARETH (ANP/DPA) - De Israëlische autoriteiten zijn een kantoor van de Arabische nieuwszender Al Jazeera in Nazareth binnengevallen. "We zullen niet toelaten dat de spreekbuis van Hamas uitzendt vanuit Israël", schrijft de minister van Communicatie, Shlomo Karhi, op X. De zender is in Israël verboden.

Bij de inval wordt volgens Karhi apparatuur van de zender in beslag genomen. Dat is mogelijk dankzij een nieuwe wet. Daarmee kan de zender ook uit de lucht gehaald worden en de verbinding tot de website geblokkeerd. Dat is ook al gebeurd. Het verbod betekent volgens de zender zelf ook dat het niet meer mogelijk is om vanuit Israël te berichten voor publiek in andere landen.

Zondag vielen de autoriteiten een kantoor van Al Jazeera binnen in Oost-Jeruzalem. De zender sprak toen van een inbreuk op de mensenrechten. Al Jazeera is kritisch op de oorlog in Gaza en spreekt in de berichtgeving over een genocide op Palestijnen.

Meer uit Buitenland

Iran bevestigt doorlaten schepen met essentiële waar naar Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - Teheran heeft volgens media bevestigd dat schepen met essentiële goederen door de Straat van Hormuz naar Iraanse havens kunnen varen. Dit moet in overleg met de Iraanse autoriteiten.

10 minuten geleden
Oekraïne: doden door Russische aanval op markt

NIKOPOL (ANP/RTR) - In Oekraïne zijn vijf doden gevallen door een Russische aanval op een markt in de frontstad Nikopol, melden de autoriteiten. Negentien anderen zijn volgens hen gewond geraakt.

2 uur geleden
VN-Veiligheidsraad stemt volgende week over Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP/RTR) - De VN-Veiligheidsraad buigt zich naar verwachting pas volgende week over een resolutie over het hervatten van het scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. De stemming zou aanvankelijk deze week plaatsvinden.

3 uur geleden
Dode en tientallen gewonden door incident in stadion Lima

LIMA (ANP/AFP) - In het stadion Alejandro Villanueva in de Peruaanse hoofdstad Lima is een persoon om het leven gekomen. Zeker 47 anderen zijn gewond geraakt, meldt de Peruaanse minister van Volksgezondheid Juan Carlos Velasco aan lokale media.

6 uur geleden
Tientallen gewonden in stadion in Lima na instorten 'constructie'

LIMA (ANP) - In het stadion Alejandro Villanueva in de Peruaanse hoofdstad Lima zijn vrijdagmiddag (lokale tijd) zeker 47 mensen gewond geraakt, meldt het ministerie van Volksgezondheid op X. Volgens het ministerie stortte er een "constructie" in, maar verdere details over het incident zijn door de autoriteiten niet bekendgemaakt.

8 uur geleden
Meerdere aanvallen in Midden-Oosten gemeld

TEHERAN/TEL AVIV/MANAMA (ANP) - Meerdere landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van vrijdag op zaterdag opnieuw aanvallen over en weer. Israël laat weten dat er vanuit Iran raketten zijn afgevuurd op het land. Dat gebeurde de afgelopen weken vrijwel dagelijks. Het Israëlische leger liet zaterdagochtend vroeg weten doelen in de Libanese hoofdstad Beiroet aan te vallen. Journalisten van persbureau AFP meldden daar explosies.

10 uur geleden
Iran en VS zoeken door naar vermist bemanningslid F-15 in Iran

TEHERAN (ANP) - Zowel Iran als de Verenigde Staten zoeken in het zuidwesten van Iran nog altijd naar een bemanningslid van de F-15 die vrijdag uit de lucht zou zijn geschoten. De plaatsvervangend gouverneur van de Iraanse provincie Kohgiluyeh en Boyer-Ahmad laat volgens de BBC aan Iraanse media weten dat "de politie, veiligheidsdiensten en inwoners in de regio proberen de piloot te identificeren".

10 uur geleden