Israël valt een van de laatste ziekenhuizen in Noord-Gaza binnen
BEIT LAHIYA (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn vrijdag binnengevallen in het Kamal Adwan-ziekenhuis in het noorden van Gaza, melden zowel Palestijnse als Israëlische bronnen.
Volgens het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid staan de operatieafdeling en het laboratorium in brand en hebben tientallen patiënten het ziekenhuis moeten verlaten. Ook zou het contact zijn verloren met het personeel van het ziekenhuis.
Het Israëlische leger bevestigt dat er een operatie plaatsvindt. Volgens het leger hebben leden van Hamas tijdens de oorlog het ziekenhuis als uitvalsbasis gebruikt. Israël "faciliteerde de veilige evacuatie van burgers, patiënten en medisch personeel voorafgaand aan de operatie", aldus het leger.
Onrust
Het is al weken onrustig in de omgeving van het ziekenhuis. Bijna een week geleden zei de directeur dat hij alle patiënten moest evacueren. Hij noemde die taak "bijna onmogelijk", omdat het onder meer ging om baby's die afhankelijk zijn van zuurstoftoevoer en couveuses.
Donderdagavond kwam in de buurt van het ziekenhuis een Israëlische bom neer. Daarbij kwamen volgens de directeur een kinderarts, een laboratoriumtechnicus, twee ambulancemedewerkers en een onderhoudsmedewerker van het ziekenhuis om.
Het Kamal Adwan-ziekenhuis was een van de laatste plekken waar Palestijnen in het noorden van de Gazastrook nog zorg kregen. Naast tientallen patiënten hadden ook honderden ontheemden hun intrek genomen in het gebouw.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Gaza zijn woensdag doden gevallen, onder wie een journalist van nieuwszender Al Jazeera. Ten minste vier mensen kwamen om, melden lokale autoriteiten.
5 uur geledenLOS ANGELES (AFP/RTR) - 'Ketaminekoningin' Jasveen Sangha, die ketamine verkocht aan de overleden Friends-acteur Matthew Perry, is veroordeeld tot een celstraf van vijftien jaar. Volgens de rechter is Sangha schuldig aan het leveren van de drugs die de 54-jarige Perry fataal werden in oktober 2023. Sangha is een van de vijf verdachten in de zaak rond de dood van Perry.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste onderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran beginnen zaterdag in Pakistan, meldde het Witte Huis in een persconferentie. President Donald Trump stuurt een onderhandelingsteam, geleid door vicepresident JD Vance. De Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner maken ook deel uit van het team.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag zeker 254 doden gevallen en 1165 mensen gewond geraakt, meldden Libanese autoriteiten. Volgens Israël waren de aanvallen de grootste sinds het begin van de oorlog.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Verenigde Staten moeten kiezen tussen een staakt-het-vuren of een voortzetting van de oorlog via Israël, schrijft de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi op X over de Israëlische aanvallen op Libanon. "Het kan niet allebei hebben."
6 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag ten minste 89 doden en 700 gewonden gevallen, meldt het Libanese Ministerie van Gezondheid. Onder de doden zouden ook twaalf hulpverleners zijn. Israël voert naar eigen zeggen de zwaarste aanvallen uit op Libanon sinds het begin van de oorlog.
8 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Er zijn volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif meldingen van schendingen van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Hij heeft er bij de landen op aangedrongen de wapenstilstand te respecteren en terughoudend te zijn.
9 uur geleden