Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël valt een van de laatste ziekenhuizen in Noord-Gaza binnen

Israël valt een van de laatste ziekenhuizen in Noord-Gaza binnen

BEIT LAHIYA (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn vrijdag binnengevallen in het Kamal Adwan-ziekenhuis in het noorden van Gaza, melden zowel Palestijnse als Israëlische bronnen.

Volgens het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid staan de operatieafdeling en het laboratorium in brand en hebben tientallen patiënten het ziekenhuis moeten verlaten. Ook zou het contact zijn verloren met het personeel van het ziekenhuis.

Het Israëlische leger bevestigt dat er een operatie plaatsvindt. Volgens het leger hebben leden van Hamas tijdens de oorlog het ziekenhuis als uitvalsbasis gebruikt. Israël "faciliteerde de veilige evacuatie van burgers, patiënten en medisch personeel voorafgaand aan de operatie", aldus het leger.

Onrust

Het is al weken onrustig in de omgeving van het ziekenhuis. Bijna een week geleden zei de directeur dat hij alle patiënten moest evacueren. Hij noemde die taak "bijna onmogelijk", omdat het onder meer ging om baby's die afhankelijk zijn van zuurstoftoevoer en couveuses.

Donderdagavond kwam in de buurt van het ziekenhuis een Israëlische bom neer. Daarbij kwamen volgens de directeur een kinderarts, een laboratoriumtechnicus, twee ambulancemedewerkers en een onderhoudsmedewerker van het ziekenhuis om.

Het Kamal Adwan-ziekenhuis was een van de laatste plekken waar Palestijnen in het noorden van de Gazastrook nog zorg kregen. Naast tientallen patiënten hadden ook honderden ontheemden hun intrek genomen in het gebouw.

Meer uit Buitenland

Kunstveilingen in New York maken comeback met recordprijzen

NEW YORK (ANP/AFP) - Met recordprijzen voor werken van onder anderen Jackson Pollock, Constantin Brâncuși en Mark Rothko staan de voorjaarsveilingen in New York in bloei. Volgens cijfers van persbureau AFP zijn er in mei in New York al twaalf werken verkocht voor meer dan 30 miljoen dollar, waaronder twee die de grens van 100 miljoen dollar overschreden.

2 uur geleden
Venezuela laat voor vrijdag 300 politieke gevangenen vrij

CARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft beloofd om voor vrijdag driehonderd politieke gevangenen vrij te laten.

2 uur geleden
Poetin met ceremonieel onthaal in China aangekomen

BEIJING (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin is met ceremonieel onthaal aangekomen in China voor zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Op beelden van Al Jazeera is te zien hoe Poetin uit zijn vliegtuig stapt en onder meer wordt ontvangen door een groep schoolkinderen die met vlaggetjes zwaaien. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg bij zijn bezoek vorige week een vergelijkbaar onthaal.

8 uur geleden
Laatste livestream van Gaza-vloot weggevallen na onderschepping

MARMARIS (ANP) - Op zo'n 200 kilometer voor de kust van Gaza is de laatste livestream met de boten van de Global Sumud Flotilla uitgevallen. De boot Sirius met zes opvarenden lijkt de laatste boot te zijn die door Israël is onderschept bij een poging de blokkade naar het Palestijnse gebied te breken en daar noodhulp te bieden.

8 uur geleden
Alle boten van Global Sumud Flotilla onderweg naar Gaza gestopt

MARMARIS (ANP) - Er is geen enkele boot van de Global Sumud Flotilla meer onderweg naar Gaza. Dat bevestigt de organisatie nadat ook de laatste livestream van een boot is gestopt toen het Israëlische leger dat schip enterde.

9 uur geleden
Niet 9000 maar 5000 militairen VS minder, vooral Polen geraakt

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten verminderen hun troepental in Europa niet met 9000, maar met 5000 militairen. Het grootste deel ervan zou in Polen worden gelegerd, zegt een hoge NAVO-bron. De Amerikaanse president Donald Trump meldde eerder 5000 troepen uit Duitsland terug te trekken uit woede over kritiek uit Berlijn op de oorlog tegen Iran. Meerdere media meldden dat daarnaast 4000 Amerikanen in Polen bij hun aanstaande vertrek niet zouden worden afgelost.

10 uur geleden
Luchtalarm moet vervangen worden door alternatief systeem

DEN HAAG (ANP) - Het luchtalarm dat in 2028 verdwijnt, moet worden vervangen door een alternatief systeem. Dat zei justitieminister David van Weel (VVD) dinsdag. Het systeem moet nog worden uitgekozen, maar het kan volgens de minister voor 2028 actief zijn.

10 uur geleden