Israël valt een van de laatste ziekenhuizen in Noord-Gaza binnen
BEIT LAHIYA (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn vrijdag binnengevallen in het Kamal Adwan-ziekenhuis in het noorden van Gaza, melden zowel Palestijnse als Israëlische bronnen.
Volgens het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid staan de operatieafdeling en het laboratorium in brand en hebben tientallen patiënten het ziekenhuis moeten verlaten. Ook zou het contact zijn verloren met het personeel van het ziekenhuis.
Het Israëlische leger bevestigt dat er een operatie plaatsvindt. Volgens het leger hebben leden van Hamas tijdens de oorlog het ziekenhuis als uitvalsbasis gebruikt. Israël "faciliteerde de veilige evacuatie van burgers, patiënten en medisch personeel voorafgaand aan de operatie", aldus het leger.
Onrust
Het is al weken onrustig in de omgeving van het ziekenhuis. Bijna een week geleden zei de directeur dat hij alle patiënten moest evacueren. Hij noemde die taak "bijna onmogelijk", omdat het onder meer ging om baby's die afhankelijk zijn van zuurstoftoevoer en couveuses.
Donderdagavond kwam in de buurt van het ziekenhuis een Israëlische bom neer. Daarbij kwamen volgens de directeur een kinderarts, een laboratoriumtechnicus, twee ambulancemedewerkers en een onderhoudsmedewerker van het ziekenhuis om.
Het Kamal Adwan-ziekenhuis was een van de laatste plekken waar Palestijnen in het noorden van de Gazastrook nog zorg kregen. Naast tientallen patiënten hadden ook honderden ontheemden hun intrek genomen in het gebouw.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft de eerste documenten vrijgegeven rond de benoeming van Peter Mandelson, de gewezen Britse ambassadeur voor de Verenigde Staten. Mandelson werd ontheven uit zijn functie nadat duidelijk was geworden hoe nauw de banden van de Britse diplomaat waren met de overleden Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.
26 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse en Israëlische aanvallen tegen Iran zullen doorgaan "zolang als nodig is, totdat alle doelstellingen zijn bereikt", verklaarde de Israëlische defensieminister Israel Katz. Het is niet duidelijk welke doelen hij bedoelt. Katz benadrukte dat de aanvallen zware verliezen hebben toegebracht aan de Iraanse strijdkrachten en dat de Iraanse leiding is gevlucht, "als muizen de tunnels in".
1 uur geledenPOLEN (ANP/AFP/RTR) - Het Poolse OM onderzoekt of er banden zijn tussen een internationale groep criminelen die wordt verdacht van mensenhandel en gedwongen prostitutie en de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.
2 uur geledenCANNES (ANP) - Barbra Streisand krijgt dit jaar op het Filmfestival van Cannes een Gouden Palm voor haar volledige oeuvre en betekenis voor de filmwereld. Dat heeft het festival woensdag bekendgemaakt. De ereprijs wordt op 23 mei uitgereikt, op de slotavond van het evenement. Het is de eerste keer dat de 83-jarige Streisand te gast is op het festival.
3 uur geledenROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Iran mag volgens de Italiaanse premier Giorgia Meloni niet beschikken over kernwapens, omdat dit ernstige gevolgen voor de internationale veiligheid zal hebben. Dat zei ze tegenover de Italiaanse senaat. Samen met de raketten die het land bezit en ontwikkelt, kan Iran volgens Meloni in de toekomst een bedreiging vormen voor Europa en daarmee Italië. Ze riep de oppositie daarom op haar regering te steunen wat betreft Iran, en zich achter de belangen van Italië te scharen.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Meerdere partijgroepen in het Europees Parlement hebben in een debat over de oorlog in het Midden-Oosten opgeroepen dat het belangrijk is om met één stem te spreken in de EU. "Met 27 verschillende stemmen worden we niet serieus genomen", zei Jeroen Lenaers, die met het CDA is aangesloten bij de grootste partij EVP.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin beschuldigt het Verenigd Koninkrijk van betrokkenheid bij een Oekraïense aanval op Brjansk, een stad circa 350 kilometer ten zuidwesten van Moskou. Daarbij vielen dinsdag zeker zes doden en raakten tientallen mensen gewond.
4 uur geleden