Israël valt een van de laatste ziekenhuizen in Noord-Gaza binnen
BEIT LAHIYA (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn vrijdag binnengevallen in het Kamal Adwan-ziekenhuis in het noorden van Gaza, melden zowel Palestijnse als Israëlische bronnen.
Volgens het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid staan de operatieafdeling en het laboratorium in brand en hebben tientallen patiënten het ziekenhuis moeten verlaten. Ook zou het contact zijn verloren met het personeel van het ziekenhuis.
Het Israëlische leger bevestigt dat er een operatie plaatsvindt. Volgens het leger hebben leden van Hamas tijdens de oorlog het ziekenhuis als uitvalsbasis gebruikt. Israël "faciliteerde de veilige evacuatie van burgers, patiënten en medisch personeel voorafgaand aan de operatie", aldus het leger.
Onrust
Het is al weken onrustig in de omgeving van het ziekenhuis. Bijna een week geleden zei de directeur dat hij alle patiënten moest evacueren. Hij noemde die taak "bijna onmogelijk", omdat het onder meer ging om baby's die afhankelijk zijn van zuurstoftoevoer en couveuses.
Donderdagavond kwam in de buurt van het ziekenhuis een Israëlische bom neer. Daarbij kwamen volgens de directeur een kinderarts, een laboratoriumtechnicus, twee ambulancemedewerkers en een onderhoudsmedewerker van het ziekenhuis om.
Het Kamal Adwan-ziekenhuis was een van de laatste plekken waar Palestijnen in het noorden van de Gazastrook nog zorg kregen. Naast tientallen patiënten hadden ook honderden ontheemden hun intrek genomen in het gebouw.
Meer uit Buitenland
TABQA (ANP/AFP) - Het Syrische leger is verder opgerukt in het noorden van het land. Daardoor hebben ze nu gebieden in handen die lange tijd gecontroleerd werden door de Koerden.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.
6 uur geledenANKARA/BUENOS AIRES/CAÏRO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ook zijn Argentijnse, Egyptische en Turkse ambtgenoten uitgenodigd om zitting te nemen in een 'Raad van Vrede'. Die moet toezicht gaan houden op het overgangsbestuur in de Gazastrook. De uitnodigingen zijn in de betrokken hoofdsteden bevestigd. Er is niets gezegd over eventuele aanvaardingen van deze uitnodiging.
9 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Bij een zware aanrijding in de Surinaamse hoofdstad Paramaribo zijn zaterdagochtend vroeg vier doden gevallen, meldt de politie. Kort na 06.00 uur lokale tijd, nog voor de zonsopgang, was er een botsing tussen een personenauto en een personenbus. De bus is waarschijnlijk enkele malen over de kop geslagen en er zijn passagiers uit de ramen geslingerd. Een van de doden zou een kind zijn. De juiste toedracht wordt onderzocht.
9 uur geledenKAMALA (ANP/AFP) - De zittende president Yoweri Museveni heeft de presidentsverkiezingen in Oeganda gewonnen. Hij sleept daarmee een zevende termijn binnen. Volgens de kiescommissie kreeg Museveni ruim 70 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste tegenstander, zanger Bobi Wine, behaalde 24 procent van de stemmen. Wine rept van fraude.
10 uur geledenAKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, ontvangt dit jaar de Karelsprijs. Hij krijgt deze omdat hij "met vastberadenheid en onwrikbare wilskracht een grote bijdrage aan Europa heeft geleverd".
10 uur geledenKOPENHAGEN/NUUK (ANP/AFP) - Voor het stadhuis van Kopenhagen zijn duizenden mensen bijeengekomen om te demonstreren tegen Amerikaanse aanspraken op Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort. De betogers zwaaien met Deense en Groenlandse vlaggen en zijn in een optocht naar de Amerikaanse ambassade getrokken. Volgens waarnemers verloopt de betoging kalm. De organisatie spreekt van 15.000 demonstranten in de Deense hoofdstad.
11 uur geleden