Israël vaccineert troepen in Gaza tegen polio
TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische legerleiding heeft zondag gezegd dat alle militairen die vechten in Gaza zullen worden gevaccineerd tegen polio. Het virus is aangetroffen in afvalwater in de Gazastrook waar Israël nu al negen maanden oorlog voert tegen Hamas.
De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) sloeg vrijdag alarm nadat in een zestal monsters het virus, dat wereldwijd alleen in Pakistan en Afghanistan nog met enige regelmaat de kop opsteekt, was geconstateerd. De watermonsters werden eind juni verzameld in de zuidelijke steden Khan Younis en Deir al-Balah. Er zijn nog geen patiënten met ziekte- of verlammingsverschijnselen door polio gemeld.
"Op basis van onze bevindingen heeft het Israëlische leger in samenwerking met het ministerie van Volksgezondheid besloten de troepen die in het gebied actief zijn te vaccineren tegen het virus om de gezondheid van zowel soldaten als Israëlische burgers te waarborgen", aldus de verklaring.
Palestijnse bevolking
De inentingscampagne - poliovaccins kunnen worden geïnjecteerd of ingenomen - is gestart bij grondtroepen en reservisten. Om hoeveel personen het in totaal gaat, is om veiligheidsredenen niet bekendgemaakt. Het zouden er enkele honderdduizenden kunnen zijn.
De Israëlische autoriteiten zeiden ook dat eraan wordt gewerkt vaccins beschikbaar te stellen voor de Palestijnse bevolking. In de Gazastrook wonen ongeveer 2,4 miljoen mensen onder moeilijke omstandigheden, met voortdurend gebrek aan voedsel, water en medicijnen.
Meer uit Buitenland
NEW DELHI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is optimistisch over een voorlopige deal met Iran en hoopt dat die zondag nog kan worden aangekondigd.
9 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het nucleaire programma van Iran vormt volgens het Iraanse nieuwsagentschap Tasnim geen onderdeel van het memorandum van overeenstemming waar Iran en de VS aan de hand van Pakistan aan werken. Nucleaire onderhandelingen worden gevoerd na aanvaarding van het voorlopige akkoord en de verlenging van het bestand met zestig dagen.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Bemiddelaar Pakistan ziet "een betekenisvolle vooruitgang" in de onderhandelingen tussen Iran en de VS die zicht biedt op "een positieve en duurzame uitkomst". Dit zei de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten bij een controlepost bij het Witte Huis, had eerder meerdere aanvaringen met Amerikaanse veiligheidsdiensten en de politie. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN.
5 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met veel drones en raketten. Volgens de autoriteiten vielen in de regio Kyiv zeker vier doden en zestig gewonden.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.
7 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".
9 uur geleden