Israël vaccineert troepen in Gaza tegen polio
TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische legerleiding heeft zondag gezegd dat alle militairen die vechten in Gaza zullen worden gevaccineerd tegen polio. Het virus is aangetroffen in afvalwater in de Gazastrook waar Israël nu al negen maanden oorlog voert tegen Hamas.
De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) sloeg vrijdag alarm nadat in een zestal monsters het virus, dat wereldwijd alleen in Pakistan en Afghanistan nog met enige regelmaat de kop opsteekt, was geconstateerd. De watermonsters werden eind juni verzameld in de zuidelijke steden Khan Younis en Deir al-Balah. Er zijn nog geen patiënten met ziekte- of verlammingsverschijnselen door polio gemeld.
"Op basis van onze bevindingen heeft het Israëlische leger in samenwerking met het ministerie van Volksgezondheid besloten de troepen die in het gebied actief zijn te vaccineren tegen het virus om de gezondheid van zowel soldaten als Israëlische burgers te waarborgen", aldus de verklaring.
Palestijnse bevolking
De inentingscampagne - poliovaccins kunnen worden geïnjecteerd of ingenomen - is gestart bij grondtroepen en reservisten. Om hoeveel personen het in totaal gaat, is om veiligheidsredenen niet bekendgemaakt. Het zouden er enkele honderdduizenden kunnen zijn.
De Israëlische autoriteiten zeiden ook dat eraan wordt gewerkt vaccins beschikbaar te stellen voor de Palestijnse bevolking. In de Gazastrook wonen ongeveer 2,4 miljoen mensen onder moeilijke omstandigheden, met voortdurend gebrek aan voedsel, water en medicijnen.
Meer uit Buitenland
BOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
13 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
14 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
14 uur geleden