Israël vaccineert troepen in Gaza tegen polio
TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische legerleiding heeft zondag gezegd dat alle militairen die vechten in Gaza zullen worden gevaccineerd tegen polio. Het virus is aangetroffen in afvalwater in de Gazastrook waar Israël nu al negen maanden oorlog voert tegen Hamas.
De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) sloeg vrijdag alarm nadat in een zestal monsters het virus, dat wereldwijd alleen in Pakistan en Afghanistan nog met enige regelmaat de kop opsteekt, was geconstateerd. De watermonsters werden eind juni verzameld in de zuidelijke steden Khan Younis en Deir al-Balah. Er zijn nog geen patiënten met ziekte- of verlammingsverschijnselen door polio gemeld.
"Op basis van onze bevindingen heeft het Israëlische leger in samenwerking met het ministerie van Volksgezondheid besloten de troepen die in het gebied actief zijn te vaccineren tegen het virus om de gezondheid van zowel soldaten als Israëlische burgers te waarborgen", aldus de verklaring.
Palestijnse bevolking
De inentingscampagne - poliovaccins kunnen worden geïnjecteerd of ingenomen - is gestart bij grondtroepen en reservisten. Om hoeveel personen het in totaal gaat, is om veiligheidsredenen niet bekendgemaakt. Het zouden er enkele honderdduizenden kunnen zijn.
De Israëlische autoriteiten zeiden ook dat eraan wordt gewerkt vaccins beschikbaar te stellen voor de Palestijnse bevolking. In de Gazastrook wonen ongeveer 2,4 miljoen mensen onder moeilijke omstandigheden, met voortdurend gebrek aan voedsel, water en medicijnen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
2 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.
4 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Acht leerlingen van een Keniaanse kostschool voor meisjes waar donderdag een dodelijke brand woedde, zijn volgens de politie aangehouden. De brand brak om 01.00 uur in de nacht uit in het midden van een slaapzaal. De politie verdenkt de acht van brandstichting.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar. Dat concludeert de Europese Commissie na overleg met alle Eurocommissarissen. Die kwamen vrijdag bijeen voor een oriënterend debat over hoe om te gaan met China.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Roemenië neemt diplomatieke maatregelen tegen Rusland nadat een drone een Roemeens wooncomplex had geraakt. President Nicușor Dan maakte bekend dat het Russische consulaat in de stad Constanța moet sluiten. De consul wordt aangemerkt als persona non grata, wat betekent dat hij niet meer welkom is.
4 uur geleden