
Israël vaccineert troepen in Gaza tegen polio
TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische legerleiding heeft zondag gezegd dat alle militairen die vechten in Gaza zullen worden gevaccineerd tegen polio. Het virus is aangetroffen in afvalwater in de Gazastrook waar Israël nu al negen maanden oorlog voert tegen Hamas.
De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) sloeg vrijdag alarm nadat in een zestal monsters het virus, dat wereldwijd alleen in Pakistan en Afghanistan nog met enige regelmaat de kop opsteekt, was geconstateerd. De watermonsters werden eind juni verzameld in de zuidelijke steden Khan Younis en Deir al-Balah. Er zijn nog geen patiënten met ziekte- of verlammingsverschijnselen door polio gemeld.
"Op basis van onze bevindingen heeft het Israëlische leger in samenwerking met het ministerie van Volksgezondheid besloten de troepen die in het gebied actief zijn te vaccineren tegen het virus om de gezondheid van zowel soldaten als Israëlische burgers te waarborgen", aldus de verklaring.
Palestijnse bevolking
De inentingscampagne - poliovaccins kunnen worden geïnjecteerd of ingenomen - is gestart bij grondtroepen en reservisten. Om hoeveel personen het in totaal gaat, is om veiligheidsredenen niet bekendgemaakt. Het zouden er enkele honderdduizenden kunnen zijn.
De Israëlische autoriteiten zeiden ook dat eraan wordt gewerkt vaccins beschikbaar te stellen voor de Palestijnse bevolking. In de Gazastrook wonen ongeveer 2,4 miljoen mensen onder moeilijke omstandigheden, met voortdurend gebrek aan voedsel, water en medicijnen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK/PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De noodhulpcoördinator van de Verenigde Naties heeft een Israëlisch plan voor de distributie van hulp in de Palestijnse Gazastrook gehekeld als een "cynische bijzaak, een opzettelijke afleiding, een vijgenblad voor verder geweld en ontheemding". Volgens de Britse diplomaat Tom Fletcher wil Israël het gebied liever ontvolken.
1 uur geledenCANNES (ANP) - De Amerikaanse acteur Robert De Niro heeft op de openingsavond van het Filmfestival van Cannes hard uitgehaald naar de Amerikaanse president Donald Trump en de manier waarop die de democratie en de kunstwereld bedreigt. De Niro kreeg het podium omdat hij een ere-Palm in ontvangst mocht nemen voor zijn volledige oeuvre. De prijs werd hem overhandigd door Leonardo DiCaprio.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Ook Luxemburg, een van de hekkensluiters in de NAVO, wil nog dit jaar aan de NAVO-afspraken over defensiebudgetten voldoen. Het kleine NAVO-land wilde daarvoor eigenlijk tot 2030 de tijd nemen.
2 uur geledenCAIRO/GAZA (ANP/RTR/AFP) - Door een Israëlische luchtaanval op een ziekenhuis in de Gazastrook is een bekende Palestijnse journalist gedood die door Israël ervan werd beschuldigd samen te werken met de Palestijnse beweging Hamas. Hij lag gewond in een ziekenhuis in het zuidelijke Khan Younis na een eerdere aanval, aldus het gezondheidsministerie in het gebied.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische socialistische vakbond ACOD heeft dinsdag herhaaldelijk een campagnefilmpje Speak up for Palestine uitgezonden op VRT 1, waar ook het Eurovisie Songfestival wordt uitgezonden. De bond deed dat uit protest tegen de deelname van Israël aan het muziekevenement, meldde het Belgische VRT NWS.
4 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump stuurt zijn buitenlandminister Marco Rubio naar Turkije voor vredesoverleg later deze week met de Russen en Oekraïners. Het is nog onduidelijk hoe de Oekraïense en Russische delegatie zijn samengesteld.
5 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten heffen alle sancties tegen Syrië op. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump aangekondigd. Volgens Trump dienden de sancties een belangrijke functie, maar moet Syrië nu verder.
5 uur geleden