Israël vaccineert recordaantal van 224.000 mensen in een dag
TEL AVIV (ANP/DPA) - Israël heeft donderdag een recordaantal van 224.000 mensen ingeënt tegen het coronavirus, schrijft minister van Gezondheid Juli Edelstein op Twitter. Israël heeft sinds het begin van de vaccinatiecampagne 2,4 miljoen mensen hun eerste prik gegeven. 850.000 mensen ontvingen ook al de tweede dosis.
Israël behoort wereldwijd tot de koplopers op vaccinatiegebied. In Duitsland zijn tot en met donderdag 1,3 miljoen mensen voor het eerst ingeënt en 78.000 mensen voor de tweede keer. De meest recente cijfers in Nederland melden dat er hier 77.000 mensen zijn ingeënt tussen 6 en 17 januari.
Israël heeft ruim voldoende doses van het vaccin van Pfizer/BioNTech voor alle 9 miljoen inwoners, omdat het direct veel heeft aangeschaft. Het land deelt data over de inentingen met Pfizer, om het bedrijf meer inzicht te verschaffen over bijvoorbeeld de besmettelijkheid van mensen na de eerste prik.
Het land zit momenteel in een derde golf van besmettingen. Ondanks de voortvarende inentingscampagne stijgt het aantal besmettingen nog hard. Er is een strenge lockdown van kracht in Israël.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/RTR) - Polen gaat 10.000 militairen inzetten om zijn kritieke infrastructuur te beschermen. Dat zegt minister van Defensie en vicepremier Wladyslaw Kosiniak-Kamysz.
18 minuten geledenKYIV (ANP) - Het Oekraïense parlement heeft ingestemd met het ontslag van de ministers van Justitie en Energie. Herman Haloesjtsjenko (Justitie) en Svitlana Hryntsjoek (Energie) raakten in opspraak door een groot corruptieschandaal rond Oekraïense staatsbedrijven, waaronder energieproducenten. Haloesjtsjenko was van april 2021 tot begin mei dit jaar minister van Energie, totdat president Volodymyr Zelensky hem per decreet benoemde tot voorzitter van de Nationale Veiligheidsraad.
50 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het snel kunnen verplaatsen en inzetten van militairen is een "cruciale verzekeringspolis voor de Europese veiligheid". Dat onderstreepte de EU-buitenlandchef Kaja Kallas woensdag. "Je hoopt dat je het nooit op volle capaciteit hoeft te gebruiken, maar het zorgt voor een geloofwaardiger afschrikking en verdediging", aldus Kallas tijdens een persconferentie waar het voorstel voor militaire mobiliteit van de Europese Commissie werd gepresenteerd.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Het Franse museum Louvre laat voor eind 2026 honderd externe bewakingscamera's plaatsen. Daarmee moet de beveiliging worden verbeterd na de geruchtmakende roof van vorige maand, zei directeur Laurence Des Cars tijdens een hoorzitting in het parlement.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense Sociaaldemocraten zijn voor het eerst in meer dan honderd jaar niet meer de grootste partij in Kopenhagen. De partij waartoe ook premier Mette Frederiksen behoort, kreeg bij de lokale verkiezingen grofweg een op de acht kiezers in de hoofdstad achter zich. Dat is ver achter de Rood-Groenen, die bijna een kwart van de stemmen in Kopenhagen wisten te halen. Denen konden dinsdag hun stem uitbrengen voor zowel de gemeenteraad als een regionaal bestuur.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het dodental door Russische aanvallen op de Oekraïense stad Ternopil is opgelopen naar 25. De autoriteiten melden ook 73 gewonden, onder wie vijftien kinderen.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Polen sluit het laatste Russische consulaat in het land, de vestiging in Gdansk. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Radosław Sikorski woensdag in het Poolse parlement, de Sejm. De minister kondigde verder aan "de komende dagen" te komen met meer maatregelen tegen Rusland. Hij voegde eraan toe dat die niet slechts diplomatiek van aard zullen zijn. Als het consulaat wordt gesloten, is de enige resterende Russische diplomatieke post in Polen de ambassade in Warschau.
3 uur geleden