Israël: twintigtal militanten gedood bij inval ziekenhuis
GAZA-STAD (ANP/AFP/RTR) - Israël meldt dat een twintigtal Palestijnse strijders is gedood bij een inval in een ziekenhuis in het noorden van de Gazastrook. "Het gaat om een van de grootste operaties om terroristen op te pakken op een enkele locatie sinds het begin van de oorlog", zegt de krijgsmacht.
Israël lanceerde de operatie bij het Kamal Adwan-ziekenhuis afgelopen vrijdag en maakte later melding van 240 arrestaties. Het zou gaan om leden van groepen als Hamas en Islamitische Jihad. Zij zouden zich in sommige gevallen hebben voorgedaan als patiënten.
De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) uitte dit weekend kritiek op de inval. De laatste grote gezondheidsinstelling in het noorden van de Gazastrook zou nu buiten gebruik zijn.
Israël probeert in het noorden van de Gazastrook te voorkomen dat Hamas zich hergroepeert. Inwoners van de plaats Beit Hanoun zeggen dat ze zondag opdracht kregen te vertrekken, omdat uit het gebied raketten zouden worden afgevuurd.
Meer uit Buitenland
RAMALLAH (ANP/AFP) - Israëlische troepen hebben op de Westelijke Jordaanoever vier leden van een Palestijns gezin doodgeschoten in een auto, meldt het Palestijnse ministerie van Gezondheid. Volgens Israël reageerden de militairen op een veiligheidsdreiging.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog met Israël en de Verenigde Staten.
6 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
18 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.
19 uur geleden