Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël: Trump nodigt premier Netanyahu uit voor 4 februari

Israël: Trump nodigt premier Netanyahu uit voor 4 februari

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu uitgenodigd voor 4 februari in het Witte Huis. Netanyahu wordt de eerste buitenlandse leider die Trump in zijn tweede termijn ontvangt, aldus het kantoor van Netanyahu.

Volgens ingewijden geldt de uitnodiging als een gebaar van Trump voor de instemming van Netanyahu met het bestand in de Palestijnse Gazastrook.

Trumps Midden-Oostengezant Steve Witkoff wordt deze week in Israël verwacht om met Netanyahu te praten over het verloop van de eerste fase van het bestand in Gaza en over het begin van de onderhandelingen over de tweede fase. Netanyahu sprak zondag de nieuwe Amerikaanse minister van Defensie, Pete Hegseth, in het eerste telefoontje met een buitenlandse leider dat Hegseth voerde sinds zijn aantreden zaterdag.

Meer uit Buitenland

CBS/CNN: VS kunnen dit weekend al Iran aanvallen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse strijdkrachten zijn in staat om dit weekend al Iran aan te vallen, maar president Donald Trump heeft nog geen beslissing genomen. Dat hebben anonieme veiligheidsadviseurs woensdag tegen de zenders CBS en CNN gezegd.

2 uur geleden
Klimaatverbond begint zaak tegen VS om intrekken milieurichtlijn

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een groep klimaat- en belangengroepen heeft een rechtszaak aangespannen tegen de regering-Trump vanwege het intrekken van een belangrijke wetenschappelijke klimaatstandaard. Die zogenoemde endangerment finding vormde de juridische basis onder veel regelgeving en dicteerde welke broeikasgassen schadelijk zijn voor de gezondheid. Volgens de groeperingen was het intrekken illegaal.

7 uur geleden
Poetin belooft Cuba 'altijd' te zullen steunen

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland zal Cuba "altijd" steunen, zei de Russische president Vladimir Poetin woensdag tegen de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez tijdens een ontmoeting in Moskou. De twee bespraken mogelijke steunmaatregelen, maar maakten geen concrete afspraken.

8 uur geleden
Meerdere dode skiërs aangetroffen na lawine in Californië

CASTLE PEAK (ANP/AFP/RTR) - Acht van de negen skiërs die nog werden vermist in de Californische regio Tahoe, zijn dood aangetroffen. Dat meldt sheriff Shannan Moon. In de regio vond een lawine plaats, die de wintersporters bedolf. Ze zouden buiten de piste hebben geskied. Eén persoon wordt nog vermist.

8 uur geleden
Zelensky is niet tevreden over gesprekken met Rusland

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky vindt dat de gesprekken in Genève over een einde aan de oorlog met Rusland te weinig hebben opgeleverd. "Zoals het er vandaag voorstaat, kunnen we niet zeggen dat er voldoende resultaat is geboekt."

8 uur geleden
VS dreigen weer met vertrek uit Internationaal Energieagentschap

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben opnieuw gedreigd uit het Internationaal Energieagentschap (IEA) te stappen, tenzij de organisatie minder aandacht besteedt aan klimaatverandering. Dit zei de Amerikaanse minister van Energie, Chris Wright, woensdag bij een vergadering in Parijs. Vorig jaar dreigde de minister ook al met opstappen.

10 uur geleden
Brief aan Franse minister: neem beweringen VN-rapporteur terug

DEN HAAG (ANP) - Ruim 150 (voormalige) diplomaten, ambassadeurs en politici roepen in een open brief de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot op om beweringen terug te nemen die hij vorige week deed over VN-rapporteur Francesca Albanese. De brief is onder anderen ondertekend door de Nederlandse oud-ministers Jan Pronk, Ben Bot, Laurens Jan Brinkhorst, Jozias van Aartsen en Hedy d'Ancona.

10 uur geleden