Israël: tientallen militanten gedood in de afgelopen dag
TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht zegt de afgelopen dag tientallen militanten te hebben gedood in Gaza. Voornamelijk in de Zuid-Gazaanse stad Khan Younis zijn Israëlische militairen verwikkeld in gevechten met Hamas.
De krijgsmacht meldt nog steeds acties uit te voeren bij het Nasser-ziekenhuis, het belangrijkste nog functionerende ziekenhuis in de Gazastrook. Israël neemt regelmatig ziekenhuizen onder vuur omdat Hamas zich daar zou ophouden, aldus de Israëlische strijdkrachten.
De Israëlische strijdkrachten focussen hun operaties voornamelijk op het zuiden van de Gazastrook. Palestijnen vrezen voor een aanstaande inval in Rafah, een stad bij de grens met Egypte. Ruim 1,5 miljoen Palestijnen zijn naar Rafah gevlucht voor de eerdere gevechten in het noorden van Gaza en kunnen geen kant op.
Meer uit Buitenland
BELÉM (ANP) - Gastland van de klimaattop Brazilië heeft vrijdagochtend vroeg een bijgewerkte versie van een slotverklaring gepubliceerd. Daarin staat niets over het afbouwen van fossiele brandstoffen. Zeker tachtig landen pleitten op de top voor een 'routekaart' om daar concrete actie in te ondernemen, maar er zijn ook landen die dat totaal niet zien zitten.
21 minuten geledenBANGKOK (ANP) - Miss Mexico Fatima Bosch is vrijdag in Thailand bekroond tot Miss Universe. Volgens de BBC was de Thaise Praveenar Singh op voorhand de favoriet, de deelnemer van het thuisland eindigde uiteindelijk op de tweede plek. De rest van de top 5 bestond uit Venezuela, de Filipijnen en Ivoorkust.
36 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Tijdens een veiling van veilinghuis Sotheby's is een schilderij van Vincent van Gogh verkocht voor 62,7 miljoen dollar (ruim 54 miljoen euro). Het gaat om een werk uit 1887, genaamd 'Piles de romans parisiens et roses dans une verre'.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De extreme en langdurige droogte in Iran zou zich niet hebben voorgedaan zonder klimaatverandering door fossiele brandstoffen. Dat is de stellige overtuiging van een groep klimaatwetenschappers die de ongekende droogte in Iran en buurlanden heeft onderzocht.
3 uur geledenDHAKA (ANP/RTR/AFP) - Een aardbeving met een kracht van 5.7 heeft Bangladesh getroffen, meldt het Duitse Onderzoekscentrum voor Geowetenschappen (GFZ).
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De inzet van duizenden troepen van de Nationale Garde door president Donald Trump in Washington DC is onwettig, oordeelde een federale rechter donderdag. Rechter Jia Cobb beval een einde te maken aan de inzet, maar schortte haar bevel 21 dagen op om de regering de tijd te geven in beroep te gaan.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische leger zegt dat het de Oekraïense stad Koepjansk opnieuw heeft veroverd. Legerleider Valeri Gerasimov zei dat tegen president Poetin, toen hij een bezoek bracht aan een commandopost. Oekraïne ontkent dat Rusland de strategisch belangrijke stad in beslag heeft genomen.
10 uur geleden