Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël: tientallen militanten gedood in de afgelopen dag

Israël: tientallen militanten gedood in de afgelopen dag

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht zegt de afgelopen dag tientallen militanten te hebben gedood in Gaza. Voornamelijk in de Zuid-Gazaanse stad Khan Younis zijn Israëlische militairen verwikkeld in gevechten met Hamas.

De krijgsmacht meldt nog steeds acties uit te voeren bij het Nasser-ziekenhuis, het belangrijkste nog functionerende ziekenhuis in de Gazastrook. Israël neemt regelmatig ziekenhuizen onder vuur omdat Hamas zich daar zou ophouden, aldus de Israëlische strijdkrachten.

De Israëlische strijdkrachten focussen hun operaties voornamelijk op het zuiden van de Gazastrook. Palestijnen vrezen voor een aanstaande inval in Rafah, een stad bij de grens met Egypte. Ruim 1,5 miljoen Palestijnen zijn naar Rafah gevlucht voor de eerdere gevechten in het noorden van Gaza en kunnen geen kant op.

Meer uit Buitenland

Duizenden geëvacueerd in Toscane om bosbranden

PISA (ANP) - In de Italiaanse regio Toscane zijn 3500 mensen geëvacueerd vanwege een grote bosbrand, meldt persbureau ANSA. Het vuur woedt tussen de steden Pisa en Lucca en bedreigt een dorp.

5 minuten geleden
Israël zet opgepakte Flotilla-opvarenden af in Griekenland

KRETA (ANP/AFP) - Israël heeft zeker tientallen opgepakte opvarenden van de schepen van de Global Sumud Flotilla afgezet op Kreta. De activisten wilden humanitaire hulp brengen naar Gaza, maar werden voor de kust van het Griekse eiland tegengehouden door de Israëlische krijgsmacht. Twee van hen moeten voor ondervraging mee naar Israël.

1 uur geleden
Rusland meldt opnieuw Oekraïense aanval op haven Toeapse

TOEAPSE (ANP/DPA/RTR) - Oekraïne heeft de olieterminal in de haven van het Russische Toeapse weer aangevallen, aldus de lokale autoriteiten. Dit was de vierde aanval op de olie-installaties in de afgelopen twee weken.

1 uur geleden
Verdachte steekpartij Londen aangeklaagd voor poging tot moord

LONDEN (ANP) - De man die ervan wordt verdacht woensdag twee Joodse mensen te hebben neergestoken in Londen is aangeklaagd voor pogingen tot moord. De politie zei eerder al de steekpartij officieel te hebben aangemerkt als een terroristisch incident.

3 uur geleden
Anti-jihadistische strijdmacht bombardeert opstandelingen Mali

NIAMEY (ANP/AFP) - De gezamenlijke strijdmacht van Niger, Burkina Faso en Mali heeft luchtaanvallen uitgevoerd op rebellenposities in het noorden van Mali. Dat meldt de Nigerese regering na aanvallen van jihadisten en Toeareg-rebellen op Malinese militairen.

5 uur geleden
Executie in Texas ondanks steun van rappers

HUNTSVILLE (ANP) - In de Amerikaanse staat Texas is James Broadnax geëxecuteerd voor de dood van twee mannen bij een roofoverval in 2008. De 37-jarige man kreeg een dodelijke injectie in de gevangenis van Huntsville.

8 uur geleden
VS waarschuwen bondgenoten om steun aan Gaza-flotilla

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten steunen Israël na het onderscheppen van een vloot met hulpgoederen voor Gaza. Washington waarschuwt bondgenoten geen steun te geven aan wat het een "betekenisloze politieke stunt" noemt.

9 uur geleden