Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël: tientallen militanten gedood in de afgelopen dag

Israël: tientallen militanten gedood in de afgelopen dag

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht zegt de afgelopen dag tientallen militanten te hebben gedood in Gaza. Voornamelijk in de Zuid-Gazaanse stad Khan Younis zijn Israëlische militairen verwikkeld in gevechten met Hamas.

De krijgsmacht meldt nog steeds acties uit te voeren bij het Nasser-ziekenhuis, het belangrijkste nog functionerende ziekenhuis in de Gazastrook. Israël neemt regelmatig ziekenhuizen onder vuur omdat Hamas zich daar zou ophouden, aldus de Israëlische strijdkrachten.

De Israëlische strijdkrachten focussen hun operaties voornamelijk op het zuiden van de Gazastrook. Palestijnen vrezen voor een aanstaande inval in Rafah, een stad bij de grens met Egypte. Ruim 1,5 miljoen Palestijnen zijn naar Rafah gevlucht voor de eerdere gevechten in het noorden van Gaza en kunnen geen kant op.

Meer uit Buitenland

Iran heropent luchtruim na urenlange sluiting

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn luchtruim heropend na een sluiting van bijna vijf uur vanwege mogelijke militaire acties van de Verenigde Staten.

53 minuten geleden
VN-Veiligheidsraad vergadert donderdag over Iran

NEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt donderdagmiddag samen om de situatie in Iran te bespreken. Dat heeft de voorzitter van de raad laten weten.

1 uur geleden
Franse militairen onderweg naar Groenland

PARIJS (ANP/DPA) - De eerste Franse militairen die het land naar Groenland stuurt, zijn vertrokken. Dat heeft president Emmanuel Macron aangekondigd. Hij maakte niet bekend om hoeveel militairen het gaat, maar zei wel dat er meer zullen volgen.

1 uur geleden
Trump: Zelensky zit vredesakkoord in de weg

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met persbureau Reuters uitgehaald naar de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens Trump is het niet Rusland, maar Oekraïne dat een vredesakkoord in de weg staat.

2 uur geleden
X legt AI-uitkleedfunctie van chatbot Grok aan banden

AUSTIN (ANP/AFP) - Het platform X van Elon Musk neemt maatregelen om te voorkomen dat AI-chatbot Grok beelden genereert waarop echte mensen zijn uitgekleed. Het bedrijf kondigde de ingreep alleen aan voor landen waar het delen van dergelijke beelden in strijd is met de wet.

3 uur geleden
Resolutie om macht Trump in Venezuela te beperken gestrand

WASHINGTON (ANP/AFP) - Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben het nagenoeg onmogelijk gemaakt voor de initiatiefnemers van een resolutie die de macht van president Donald Trump zou inperken bij militair ingrijpen in Venezuela. Na een procedurele ingreep zouden er meer stemmen voor de resolutie nodig zijn dan er medestanders zijn.

4 uur geleden
Executie van demonstrant in Iran uitgesteld

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.

5 uur geleden