Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël stuurt onderhandelingsteam na reactie Hamas op voorstel

Israël stuurt onderhandelingsteam na reactie Hamas op voorstel

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu stuurt een onderhandelingsteam om te praten over de vrijlating van gijzelaars door Hamas, zegt een Israëlische functionaris. Er zijn geen details gedeeld.

Eerdere onderhandelingen vonden plaats in Caïro en Doha. Israël maakte woensdagavond bekend een reactie van Hamas op het jongste vredesvoorstel te bestuderen. Netanyahu houdt donderdagavond overleg hierover met zijn veiligheidskabinet.

Sinds de uitbraak van de oorlog in de Gazastrook vorig jaar oktober zijn Hamas en Israël er één keer in geslaagd een deal te sluiten. Dat akkoord omvatte een tijdelijk staakt-het-vuren en de vrijlating van Israëlische gijzelaars in ruil voor Palestijnse gevangenen. Egypte, Qatar en de Verenigde Staten waren toen bemiddelaars.

Meer uit Buitenland

Iran ontbiedt Europese ambassadeurs om terreurlijst

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft Europese ambassadeurs ontboden, omdat landen van de Europese Unie vorige week besloten de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de terreurlijst te zetten. Eerder werd bekend dat Teheran als vergeldingsmaatregel militairen uit die landen als terroristen gaat bestempelen.

1 uur geleden
Trump dreigt met rechtszaak tegen 'loser Noah' na Grammy Awards

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woedend gereageerd op de uitreiking van de Grammy Awards. Hij noemde de ceremonie bijna onkijkbaar en dreigde met een rechtszaak tegen komiek en presentator Trevor Noah, die grappen maakte over Trump en zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Maak je klaar, Noah, ik ga wat lol met je hebben", schreef hij online.

1 uur geleden
Grensovergang Rafah in beide richtingen heropend

RAFAH (ANP/AFP/RTR) - De grensovergang Rafah tussen de Gazastrook en Egypte is heropend, meldt een Israëlische veiligheidsfunctionaris. Palestijnen kunnen via de grensovergang Gaza weer in- en uitgaan.

1 uur geleden
Kendrick Lamar is rapper met de meeste Grammy's

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Kendrick Lamar is sinds zondag de rapper die de meeste Grammy's ooit heeft gewonnen. Hij heeft er nu 26, een meer dan de vorige recordhouder Jay-Z.

4 uur geleden
Trump: VS en Cuba onderhandelen over akkoord 'op hoogste niveau'

MAR-A-LAGO (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten en Cuba onderhandelen "op het hoogste niveau" over een akkoord. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zondag, nadat hij Cuba met een olieblokkade had gedreigd.

9 uur geleden
Topgeneraals Israël en VS ontmoetten elkaar in Pentagon

WASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.

15 uur geleden
Oekraïne meldt ruim tien doden door inslag drone bij bus

DNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.

17 uur geleden