Israël stuurt Mossad-baas naar Doha voor gesprekken Gazabestand
DOHA (ANP/AFP/RTR) - David Barnea, de baas van de Israëlische inlichtingendienst Mossad, reist zondag af naar Doha om verder te praten over een mogelijk bestand in de Gazastrook, zegt een bron tegen het Britse persbureau Reuters. Het Franse persbureau AFP schrijft dat het lijkt alsof de onderhandelingen nieuw leven ingeblazen worden.
Hamas heeft een voorstel gedaan voor een staakt-het-vuren van zes weken, waarin 42 Israëlische gijzelaars zouden worden geruild tegen Palestijnse gevangenen. Volgens de bron van Reuters gaat Barnea naar de hoofdstad van Qatar om de verschillen te overbruggen en om het precieze aantal gijzelaars en gevangenen vast te stellen. Ook zullen de delegaties de levering van meer humanitaire hulp bespreken.
Eerder wilde de Palestijnse militante beweging alleen over een permanent staakt-het-vuren praten, waarbij de Israëlische troepen zich volledig terugtrekken uit Gaza. Nu eist Hamas dat Israël zich tijdens het bestand van anderhalve maand terugtrekt uit alle bewoonde gebieden. Israël heeft tot nu toe geweigerd de troepen terug te trekken, omdat dat Hamas in de kaart zou spelen.
Meer uit Buitenland
HANNOVER (ANP) - Het vliegverkeer op de luchthaven van Hannover heeft woensdagavond ongeveer drie kwartier stilgelegen door een drone in de buurt van het vliegveld, heeft de politie bekendgemaakt. Een piloot meldde het onbemande toestel rond 22.00 uur tijdens de nadering, waarna de luchthaven tot 22.45 uur werd gesloten.
1 uur geledenLOUISVILLE (ANP/RTR) - Het dodental na de crash met een vrachtvliegtuig in Kentucky is opgelopen naar elf, heeft de gouverneur van de Amerikaanse staat bekendgemaakt. Het toestel, een UPS-vrachtvliegtuig dat onderweg was naar Hawaï, stortte in de nacht van dinsdag op woensdag kort na het opstijgen neer op een recyclingbedrijf nabij de luchthaven van Louisville.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De NAVO en secretaris-generaal Mark Rutte krijgen een prestigieuze Duitse vredesprijs. Ze verdienen de Internationale Prijs van de Vrede van Westfalen omdat ze stabiliteit en betrouwbaarheid brengen, vindt de jury.
6 uur geledenBRUSSEL/HEVERLEE (ANP/BELGA) - In de buurt van Belgische militaire instellingen, inclusief luchtmachtbases, zijn woensdag opnieuw drones gesignaleerd. Er zijn weer meldingen gekomen uit de buurt van de luchtmachtbasis Kleine-Brogel, vlakbij de Nederlandse grens bij Weert. In de avond zijn meldingen gekomen uit de buurt van Leuven, waar drones gezien zijn boven het militaire commandocentrum van Heverlee, melden Belgische media.
9 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Ronald Venetiaan is overleden, melden Surinaamse media. Hij leidde het land in totaal vijftien jaar, van 1991 tot 1996 en daarna van 2000 tot 2010. Venetiaan werd 89 jaar.
9 uur geledenSAINT-PIERRE D'OLÉRON (ANP/RTR/AFP) - Een automobilist heeft op het Franse eiland Oléron meerdere voetgangers en fietsers aangereden, meldt binnenlandminister Laurent Nuñez op X. Daarbij zijn volgens de Franse openbaar aanklager tien gewonden gevallen. Van de gewonden zijn er nog steeds twee levensgevaarlijk gewond.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - President Vladimir Poetin heeft opdracht gegeven naar de mogelijkheden te kijken om weer nucleaire wapentests voor kernbommen uit te voeren. Het land heeft die proeven met kernexplosies niet meer gedaan sinds de ineenstorting van de Sovjet-Unie in 1991.
12 uur geleden