Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël stuurt delegatie naar Parijs om impasse te doorbreken

Israël stuurt delegatie naar Parijs om impasse te doorbreken

PARIJS (ANP/AFP) - Een Israëlische delegatie onder leiding van het hoofd van de Mossad reist naar Parijs in de hoop de impasse in het overleg over een nieuw bestand met Hamas in de Gazastrook te doorbreken. Met het hoofd van de buitenlandse inlichtingendienst gaat ook de top van de binnenlandse inlichtingendienst Shin Bet mee, melden Israëlische media.

Een eerste wapenstilstand van een week eind november leidde tot de vrijlating van meer dan honderd gijzelaars die door Hamas werden vastgehouden en 240 Palestijnen die in Israël gevangen zaten. Het hoofd van de Mossad was eind januari al in Parijs om met zijn Amerikaanse en Egyptische collega's en de premier van Qatar een nieuw bestand te bespreken.

Een Hamasbron zei dat het in Parijs ging om een gevechtspauze van zes weken en de vrijlating van tweehonderd tot driehonderd Palestijnse gevangenen in ruil voor 35 tot veertig gijzelaars die door Hamas worden vastgehouden.

Meer uit Buitenland

Verhoren vrijgegeven van 'Epstein-meisje' dat Trump beschuldigt

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft alsnog verslagen vrijgegeven van politieverhoren met een vrouw die zegt dat ze als meisje is verkracht door president Donald Trump. Eerder hield justitie die buiten de gepubliceerde 'Epstein-documenten', waarop het verwijt van een doofpotoperatie klonk.

21 minuten geleden
Britse politie arresteert vier mannen voor spionage voor Iran

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie heeft vier mannen gearresteerd die worden verdacht van spionage voor Iran. Nog eens zes anderen zijn aangehouden op verdenking van het helpen van een crimineel.

59 minuten geleden
Hongaarse premier stopt transport naar Oekraïne om pijpleiding

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft tijdens de slepende ruzie over de aanvoer van olie via Oekraïne gezegd dat hij belangrijke goederen die naar Oekraïne gaan, tegenhoudt. Hij zei in een gesprek met de publieke omroep dat hij de goederen tegenhoudt zolang het buurland de aanvoer van Russische olie via de Droezjba-oliepijpleiding blokkeert.

1 uur geleden
Israël voert 'grootschalige' serie aanvallen uit op Beiroet

BEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zegt in de nacht van donderdag op vrijdag "een grootschalige reeks aanvallen" te hebben uitgevoerd op Beiroet. Bij de nachtelijke aanvallen werden onder meer een commandocentrum en een dronedepot in de zuidelijke buitenwijken van de Libanese hoofdstad getroffen.

1 uur geleden
Iraanse leger kondigt uitbreiding vergeldingsaanvallen aan

TEHERAN (ANP/DPA) - Het Iraanse leger heeft aangekondigd zijn vergeldingsaanvallen uit te breiden. "De komende dagen krijgt de vijand te maken met intensievere en grootschaligere aanvallen", meldde de staatstelevisie, verwijzend naar het Khatam al-Anbiya centraal hoofdkwartier, dat in oorlogstijd het operationele commando over de Iraanse strijdkrachten voert.

2 uur geleden
Trump vindt Amerikaanse grondtroepen in Iran tijdverspilling

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het zou momenteel zonde van de tijd zijn om te overwegen Amerikaanse grondtroepen naar Iran te sturen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen NBC News. Hij reageerde daarmee op een waarschuwing van de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi dat een dergelijke stap een ramp zou betekenen voor indringers.

3 uur geleden
Teheran hevig onder vuur, Israël kondigt 'nieuwe fase' aan

TEHERAN (ANP/AFP) - Meldingen van hevige aanvallen kwamen vrijdag uit de Iraanse hoofdstad Teheran. Israël had aangekondigd "infrastructuur van het regime" aan te vallen in "een nieuwe fase" van de oorlog.

4 uur geleden