Israël stemt over wet om UNRWA te beperken
TEL AVIV (ANP/DPA) - Het Israëlisch parlement stemt maandag over twee controversiële wetsontwerpen die enorme beperkingen zullen opleggen aan het werk van het United Nations Relief and Works Agency for Palestine Refugees in the Near East (UNRWA).
Het doel van het wetsvoorstel, dat door zowel parlementsleden van de regering als van de oppositie werd voorgesteld, is om UNRWA te laten aanmerken als terroristische organisatie en om Israëlische autoriteiten te verbieden contact te hebben met de organisatie. Het zou ook het werk van de vluchtelingenorganisatie van de Verenigde Naties in door Israël bezet gebied verbieden.
VN-secretaris-generaal António Guterres heeft zich fel uitgesproken tegen het plan. De wet zou de inspanningen om menselijk lijden en de spanningen in de Gazastrook, de Westelijke Jordaanoever en in Oost-Jeruzalem te verlichten, "onderdrukken", waarschuwde hij eerder deze maand. "Het zou een catastrofe zijn in wat al een regelrechte ramp is", voegde Guterres toe.
Israël beschuldigt de VN-organisatie, de belangrijkste en grootste hulpverlener in de Gazastrook, ervan geïnfiltreerd te zijn door de Palestijnse militante organisatie Hamas.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/AFP) - De interim-president van Venezuela, Delcy Rodríguez, zegt dat haar land de Amerikaanse "agressie" via diplomatie het hoofd zal bieden. De regering van het land kondigde stappen aan om de banden met Washington te herstellen nadat president Nicolás Maduro vorige week werd opgepakt.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Betogers zijn vrijdag in Iran opnieuw de straat opgegaan, terwijl volgens mensenrechtenorganisaties dodelijk tegen hen wordt opgetreden. Teheran geeft de Verenigde Staten de schuld van het geweld tijdens de grootste demonstraties in drie jaar.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het gebrek aan internet in grote delen van Iran sinds afgelopen donderdag is een "ernstige mensenrechtenschending", schrijft Amnesty International in een statement. De hulporganisatie spreekt van een internetblokkade die door de Iraanse autoriteiten is ingesteld. Sindsdien zouden de protesten, die eind december uitbraken, zijn geïntensiveerd.
5 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider Edmundo González Urrutia vindt dat bij een democratische overgang in Venezuela een erkenning hoort van zijn geclaimde overwinning bij de presidentsverkiezingen van 2024. President Nicolás Maduro werd toen officieel uitgeroepen tot winnaar.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio sprak vrijdag met NAVO-chef Mark Rutte over "het belang van Arctische veiligheid voor alle NAVO-bondgenoten", meldt zijn ministerie. Verschillende NAVO-leden uitten hun bezorgdheid nadat het Witte Huis dinsdag zei dat de VS militaire middelen niet uitsluiten om Groenland in bezit te krijgen.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - De Mexicaanse regering wil nauwer met de Verenigde Staten samenwerken op veiligheidsgebied. De Amerikaanse president Donald Trump dreigde recent met grondaanvallen tegen drugskartels en verklaarde ook dat "kartels Mexico runnen".
6 uur geledenBOGOTÁ/CARACAS (ANP/AFP/RTR) - Amerikaanse diplomaten zijn naar de Venezolaanse hoofdstad Caracas gegaan om daar te praten over de heropening van de Amerikaanse ambassade. Dat heeft een regeringswoordvoerder in Washington gezegd. De ambassade werd in 2019 gesloten naar aanleiding van de spanningen tussen het regime van president Nicolás Maduro en de VS.
7 uur geleden