Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël stemt over wet om UNRWA te beperken

Israël stemt over wet om UNRWA te beperken

TEL AVIV (ANP/DPA) - Het Israëlisch parlement stemt maandag over twee controversiële wetsontwerpen die enorme beperkingen zullen opleggen aan het werk van het United Nations Relief and Works Agency for Palestine Refugees in the Near East (UNRWA).

Het doel van het wetsvoorstel, dat door zowel parlementsleden van de regering als van de oppositie werd voorgesteld, is om UNRWA te laten aanmerken als terroristische organisatie en om Israëlische autoriteiten te verbieden contact te hebben met de organisatie. Het zou ook het werk van de vluchtelingenorganisatie van de Verenigde Naties in door Israël bezet gebied verbieden.

VN-secretaris-generaal António Guterres heeft zich fel uitgesproken tegen het plan. De wet zou de inspanningen om menselijk lijden en de spanningen in de Gazastrook, de Westelijke Jordaanoever en in Oost-Jeruzalem te verlichten, "onderdrukken", waarschuwde hij eerder deze maand. "Het zou een catastrofe zijn in wat al een regelrechte ramp is", voegde Guterres toe.

Israël beschuldigt de VN-organisatie, de belangrijkste en grootste hulpverlener in de Gazastrook, ervan geïnfiltreerd te zijn door de Palestijnse militante organisatie Hamas.

Meer uit Buitenland

Iran: het is de VS niet gelukt ons vertrouwen te winnen

TEHERAN (ANP/RTR) - Het is de Verenigde Staten niet gelukt het vertrouwen van Iran te winnen in de onderhandelingen in Islamabad dit weekend. Dat zegt parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf, die de 71-koppige Iraanse delegatie voorzit.

36 minuten geleden
Orbán brengt stem uit, 'hier om te winnen'

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft zijn stem uitgebracht in Boedapest. In reactie op de toegestroomde journalisten zei hij voor niets minder dan de winst te zijn gekomen. "Ik ben hier om te winnen." Gevraagd naar de ongewoon hoge opkomst zo kort na het openen van de stembussen, zei hij blij te zijn. "Heel goed - hoe meer van ons komen opdagen, hoe beter." Ook zei hij zijn belangrijkste tegenstander, Péter Magyar van Tisza, niet te hebben onderschat.

3 uur geleden
Vance vertrekt uit Pakistan na 'laatste en beste bod' aan Iran

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance vertrekt uit Islamabad nadat hij Iran een "laatste en beste" voorstel heeft gedaan. Een akkoord bleef uit na 21 uur overleg, zei hij zondag tegen verslaggevers. Het stuklopen van de gesprekken brengt het fragiele staakt-het-vuren in gevaar. Dat werd deze week voor een periode van twee weken ingesteld, op verzoek van Pakistan.

5 uur geleden
Stembussen geopend in Hongarije voor langverwachte verkiezingen

BOEDAPEST (ANP) - In Hongarije zijn de stembureaus geopend voor de parlementsverkiezingen. Die worden ook buiten Hongarije nauwlettend gevolgd, met het oog op de ommezwaai die een winst van de oppositie kan betekenen.

5 uur geleden
Tientallen doden door verdrukking bij toeristische site in Haïti

PORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Bij een verdrukking bij een toeristische trekpleister in het noorden van Haïti zijn zaterdag zeker 30 mensen om het leven gekomen. Dat hebben de autoriteiten bekendgemaakt. Ze waarschuwen dat het dodental nog kan oplopen.

7 uur geleden
Astronauten na maanmissie: 'Aarde is reddingsboot in heelal'

N i e u w bericht, meer quotes in 4e en 5e alinea

10 uur geleden
Persbureau Iran: gesprekken VS en Iran hervat

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

13 uur geleden