Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël stemt over wet om UNRWA te beperken

Israël stemt over wet om UNRWA te beperken

TEL AVIV (ANP/DPA) - Het Israëlisch parlement stemt maandag over twee controversiële wetsontwerpen die enorme beperkingen zullen opleggen aan het werk van het United Nations Relief and Works Agency for Palestine Refugees in the Near East (UNRWA).

Het doel van het wetsvoorstel, dat door zowel parlementsleden van de regering als van de oppositie werd voorgesteld, is om UNRWA te laten aanmerken als terroristische organisatie en om Israëlische autoriteiten te verbieden contact te hebben met de organisatie. Het zou ook het werk van de vluchtelingenorganisatie van de Verenigde Naties in door Israël bezet gebied verbieden.

VN-secretaris-generaal António Guterres heeft zich fel uitgesproken tegen het plan. De wet zou de inspanningen om menselijk lijden en de spanningen in de Gazastrook, de Westelijke Jordaanoever en in Oost-Jeruzalem te verlichten, "onderdrukken", waarschuwde hij eerder deze maand. "Het zou een catastrofe zijn in wat al een regelrechte ramp is", voegde Guterres toe.

Israël beschuldigt de VN-organisatie, de belangrijkste en grootste hulpverlener in de Gazastrook, ervan geïnfiltreerd te zijn door de Palestijnse militante organisatie Hamas.

Meer uit Buitenland

Duizenden herdenken vermoorde radicale nationalist in Lyon

LYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.

1 uur geleden
Russische inlichtingendienst noemt Telegram veiligheidsrisico

MOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.

7 uur geleden
Slowakije dreigt noodstroom Oekraïne af te sluiten om olieruzie

BRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.

7 uur geleden
Macron maant tot kalmte voor herdenking dood radicale nationalist

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.

8 uur geleden
Venezolaanse autoriteiten verlenen 379 gevangenen amnestie

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.

12 uur geleden
In totaal vijf doden door lawines in Oostenrijk

ST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.

14 uur geleden
Meerdere doden door lawine bij Oostenrijks skioord St. Anton

ST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.

23 uur geleden