Israël stemt over wet om UNRWA te beperken
TEL AVIV (ANP/DPA) - Het Israëlisch parlement stemt maandag over twee controversiële wetsontwerpen die enorme beperkingen zullen opleggen aan het werk van het United Nations Relief and Works Agency for Palestine Refugees in the Near East (UNRWA).
Het doel van het wetsvoorstel, dat door zowel parlementsleden van de regering als van de oppositie werd voorgesteld, is om UNRWA te laten aanmerken als terroristische organisatie en om Israëlische autoriteiten te verbieden contact te hebben met de organisatie. Het zou ook het werk van de vluchtelingenorganisatie van de Verenigde Naties in door Israël bezet gebied verbieden.
VN-secretaris-generaal António Guterres heeft zich fel uitgesproken tegen het plan. De wet zou de inspanningen om menselijk lijden en de spanningen in de Gazastrook, de Westelijke Jordaanoever en in Oost-Jeruzalem te verlichten, "onderdrukken", waarschuwde hij eerder deze maand. "Het zou een catastrofe zijn in wat al een regelrechte ramp is", voegde Guterres toe.
Israël beschuldigt de VN-organisatie, de belangrijkste en grootste hulpverlener in de Gazastrook, ervan geïnfiltreerd te zijn door de Palestijnse militante organisatie Hamas.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden gaat niet stemmen over een voorstel van de Senaat om de gedeeltelijke shutdown in het land te beëindigen. In plaats daarvan komt het met een eigen plan voor de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS).
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De buitenlandchef van de Europese Unie, Kaja Kallas, heeft de Hongaarse minister Péter Szijjártó gebeld over de berichten dat hij informatie uit EU-vergaderingen zou hebben gelekt aan Rusland. Kallas heeft hem volgens een EU-functionaris gewezen op zijn geheimhoudingsplicht en op het belang van openhartige discussies tussen ministers, zonder dat er anderen meeluisteren.
1 uur geledenVAUX-DE-CERNAY (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio veroordeelt het Iraanse plan om tolheffing in te stellen voor de schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Hij zei na afloop van overleg met G7-ministers dat de landen die het meest getroffen worden door de heffing zullen moeten helpen om daar iets tegen te doen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Om de ergste humanitaire nood in Iran en omliggende landen te lenigen, zoekt de VN-organisatie voor vluchtelingen, UNHCR, 80 miljoen dollar (69,4 miljoen euro) voor een noodplan. Daarmee moet de meest acute noodhulp tot mei gedekt worden. De hulp is onder meer bestemd voor de circa 1,8 miljoen Afghaanse vluchtelingen in Iran.
2 uur geledenVAUX-DE-CERNAY (ANP/RTR/AFP) - De G7-landen hebben opgeroepen tot een onmiddellijk einde aan de aanvallen op burgers en civiele infrastructuur in het Midden-Oosten. De buitenlandministers van die club grote industrielanden waren donderdag en vrijdag bijeen nabij Parijs, om te spreken over belangrijke mondiale thema's.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft Pavel Talankin, de maker van de Oscar-winnende documentaire Mr. Nobody against Putin, aangemerkt als buitenlandse agent. Moskou gebruikt dat label om kritische individuen en organisaties aan te pakken.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft ondanks wekenlange bombardementen door de VS en Israël mogelijk nog veel raketten over. Ingewijden zeggen tegen persbureau Reuters dat de Verenigde Staten alleen met zekerheid kunnen zeggen dat ongeveer een derde van de Iraanse projectielen is vernietigd.
6 uur geleden