Israël sluit grensovergang Gazastrook na raketaanvallen
TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël sluit zondag zijn enige grensovergang voor arbeiders uit de Gazastrook. Hiermee reageren de autoriteiten op de recente raketten die door Palestijnse militanten vanuit Gaza werden afgevuurd op Israëlisch grondgebied.
De economische maatregel wordt bij nieuwe aanvallen mogelijk verlengd. Israël had al tegenmaatregelen genomen na raketaanvallen eerder deze week. In een poging die erop gericht lijkt verdere geweldsuitbarstingen te voorkomen, kiest het nu voor de sluiting van de Erez-grensovergang.
Van de twee raketten op vrijdagavond landde er één op Israëlisch grondgebied, terwijl de tweede in de Gazastrook neerkwam. De raket die in Israël terechtkwam, veroorzaakte volgens lokale media geen schade. Zaterdag werd volgens het Israëlische leger nog een raket afgevuurd.
Maandag werd voor het eerst dit jaar een raket afgevuurd richting Israël vanuit Gaza. De lanceringen komen op een moment waarop de spanningen al zijn opgelopen door een reeks incidenten. Zo raakten vrijdag tientallen Palestijnen gewond tijdens botsingen met de Israëlische politie bij de al-Aqsa-moskee in Jeruzalem, de op twee na heiligste plaats in de islam.
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/AFP) - De officiële verkiezingsresultaten in Japan laten dinsdag zien dat de partij van de Japanse premier Sanae Takaichi inderdaad een tweederdemeerderheid in het parlement heeft weten te bemachtigen. De conservatieve Liberaal-Democratische Partij (LDP) won 315 van de 465 zetels tijdens de parlementsverkiezingen afgelopen weekend.
39 minuten geledenSYDNEY (ANP) - De Australische politie heeft dinsdag laten weten dat zij de politieagenten steunt die maandagavond ingrepen tijdens een groot protest in de Australische stad Sydney. Agenten toonden volgens politiecommissaris Mal Lanyon in deelstaat New South Wales "opvallend veel terughoudendheid" en "deden wat ze moesten doen", schrijft de BBC.
46 minuten geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt. Op Instagram schrijft Vonn maandagavond dat ze aan haar val een breuk van het tibiaplateau heeft overgehouden. Er zijn meerdere operaties nodig om daarvan te herstellen, meldt Vonn.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt de opening van een nieuwe brug tussen Canada en de Verenigde Staten te dwarsbomen. In een bericht op Truth Social schrijft Trump dat hij de brug niet open zal laten gaan "totdat de Verenigde Staten gecompenseerd zijn voor alles wat we Canada gegeven hebben", zonder daarover verder in detail te treden.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Groot-Brittannië heeft Israël opgeroepen zijn besluit om de controle te vergroten over de Westelijke Jordaanoever, een Palestijns gebied, terug te draaien. Daarmee sluit het zich aan bij de EU, Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten, die de stap eveneens hebben bekritiseerd.
7 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De voormalige Franse minister van Cultuur, Jack Lang, heeft politiebescherming gekregen naar aanleiding van bedreigingen op sociale media vanwege zijn banden met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat melden Franse media.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Buckingham Palace is bereid de politie te helpen in de zaak rond de beschuldigingen aan het adres van Andrew Mountbatten-Windsor. Dat heeft het paleis maandagavond bekendgemaakt in een verklaring namens de Britse koning Charles.
10 uur geleden