
Israël sloopt met EU-geld gebouwde school in Palestijns gebied
JERUZALEM (ANP/DPA) - Israëlische troepen hebben met bulldozers een Palestijnse school in een dorp in de buurt van Bethlehem verwoest. De school was betaald met Europese hulp.
Soldaten verjoegen met traangas inwoners van het dorp, waarna ze het gebouw afbraken, meldt een Palestijns persbureau. De school was in 2017 ook al gesloopt en daarna herbouwd. In maart keurde een Israëlische rechtbank een verzoek van een rechtse Israëlische organisatie goed en beval opnieuw de sloop omdat vergunningen zouden ontbreken.
De vertegenwoordiging van de Europese Unie op de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever reageerde geschokt dat de door de EU betaalde school door de Israëlische autoriteiten is verwoest. De EU zei ook dat het slopen in strijd is met internationale wetgeving en vroeg het recht van kinderen op onderwijs te respecteren.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is bezorgd over het opgeschaalde offensief van Israël in Gaza. "Dat zal leiden tot nog meer slachtoffers en nog meer lijden voor de Palestijnse bevolking", zei een woordvoerder van de Commissie maandag. De Commissie dringt er bij Israël op aan zich in te houden, voegde hij eraan toe.
22 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA/AFP) - CDU/CSU en de SPD hebben in Duitsland maandag het regeerakkoord ondertekend, een dag voordat de nieuwe regering wordt beëdigd. De aankomende bondskanselier Friedrich Merz zei tijdens de ceremonie "alle vertrouwen" te hebben dat de partijen "zullen slagen ons land te regeren met kracht, planning en vertrouwen".
56 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas noemt het Israëlische plan voor de hervatting van de hulplevering aan de bevolking van Gaza "politieke chantage". Het Israëlische veiligheidskabinet stemde in de nacht van zondag op maandag in met het plan dat ervoor moet zorgen dat Hamas geen controle kan krijgen over de hulpleveranties.
58 minuten geledenISLAMABAD (ANP/DPA) - Pakistan heeft maandag opnieuw een raket getest te midden van oplopende spanningen met India na een dodelijke terroristische aanslag in de betwiste regio Kasjmir.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Koperdieven hebben zondagavond een deel van het Spaanse hogesnelheidsnetwerk platgelegd. Duizenden mensen strandden op stations en sommigen moesten de nacht doorbrengen in de trein. De Spaanse minister van Transport Oscar Puente spreekt in een bericht op X van "ernstige sabotage".
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Europese Commissie gaat de komende jaren fors extra investeren in onderzoek en wetenschap. Voorzitter Ursula von der Leyen kondigde maandag op de Sorbonne-universiteit in Parijs aan 500 miljoen euro vrij te maken om van Europa "een magneet voor onderzoekers te maken". Ook komt de Commissie met een nieuwe 7-jarige "supersubsidie" om de knapste koppen naar Europa te halen en te houden.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse sociaaldemocratische partij SPD heeft maandag haar keuzes voor de ministerposten bekendgemaakt. De huidige minister van Defensie Boris Pistorius behoudt die functie. SPD-leider Lars Klingbeil wordt de nieuwe vicekanselier en minister van Financiën.
3 uur geleden