Israël schiet Iraakse drone uit de lucht boven Eilat
EILAT (ANP/RTR) - Israël zegt een drone uit de lucht te hebben geschoten boven de kuststad Eilat, een tweede zou in het havengebied zijn neergestort. De inzet van de onbemande vliegtuigjes is opgeëist door de Iraakse groepering Islamitisch Verzet, dat bestaat uit pro-Iraanse milities.
Eilat wordt vaker aangevallen door drones, maar meestal zijn die gestuurd door Houthi's uit Jemen. Islamitisch Verzet zegt nu dat het een "belangrijk doel" getroffen heeft. Volgens Israël is er een brand uitgebroken in het havengebied en raakten twee mensen gewond.
De Iraakse groep heeft tegelijkertijd aangekondigd de aanvallen op Israël voort te zetten. Islamitisch Verzet maakt deel uit van de zogenoemde "as van verzet" van pro-Iraanse en anti-Israëlische bewegingen. Ook Hamas, Hezbollah en de Houthi's behoren daartoe.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf verwijt de Verenigde Staten ondanks diplomatieke inspanningen de inzet van grondtroepen voor te bereiden. "De vijand stuurt openlijk een boodschap van onderhandeling en plant in het geheim een grondaanval", verklaarde Qalibaf volgens Iraanse media. Hij wordt gezien als een potentiële gesprekspartner voor de Amerikanen, nu veel andere regimekopstukken gedood zijn.
16 minuten geledenDERBY (ANP/AFP) - Meerdere mensen zijn zaterdagavond zwaargewond geraakt toen een auto inreed op voetgangers in de Britse stad Derby. De politie heeft een man gearresteerd.
51 minuten geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Russische haven van Oost-Loega heeft opnieuw schade opgelopen door een Oekraïense droneaanval. Dat meldt de gouverneur van Leningrad, die stelt dat tientallen onbemande toestellen zijn neergehaald boven het gebied.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië zegt een aanval te hebben afgeslagen die vanuit Irak is uitgevoerd op een Amerikaanse basis. Onderminister van Defensie Sipan Hamo meldde dat vier drones waren gelanceerd vanuit het buurland.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.
7 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
12 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
12 uur geleden