Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël schiet en ramt voertuigen van poliokonvooi VN

Israël schiet en ramt voertuigen van poliokonvooi VN

GAZA-STAD (ANP/AFP/RTR) - Een konvooi van de Verenigde Naties dat meehielp bij de poliovaccinatiecampagne in Gaza, is bij een Israëlisch militair checkpoint omsingeld, onder schot gehouden en geramd met bulldozers en tanks, zegt een woordvoerder van de VN. Er zouden ook schoten zijn gelost. Israëlische militairen wilden de VN-medewerkers verhoren.

Het incident gebeurde op maandag, zegt woordvoerder van VN-secretaris-generaal António Guterres, Stéphane Dujarric. Dujarric sprak van een nieuw voorbeeld van de "onaanvaardbare gevaren en belemmeringen waar humanitaire werkers in Gaza mee te maken krijgen". De voertuigen waar het personeel in zat, werden van voor en van achter geramd. Een van de bulldozers zou ook puin op een voertuig hebben gestort terwijl er nog mensen in zaten.

De Israëlische krijgsmacht zegt dat het konvooi was tegengehouden omdat er inlichtingen waren dat er "Palestijnse verdachten" in een van de voertuigen zaten. Die zijn verhoord en vervolgens vrijgelaten. De krijgsmacht zei ook te willen benadrukken dat dit konvooi alleen personeel aan boord had en geen vaccins.

Dujarric zei dat de VN ervoor hebben gezorgd dat de ondervraging van de twee medewerkers plaatsvond voor het konvooi onder toeziend oog van andere VN-medewerkers. "Na 7,5 uur bij het checkpoint, is het konvooi teruggekeerd naar de basis."

Meer uit Buitenland

Zelensky: meer dan 200 Oekraïense drone-experts in Midden-Oosten

LONDEN (ANP/AFP/RTR) - Meer dan tweehonderd Oekraïense drone-experts zijn naar het Midden-Oosten gestuurd om te helpen bij de verdediging tegen Iraanse Shahed-drones. Dat zei de Oekraïense president Zelensky in een toespraak tot het Britse parlement. De Shahed wordt ook veel door Rusland gebruikt in de oorlog in Oekraïne.

54 minuten geleden
VS doodden 157 mensen bij aanvallen op vermeende drugsboten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tot nu toe meer dan 157 mensen gedood bij aanvallen op vermeende drugsboten in de Cariben en de oostelijke Stille Oceaan. Sinds september heeft de Amerikaanse krijgsmacht zeker 45 aanvallen uitgevoerd op boten, om zo naar eigen zeggen de toevoer van illegale drugs te stoppen.

1 uur geleden
Sheinbaum blij met erkenning Spaanse koning voor misstanden

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum is blij dat de Spaanse koning Felipe heeft erkend dat er veel misstanden hebben plaatsgevonden tijdens de Spaanse veroveringen op het Amerikaanse continent. Ze noemt het "een gebaar van verzoening".

1 uur geleden
Starmer verzekert Zelensky van Britse steun

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft Volodymyr Zelensky verzekerd dat "de focus op Oekraïne moet blijven liggen". Hij deed dit tijdens een bezoek van de Oekraïense president aan Downing Street 10. "Er is overduidelijk een conflict gaande in Iran, in het Midden-Oosten, maar we kunnen niet uit het oog verliezen wat er aan de gang is in Oekraïne, of de noodzaak van onze steun", aldus Starmer voorafgaand aan hun privégesprek.

2 uur geleden
Drie Libanese militairen omgekomen bij Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen in het zuiden van Libanon zijn in totaal drie Libanese militairen omgekomen. Dat meldt het Libanese leger op X. Het zou gaan om twee verschillende aanvallen rond de stad Nabatieh.

3 uur geleden
Trump: we hebben hulp van NAVO-landen niet nodig in Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de hulp van de NAVO-bondgenoten "niet langer nodig" in de oorlog in het Midden-Oosten, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social. Hij zegt dat hij door de meeste van de "NAVO-'bondgenoten'" is geïnformeerd dat ze niet betrokken willen worden bij de Amerikaanse militaire operatie.

3 uur geleden
Netanyahu: dood Larijani stap richting omverwerping regime

JERUZALEM (ANP/AFP) - De dood van de Iraanse veiligheidschef Ali Larijani maakt deel uit van Israëlische inspanningen om Iraniërs de kans te geven hun regering af te zetten. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een videoboodschap.

4 uur geleden