Israël schiet en ramt voertuigen van poliokonvooi VN
GAZA-STAD (ANP/AFP/RTR) - Een konvooi van de Verenigde Naties dat meehielp bij de poliovaccinatiecampagne in Gaza, is bij een Israëlisch militair checkpoint omsingeld, onder schot gehouden en geramd met bulldozers en tanks, zegt een woordvoerder van de VN. Er zouden ook schoten zijn gelost. Israëlische militairen wilden de VN-medewerkers verhoren.
Het incident gebeurde op maandag, zegt woordvoerder van VN-secretaris-generaal António Guterres, Stéphane Dujarric. Dujarric sprak van een nieuw voorbeeld van de "onaanvaardbare gevaren en belemmeringen waar humanitaire werkers in Gaza mee te maken krijgen". De voertuigen waar het personeel in zat, werden van voor en van achter geramd. Een van de bulldozers zou ook puin op een voertuig hebben gestort terwijl er nog mensen in zaten.
De Israëlische krijgsmacht zegt dat het konvooi was tegengehouden omdat er inlichtingen waren dat er "Palestijnse verdachten" in een van de voertuigen zaten. Die zijn verhoord en vervolgens vrijgelaten. De krijgsmacht zei ook te willen benadrukken dat dit konvooi alleen personeel aan boord had en geen vaccins.
Dujarric zei dat de VN ervoor hebben gezorgd dat de ondervraging van de twee medewerkers plaatsvond voor het konvooi onder toeziend oog van andere VN-medewerkers. "Na 7,5 uur bij het checkpoint, is het konvooi teruggekeerd naar de basis."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.
44 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).
1 uur geledenKINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
3 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft vrijdag een "amnestiewet" voorgesteld voor honderden politieke gevangenen in het land, meldt de Spaanse krant El País.
3 uur geleden