Israël scherpt reisadvies tachtig landen aan, dreiging groter
TEL AVIV (ANP) - De Israëlische Veiligheidsraad heeft het reisadvies van tachtig landen aangescherpt omdat er volgens de instantie sprake is van toenemend gevaar voor Israëli's in het buitenland. Ook in Nederland is de dreiging groter, volgens een lijst van de Veiligheidsraad.
De Veiligheidsraad hanteert vier schalen, van een veilig niveau 1 tot een ernstig gevaarlijk niveau 4. Het reisadvies voor Nederland is bijgesteld van 1 naar 2, net zoals veel andere Europese landen. Met name in Noord-Afrika en het Midden-Oosten hebben landen een dreigingsniveau 4 gekregen.
Volgens de Veiligheidsraad is in steeds meer landen sprake van toenemend antisemitisme en aanvallen tegen Israëli's sinds de oorlog tussen Hamas en Israël uitbrak op 7 oktober. De Veiligheidsraad roept Israëli's op reizen naar het buitenland te heroverwegen.
Meer uit Buitenland
LOUISVILLE (ANP/DPA) - Het dodental na de crash van een vrachtvliegtuig in de Amerikaanse staat Kentucky is opgelopen naar twaalf. De slachtoffers zijn bemanningsleden en mensen die zich op de grond bevonden.
1 uur geledenSAINT-PIERRE D'OLÉRON (ANP/RTR) - De automobilist die woensdag opzettelijk mensen aanreed op het Franse eiland Oléron was mogelijk uit zichzelf geradicaliseerd, meldt binnenlandminister Laurent Nuñez. Hij voegde daaraan toe dat het nog niet duidelijk is of er religieuze motieven achter de aanval zitten. Vijf mensen raakten gewond, van wie twee zwaargewond.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft aangifte gedaan tegen de man die haar op straat heeft betast. De man raakte de politica aan en probeerde haar in de nek te kussen.
1 uur geledenMANILLA (ANP/AFP/RTR/DPA) - Op de Filipijnen is het dodental door tyfoon Kalmaegi verder opgelopen. Er zijn zeker 140 doden gevallen. Het midden van het land is getroffen door zware overstromingen, waarbij het water auto's en zelfs vrachtcontainers meesleurde.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/REUTERS) - Oekraïne heeft donderdag de Zuid-Russische stad Volgograd aangevallen met drones. Daarbij ontstond brand in een industriegebied en kwam minstens één man om het leven, meldt de gouverneur van de regio.
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De woensdag overleden Surinaamse oud-president Ronald Venetiaan krijgt geen staatsbegrafenis of begrafenis met staatseer. Dat heeft hij zelf uitdrukkelijk verzocht, meldt onder andere nieuwssite Waterkant.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De heftigheid van orkaan Melissa, die vorige week een spoor van verwoesting trok door het Caribisch gebied, was voor een deel te wijten aan klimaatverandering. Die conclusie trekken klimaatwetenschappers in een snelle analyse. Uit modelberekeningen constateren ze dat de extreme regenval 16 procent intenser was en de windsnelheden 7 procent hoger lagen dan zonder opwarming van de aarde het geval zou zijn geweest.
4 uur geleden