Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël roept reservisten op voor inname Gaza-Stad

Israël roept reservisten op voor inname Gaza-Stad

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël roept 60.000 reservisten op voor de inname van Gaza-Stad. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de plannen van de strijdkrachten voor de aanval goedgekeurd.

Het departement bevestigde berichten hierover in Israëlische media. Voor aanvang van het offensief treft Israël "humanitaire voorbereidingen" voor de ongeveer 1 miljoen inwoners van Gaza-Stad. Zij krijgen een evacuatiebevel en moeten allemaal naar het zuiden vertrekken.

Volgens Israëlische functionarissen zouden inwoners tot 7 oktober, de dag van de Hamas-aanval op Israël die de oorlog inleidde, krijgen om te evacueren. Daarna gaat de operatie van start. Vermoedelijk worden de laatste Israëlische gijzelaars vastgehouden in Gaza-Stad. Van hen zouden er nog zo'n twintig in leven zijn. De circa 60.000 Israëli's die hun oproep krijgen, zullen niet allemaal worden ingezet voor de aanval op Gaza-Stad, maar ook militairen vervangen van wie de actieve diensttijd erop zit.

Uithaal Macron

Israëls voornemen om ook Gaza-Stad in te nemen heeft tot internationale kritiek geleid. De meeste hulporganisaties die actief zijn in Gaza hebben hun hoofdvestiging in Gaza-Stad, omdat die plek nog als relatief veilig wordt beschouwd.

De Franse president Emmanuel Macron heeft zich opnieuw scherp uitgelaten over de invasieplannen. "Dit kan alleen leiden tot een complete ramp voor beide volken", zei hij. Op sociale media riep hij nogmaals op tot "een internationale stabiliseringsmissie". "Israëls plan zal de regio meeslepen in een permanente oorlog", voorspelde de president verder.

Meer uit Buitenland

'Noord-Korea heeft tien ballistische raketten afgevuurd'

SEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft zaterdag tien ballistische raketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Dat meldt het Zuid-Koreaanse leger.

1 uur geleden
Venezuela en Colombia houden topoverleg na gevangenname Maduro

CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.

9 uur geleden
President Trump vervangt hoofd van Kennedy Center

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.

9 uur geleden
Axios: Trump wees aanbod Poetin af over Iraans verrijkt uranium

WASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.

10 uur geleden
Zelensky ontmoet zoon laatste sjah van Iran

PARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.

10 uur geleden
Rode Kruis slaat alarm over lot burgers in Libanon

BEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.

11 uur geleden
Hezbollah klaar voor 'lang conflict' met Israël

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is klaar voor een lang conflict met Israël. Dat verklaarde leider Naim Qassem in een toespraak.

12 uur geleden