Israël roept ambassadeurs op matje om stemming VN-veiligheidsraad
TEL AVIV (ANP) - Israël roept zondag de ambassadeurs op het matje van landen die donderdag in de VN-Veiligheidsraad voor een volwaardig Palestijns VN-lidmaatschap stemden. Een woordvoerder van het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat de ambassadeurs zijn opgeroepen voor een "protestgesprek", waarin Israël zijn ongenoegen wil uiten.
Tijdens de stemming van donderdag in de Veiligheidsraad stemde alleen de Verenigde Staten tegen. Het land gebruikte bovendien zijn veto om de resolutie die opriep tot het volwaardige Palestijnse VN-lidmaatschap te blokkeren. Twee landen, het Verenigd Koninkrijk en Zwitserland, onthielden zich van stemming.
De Veiligheidsraad telt vijftien leden. Vijf daarvan zijn permanent lid: China, Groot-Brittannië, Frankrijk, Rusland en de VS. Zij kunnen een voorstel met een veto blokkeren.
"De ambassadeurs van Frankrijk, Japan, Zuid-Korea, Malta, Slowakije en Ecuador zullen morgen worden ontboden", stelde de woordvoerder van het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zaterdag. "Een identiek protest zal worden gepresenteerd aan andere landen."
De Palestijnse Autoriteit, het bestuur op de Westelijke Jordaanoever, stelde zaterdag juist de relatie met de Verenigde Staten te heroverwegen. President Mahmoud Abbas noemde het Amerikaanse veto tegen een volwaardig VN-lidmaatschap voor de Palestijnen als reden voor dat besluit.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Rusland brengt de wereld veertig jaar na de ramp met de kerncentrale van Tsjernobyl weer op de rand van een nieuwe ramp, schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Russische drones bedreigen volgens hem de centrale. "De wereld mag dit nucleaire terrorisme niet laten voortduren en de beste manier is door Rusland te dwingen om te stoppen met de roekeloze aanvallen."
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De man die vastzit voor het schieten bij het Correspondents' Dinner in Washington, had het naar eigen zeggen gemunt op leden van de regering van president Donald Trump, meldt CBS News. De verdachte, Cole Allen, heeft dat volgens twee bronnen verklaard tegenover de opsporingsdiensten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis hem er niet van zal weerhouden de oorlog in Iran te winnen. Tijdens een persconferentie na de schietpartij zei Trump dat hij niet gelooft dat het incident gerelateerd is aan het conflict.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De verdachte die ervan wordt beschuldigd het Correspondents' Dinner in Washington te hebben bestormd met wapens, wordt maandag aangeklaagd. Dat heeft Jeanine Pirro, de federale aanklager van Washington DC, meegedeeld.
2 uur geledenCAJIBÍO (ANP/AFP/RTR) - Bij een bomaanslag in het zuidwesten van Colombia zijn zaterdag 14 mensen om het leven gekomen. Zeventien anderen raakten gewond.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn sociale mediaplatform Truth Social video's en foto's gedeeld van de verdachte. Op een video van een bewakingscamera is te zien hoe de verdachte langs de beveiligingscontrole voor het evenement probeert te stormen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is door agenten van de Secret Service van het podium geëvacueerd tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis, zo toonden beelden van de locatie. Dat gebeurde nadat er een hard ongeïdentificeerd geluid te horen was. CNN meldt dat de president veilig is.
4 uur geleden