Israël roept ambassadeurs op matje om stemming VN-veiligheidsraad
TEL AVIV (ANP) - Israël roept zondag de ambassadeurs op het matje van landen die donderdag in de VN-Veiligheidsraad voor een volwaardig Palestijns VN-lidmaatschap stemden. Een woordvoerder van het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat de ambassadeurs zijn opgeroepen voor een "protestgesprek", waarin Israël zijn ongenoegen wil uiten.
Tijdens de stemming van donderdag in de Veiligheidsraad stemde alleen de Verenigde Staten tegen. Het land gebruikte bovendien zijn veto om de resolutie die opriep tot het volwaardige Palestijnse VN-lidmaatschap te blokkeren. Twee landen, het Verenigd Koninkrijk en Zwitserland, onthielden zich van stemming.
De Veiligheidsraad telt vijftien leden. Vijf daarvan zijn permanent lid: China, Groot-Brittannië, Frankrijk, Rusland en de VS. Zij kunnen een voorstel met een veto blokkeren.
"De ambassadeurs van Frankrijk, Japan, Zuid-Korea, Malta, Slowakije en Ecuador zullen morgen worden ontboden", stelde de woordvoerder van het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zaterdag. "Een identiek protest zal worden gepresenteerd aan andere landen."
De Palestijnse Autoriteit, het bestuur op de Westelijke Jordaanoever, stelde zaterdag juist de relatie met de Verenigde Staten te heroverwegen. President Mahmoud Abbas noemde het Amerikaanse veto tegen een volwaardig VN-lidmaatschap voor de Palestijnen als reden voor dat besluit.
Meer uit Buitenland
TEHERAN/TEL AVIV/MANAMA (ANP) - Meerdere landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van vrijdag op zaterdag opnieuw aanvallen over en weer. Israël laat weten dat er vanuit Iran raketten zijn afgevuurd op het land. Dat gebeurde de afgelopen weken vrijwel dagelijks. Het Israëlische leger liet zaterdagochtend vroeg weten doelen in de Libanese hoofdstad Beiroet aan te vallen. Journalisten van persbureau AFP meldden daar explosies.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Zowel Iran als de Verenigde Staten zoeken in het zuidwesten van Iran nog altijd naar een bemanningslid van de F-15 die vrijdag uit de lucht zou zijn geschoten. De plaatsvervangend gouverneur van de Iraanse provincie Kohgiluyeh en Boyer-Ahmad laat volgens de BBC aan Iraanse media weten dat "de politie, veiligheidsdiensten en inwoners in de regio proberen de piloot te identificeren".
1 uur geledenLONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn drie mannen aangeklaagd voor brandstichting na een incident in Londen bijna twee weken geleden. Vier ambulances van de Joodse vrijwilligersorganisatie Hatzola gingen toen in de buitenwijk Golders Green in vlammen op. De 17-, 19- en 20-jarigen werden eerder deze week gearresteerd in het oosten van de stad.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse atoomenergieorganisatie (AEOI) vindt dat het VN-orgaan IAEA, het Internationaal Atoomenergieagentschap, zich partijdig opstelt door geen kritiek te hebben op luchtaanvallen op nucleaire installaties in Iran. "Het zwijgen van het IAEA over luchtaanvallen op complexen die vreedzame doeleinden dienen, is niet slechts nalatigheid, maar wijst duidelijk op medeplichtigheid met de daders."
3 uur geledenSOHMOR (ANP/AFP) - Israël heeft met aanvallen met gevechtsvliegtuigen twee vlak bij elkaar gelegen bruggen over de rivier de Litani in het oosten van Libanon verwoest. Israël zegt dat de bruggen gebruikt worden voor het verplaatsen van wapens van de beweging Hezbollah.
5 uur geledenPENONOMÉ (ANP) - Bij een kruiswegprocessie in een Panamese plaats circa 100 kilometer ten zuidwesten van de hoofdstad Panama zijn zeker 150 mensen ernstig door bijensteken getroffen. De grote zwermen bijen vielen de processie aan terwijl de religieuze plechtigheid in Penonomé gaande was. De gelovigen beklommen een berg met een kapel aan de zuidrand van de plaats.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een tweede gevechtsvliegtuig van de VS is vrijdag neergestort in de buurt van Iran, ditmaal in de Perzische Golf. De piloot zou zijn gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan The New York Times. Het zou om een A-10 Thunderbolt II vliegtuig gaan, ook wel Warthog genoemd. Eerder op vrijdag werd gemeld dat een Amerikaanse F-15 was neergehaald boven Iran.
7 uur geleden