
Israël: raketopslag in het westen van Iran getroffen
TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft bij een aanval op het westen van Iran een ondergrondse raketopslag in de stad Khorramabad getroffen, zei het Israëlische leger zaterdag.
"Dit is een belangrijke locatie die in het verleden zelfs te zien was in een propagandavideo van het Iraanse regime", vertelde een legerwoordvoerder tegen journalisten. "Hooggeplaatste functionarissen die verbonden waren aan de locatie zijn ook geëlimineerd." Volgens het leger waren er op het terrein opslagtunnels voor raketten en meerdere lanceerschachten.
Iraanse media meldden zaterdag aanvallen op de provincie Lorestan, waar Khorramabad ligt.
De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei zaterdag in een toespraak dat het vermogen van Iran om ballistische raketten af te vuren een van de redenen is om dat land aan te vallen.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - Het Hostages and Missing Families Forum zei zaterdag dat premier Benjamin Netanyahu het grootste obstakel vormt voor de vrijlating van Israëlische gijzelaars uit Gaza. Het Forum is de belangrijkste groep die de naasten van de gijzelaars bijstaat.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/AFP) - In Berlijn hebben duizenden mensen gedemonstreerd tegen de oorlog in Gaza. Onder de leus "Stop de genocide in Gaza" trokken volgens de politie ongeveer 12.000 mensen naar de Brandenburger Tor. De organisatoren schatten het aantal deelnemers op ongeveer 20.000.
9 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - Polen heeft zaterdag gevechtsvliegtuigen laten opstijgen vanwege een dreigende Russische drone-aanval op aangrenzende regio's van Oekraïne. Ook de luchtverdedigingssystemen op de grond werden in de hoogste staat van paraatheid gebracht. Inmiddels is het gevaar geweken en zijn de operaties weer gestaakt, aldus de strijdkrachten op X.
11 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De politie in Londen heeft 25 arrestaties verricht bij de massaal bezochte demonstratie van activist Tommy Robinson. 26 agenten raakten gewond door het geweld dat een deel van de demonstranten gebruikte.
12 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Bij een explosie in een café in de Spaanse hoofdstad Madrid zijn zaterdag 25 mensen gewond geraakt. Twee van hen waren er ernstig aan toe en werden naar het ziekenhuis gebracht, melden de Spaanse hulpdiensten.
13 uur geledenMADRID (ANP) - De rechtse nationalistische Spaanse partij VOX is in een congrescentrum in het zuidwesten van Madrid begonnen aan een jaarcongres dat dit jaar in het teken staat van 'Het begin van de Reconquista'. De term verwijst naar de herovering van het Iberisch schiereiland in de achtste eeuw op de islamitische overheersers. De meeste publieke evenementen en de komst van buitenlandse gasten worden zondag verwacht. De Argentijnse president Javier Milei heeft op de valreep laten weten niet naar Madrid te komen en zou een boodschap per video sturen.
15 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De demonstratie van de radicaalrechtse Tommy Robinson in Londen heeft meer dan honderdduizend mensen op de been gebracht, waarbij het ook tot aanvaringen met de politie kwam. Er is ook een tegenbetoging, waar vooralsnog enkele duizenden demonstranten op af zijn gekomen.
15 uur geleden