Israël: Palestijn doodt twee kolonisten op Jordaanoever
RAMALLAH (ANP/RTR) - Een Palestijnse schutter heeft zondag twee Joodse kolonisten gedood op de bezette Westelijke Jordaanoever, melden Israëlische functionarissen. De slachtoffers zaten in hun auto toen ze werden beschoten.
Volgens medici die de slachtoffers vergeefs behandelden in de buurt van Hawara, een gebied waar regelmatig wrijving is tussen Palestijnen en kolonisten, waren het mannen van in de twintig. Een woordvoerder van de nederzettingen zei dat ze inwoners waren van Har Bracha, een nederzetting van Joodse kolonisten in het gebied.
Het Israëlische leger is nog op zoek naar de schutter. De verantwoordelijkheid voor de aanval is nog niet opgeëist.
Momenteel zijn delegaties uit onder meer Israël en het bezette Palestina bijeen voor spoedoverleg in de Jordaanse haven Aqaba bijeen om te praten over het oplaaiend geweld op de Westelijke Jordaanoever, die sinds 1967 bezet is door Israël. Steeds grotere delen van de Jordaanoever worden feitelijk ingelijfd bij Israël door kolonisten.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD/BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Door Israëlische aanvallen zijn zondag in de Gazastrook ten minste acht Palestijnen gedood, aldus gezondheidsfunctionarissen. Dat aantal is inclusief de vier doden die Palestijnse autoriteiten eerder op zondag al meldden.
3 uur geledenSEVILLA (ANP/AFP) - De socialisten van de Spaanse premier Pedro Sánchez lijken af te stevenen op een nederlaag bij de regionale verkiezingen in Andalusië, zo voorspelt een exitpoll. De stemming wordt gezien als een graadmeter voor de landelijke verkiezingen van volgend jaar.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.
5 uur geledenLIENZ (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een wandelaarster om het leven gekomen door een dodelijke aanval van koeien. De 67-jarige vrouw werd door een kudde koeien aangevallen in een weiland en raakte daarbij dodelijk gewond, aldus de politie.
5 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - Een beer heeft een man gedood in Vitosha, een bergachtig gebied net buiten de Bulgaarse hoofdstad Sofia. "De bevindingen van de forensisch patholoog en een expert op het gebied van wilde dieren tonen aan dat de sporen op het lichaam afkomstig zijn van een vrouwtjesbeer en haar jong," aldus een politiewoordvoerder.
6 uur geledenMODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.
8 uur geledenSCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou een 73-jarige man zware verwondingen hebben opgelopen.
9 uur geleden