Israël: Palestijn doodt twee kolonisten op Jordaanoever
RAMALLAH (ANP/RTR) - Een Palestijnse schutter heeft zondag twee Joodse kolonisten gedood op de bezette Westelijke Jordaanoever, melden Israëlische functionarissen. De slachtoffers zaten in hun auto toen ze werden beschoten.
Volgens medici die de slachtoffers vergeefs behandelden in de buurt van Hawara, een gebied waar regelmatig wrijving is tussen Palestijnen en kolonisten, waren het mannen van in de twintig. Een woordvoerder van de nederzettingen zei dat ze inwoners waren van Har Bracha, een nederzetting van Joodse kolonisten in het gebied.
Het Israëlische leger is nog op zoek naar de schutter. De verantwoordelijkheid voor de aanval is nog niet opgeëist.
Momenteel zijn delegaties uit onder meer Israël en het bezette Palestina bijeen voor spoedoverleg in de Jordaanse haven Aqaba bijeen om te praten over het oplaaiend geweld op de Westelijke Jordaanoever, die sinds 1967 bezet is door Israël. Steeds grotere delen van de Jordaanoever worden feitelijk ingelijfd bij Israël door kolonisten.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerchef Eyal Zamir heeft gezegd dat de demarcatielijn waarachter Israëlische troepen zich in Gaza hebben teruggetrokken een "nieuwe grens" is. Dat zei Zamir tegen Israëlische reservisten in de Palestijnse Gazastrook, aldus een militaire verklaring.
55 minuten geledenPETSJENIHY (ANP/DPA) - Rusland heeft met een raketaanval een dam in de regio Charkiv geraakt, meldt de burgemeester van het nabijgelegen Petsjenihy. Daardoor is een belangrijke aanvoerroute voor het Oekraïense leger onbegaanbaar geworden.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Een waterlekkage vorige maand heeft honderden boeken beschadigd op de afdeling Egyptische oudheid van het Louvre in Parijs. Volgens adjunct-directeur Francis Steinbock van het Franse museum gaat het om "boeken die door egyptologen worden geraadpleegd".
2 uur geledenCOTONOU (ANP/RTR/AFP) - Een woordvoerder van de regering in Benin zegt dat veertien mensen zijn opgepakt voor de couppoging, die volgens de autoriteiten is mislukt. Militairen claimden eerder op nationale televisie dat ze de macht in het West-Afrikaanse land hadden overgenomen, maar de regering ontkent dat.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zal de tweede fase van het staakt-het-vuren in de Gazastrook waarschijnlijk "zeer binnenkort" ingaan. Hij zei tijdens een persconferentie met de Duitse bondskanselier Friedrich Merz dat de eerste fase is afgerond, maar dat de tweede fase wel moeilijker zal worden.
5 uur geledenKALOGI (ANP/AFP) - Bij een droneaanval op de Soedanese stad Kalogi zijn tientallen mensen gedood, melden lokale autoriteiten. De paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) of een van hun bondgenoten zouden een ziekenhuis en een crèche hebben geraakt en nog een keer hebben geschoten toen mensen kinderen probeerden te redden uit het gebouw.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De politie heeft volgens plaatselijke media de toegang tot de Londense luchthaven Heathrow geblokkeerd, nadat er in of bij een terminal melding was dat er een soort gas zou zijn verspreid. Brandweer en politie zijn in grote getale uitgerukt. Volgens de nieuwssite MyLondon zijn ook buslijnen en treinen vanuit Londen tijdelijk stilgelegd.
8 uur geleden