Israël: Palestijn doodt twee kolonisten op Jordaanoever
RAMALLAH (ANP/RTR) - Een Palestijnse schutter heeft zondag twee Joodse kolonisten gedood op de bezette Westelijke Jordaanoever, melden Israëlische functionarissen. De slachtoffers zaten in hun auto toen ze werden beschoten.
Volgens medici die de slachtoffers vergeefs behandelden in de buurt van Hawara, een gebied waar regelmatig wrijving is tussen Palestijnen en kolonisten, waren het mannen van in de twintig. Een woordvoerder van de nederzettingen zei dat ze inwoners waren van Har Bracha, een nederzetting van Joodse kolonisten in het gebied.
Het Israëlische leger is nog op zoek naar de schutter. De verantwoordelijkheid voor de aanval is nog niet opgeëist.
Momenteel zijn delegaties uit onder meer Israël en het bezette Palestina bijeen voor spoedoverleg in de Jordaanse haven Aqaba bijeen om te praten over het oplaaiend geweld op de Westelijke Jordaanoever, die sinds 1967 bezet is door Israël. Steeds grotere delen van de Jordaanoever worden feitelijk ingelijfd bij Israël door kolonisten.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse organisatie die zich inzet voor meer transparantie, stelt het ongeveer 3,5 miljoen pagina's tellende dossier rond Jeffrey Epstein tentoon in New York. Voor de pop-up-expositie in de wijk Tribeca zijn de documenten gebundeld in 3437 delen.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP/DPA) - In de eerste nacht na het driedaagse staakt-het-vuren heeft Rusland droneaanvallen uitgevoerd op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat meldt de militaire leiding van de stad op Telegram. Het luchtafweersysteem werd ingeschakeld en inwoners werd geadviseerd schuilkelders op te zoeken.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - In Japan is in de twaalf maanden tot maart van dit jaar een recordaantal beren waargenomen en gedood, zo blijkt uit voorlopige overheidsgegevens. Er werden ruim twee keer zoveel beren gezien als twee jaar eerder, toen het laatste record werd gevestigd.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico ziet af van het plan om het schooljaar eerder te beëindigen in verband met het WK voetbal deze zomer. Vorige week maakte het ministerie van Onderwijs bekend dat het overwoog de schoolvakantie veertig dagen eerder te laten beginnen.
4 uur geledenWASSENBERG (ANP/DPA) - Bij een schietpartij in de Duitse plaats Wassenberg, vlak bij de Nederlandse grens ter hoogte van Roermond, is maandagavond een man om het leven gekomen. De politie is een klopjacht begonnen op de dader en heeft onder meer een helikopter ingezet, meldt een woordvoerder van de Duitse politie.
4 uur geledenMONTERREY (ANP/BLOOMBERG) - De Mexicaanse politie heeft de leider gearresteerd van een groep die nauwe banden heeft met het beruchte drugskartel Cartel del Noreste. Tijdens de arrestatie werden naast wapens, drugs, auto's en motoren ook zeven tijgers in beslag genomen.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Meerdere ministers hebben de Britse premier Keir Starmer gevraagd op te stappen, melden Britse media. Volgens The Times hebben drie leden van het kabinet, onder wie de minister van Binnenlandse Zaken Shabana Mahmood, Starmer verteld dat hij zijn positie moet heroverwegen. Sky News schrijft dat de ministers hem dinsdag in een vergadering gaan vertellen dat "het spel voorbij is".
8 uur geleden