Israël: Palestijn doodt twee kolonisten op Jordaanoever
RAMALLAH (ANP/RTR) - Een Palestijnse schutter heeft zondag twee Joodse kolonisten gedood op de bezette Westelijke Jordaanoever, melden Israëlische functionarissen. De slachtoffers zaten in hun auto toen ze werden beschoten.
Volgens medici die de slachtoffers vergeefs behandelden in de buurt van Hawara, een gebied waar regelmatig wrijving is tussen Palestijnen en kolonisten, waren het mannen van in de twintig. Een woordvoerder van de nederzettingen zei dat ze inwoners waren van Har Bracha, een nederzetting van Joodse kolonisten in het gebied.
Het Israëlische leger is nog op zoek naar de schutter. De verantwoordelijkheid voor de aanval is nog niet opgeëist.
Momenteel zijn delegaties uit onder meer Israël en het bezette Palestina bijeen voor spoedoverleg in de Jordaanse haven Aqaba bijeen om te praten over het oplaaiend geweld op de Westelijke Jordaanoever, die sinds 1967 bezet is door Israël. Steeds grotere delen van de Jordaanoever worden feitelijk ingelijfd bij Israël door kolonisten.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Het linkse blok van de sociaaldemocratische premier Mette Frederiksen heeft de Deense parlementsverkiezingen gewonnen, maar haalde opnieuw geen meerderheid. De sociaaldemocraten zelf boekten hun slechtste resultaat in meer dan 120 jaar.
7 minuten geledenPALM BEACH (ANP) - In het kiesdistrict rond Mar-a-Lago, het landgoed van president Donald Trump in Florida, heeft de Democratische Emily Gregory een zetel in het parlement van de staat gewonnen. Ze versloeg de door Trump gesteunde Republikein Jon Maples. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.
10 minuten geledenMIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft dinsdag bijna drie uur getuigd in een corruptiezaak tegen zijn goede vriend en voormalig congreslid David Rivera. Die staat terecht voor geheime lobbyactiviteiten namens Venezuela tijdens Trumps eerste ambtstermijn.
2 uur geledenNICOSIA (ANP) - Cyprus wil nieuwe afspraken maken met het Verenigd Koninkrijk, nadat een Britse militaire basis op het eiland werd geraakt door een drone. The Telegraph schrijft dat de Cypriotische president Nikos Christodoulides veiligheidsgaranties heeft geëist in een lang telefoongesprek met de Britse premier Keir Starmer.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump claimt dat hij een "heel groot cadeau" van Iran heeft gekregen. Hij wilde niet zeggen wat het precies was, maar het zou te maken hebben met de Straat van Hormuz en olie en gas.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran zegt "niet-vijandige" schepen door te laten op de Straat van Hormuz. Dat meldt de Financial Times op basis van een brief die Teheran gestuurd heeft naar leden van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de VN.
5 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De sociaaldemocratische partij van premier Mette Frederiksen is bij de Deense parlementsverkiezingen opnieuw de grootste geworden, blijkt uit de exitpoll van de omroep DR. Maar het linkse blok waar de sociaaldemocraten deel van uitmaken lijkt te weinig zetels te halen voor een meerderheid, dus het is nog onduidelijk wat voor coalitie er kan worden gesloten.
6 uur geleden