Israël opent nieuwe grensovergang voor hulpverlening Gaza
KISSUFIM (ANP/AFP) - Israël zegt een nieuwe grensovergang te openen voor de hulpverlening aan de Gazastrook. Vanaf nu kunnen hulpgoederen ook bij het dorp Kissufim de grens over, in de buurt van Khan Younis. Dat meldt de Israëlische militaire afdeling voor hulpverlening aan Gaza (COGAT) op X.
"Dit is onderdeel van onze inspanning en inzet om de omvang van de hulp en het aantal routes naar Gaza te vergroten", schrijft de organisatie. De hulpgoederen zouden wel eerst gecontroleerd moeten worden bij Kerem Shalom, de overgang, vlak bij de grens met Egypte.
Israël krijgt al vrijwel de gehele duur van de oorlog veel kritiek omdat het veel te weinig humanitaire hulp zou toelaten voor de Palestijnse bevolking. Momenteel maken mensenrechten- en hulporganisaties zich vooral zorgen om de situatie in het noorden van de Gazastrook, waar al weken hevig wordt gevochten. Volgens onder meer Amnesty International zijn daar grote tekorten aan eten en medicijnen.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/RTR) - Tientallen miljoenen mensen in de wereld kunnen worden getroffen door levensbedreigende honger als de oorlog tegen Iran zich tot juni voortsleept. Deze waarschuwing deed het Wereldvoedselprogramma van de VN (WFP).
39 minuten geledenKABUL (ANP) - De mensenrechtentak van de Verenigde Naties wil een onafhankelijk en transparant onderzoek naar een dodelijk incident bij een ziekenhuis voor verslavingszorg in de Afghaanse hoofdstad Kabul. Daar vielen volgens de Afghaanse autoriteiten honderden doden na een Pakistaanse luchtaanval.
58 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwacht dat binnen anderhalve maand weer olie kan stromen door de beschadigde Droezjba-pijpleiding. Dat schrijft hij in een brief aan de Europese Commissie.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De toestand in de Straat van Hormuz kan niet los worden gezien van de oorlog van Israël en de VS tegen Iran, zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi tegen VN-chef António Guterres. De minister benadrukte dat landen en instellingen die zich zorgen maken over vrede en veiligheid de aanvalsoorlog van Israël en de VS tegen Iran moeten veroordelen.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - De Verenigde Naties hebben een onderzoek ingesteld naar een dodelijke aanval op een meisjesschool in Iran. Die vond plaats op de eerste dag van de Amerikaans-Israëlische bombardementen.
2 uur geledenTEHERAN/JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft weer melding gemaakt van Iraanse raketaanvallen op het land. De melding volgt op de claim van minister van Defensie Israel Katz dat onder anderen Ali Larijani bij een Israëlische aanval is gedood. De strijd gaat volgens Iran onverminderd door.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De EU houdt steeds meer rekening met de onvoorspelbaarheid van de Verenigde Staten nu Donald Trump er ruim een jaar president is, aldus EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Natuurlijk zijn we bondgenoten van Amerika, maar we begrijpen hun recente acties niet helemaal", aldus Kallas.
3 uur geleden