Israël opent nieuwe grensovergang voor hulpverlening Gaza
KISSUFIM (ANP/AFP) - Israël zegt een nieuwe grensovergang te openen voor de hulpverlening aan de Gazastrook. Vanaf nu kunnen hulpgoederen ook bij het dorp Kissufim de grens over, in de buurt van Khan Younis. Dat meldt de Israëlische militaire afdeling voor hulpverlening aan Gaza (COGAT) op X.
"Dit is onderdeel van onze inspanning en inzet om de omvang van de hulp en het aantal routes naar Gaza te vergroten", schrijft de organisatie. De hulpgoederen zouden wel eerst gecontroleerd moeten worden bij Kerem Shalom, de overgang, vlak bij de grens met Egypte.
Israël krijgt al vrijwel de gehele duur van de oorlog veel kritiek omdat het veel te weinig humanitaire hulp zou toelaten voor de Palestijnse bevolking. Momenteel maken mensenrechten- en hulporganisaties zich vooral zorgen om de situatie in het noorden van de Gazastrook, waar al weken hevig wordt gevochten. Volgens onder meer Amnesty International zijn daar grote tekorten aan eten en medicijnen.
Meer uit Buitenland
SODA SPRINGS (ANP/AFP) - Tien skiërs worden vermist nadat ze getroffen werden door een lawine in de buurt van Lake Tahoe in de Amerikaanse staat Californië. Door een zware storm valt daar veel sneeuw en geldt lawinegevaar.
34 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - Een vliegtuig van de Spaanse luchtvaartmaatschappij Air Europa is dinsdag geland op de internationale luchthaven Simón Bolívar nabij de Venezolaanse hoofdstad Caracas, aldus Flightradar24 en luchthavenautoriteiten. Het is de eerste commerciële vlucht uit Europa die in Venezuela aankomt sinds de Verenigde Staten op 3 januari Venezuela binnenvielen en president Nicolás Maduro en zijn vrouw ontvoerden.
36 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.
7 uur geledenLYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.
7 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.
8 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in het Zwitserse Genève is voorbij, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar. Ze praten woensdag verder, opnieuw onder bemiddeling van de Verenigde Staten.
9 uur geleden