Israël opent nieuwe grensovergang voor hulpverlening Gaza
KISSUFIM (ANP/AFP) - Israël zegt een nieuwe grensovergang te openen voor de hulpverlening aan de Gazastrook. Vanaf nu kunnen hulpgoederen ook bij het dorp Kissufim de grens over, in de buurt van Khan Younis. Dat meldt de Israëlische militaire afdeling voor hulpverlening aan Gaza (COGAT) op X.
"Dit is onderdeel van onze inspanning en inzet om de omvang van de hulp en het aantal routes naar Gaza te vergroten", schrijft de organisatie. De hulpgoederen zouden wel eerst gecontroleerd moeten worden bij Kerem Shalom, de overgang, vlak bij de grens met Egypte.
Israël krijgt al vrijwel de gehele duur van de oorlog veel kritiek omdat het veel te weinig humanitaire hulp zou toelaten voor de Palestijnse bevolking. Momenteel maken mensenrechten- en hulporganisaties zich vooral zorgen om de situatie in het noorden van de Gazastrook, waar al weken hevig wordt gevochten. Volgens onder meer Amnesty International zijn daar grote tekorten aan eten en medicijnen.
Meer uit Buitenland
VAUX-DE-CERNAY (ANP/RTR/AFP) - De G7-landen hebben opgeroepen tot een onmiddellijk einde aan de aanvallen op burgers en civiele infrastructuur in het Midden-Oosten. De buitenlandministers van die club grote industrielanden waren donderdag en vrijdag bijeen nabij Parijs, om te spreken over belangrijke mondiale thema's.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft Pavel Talankin, de maker van de Oscar-winnende documentaire Mr. Nobody against Putin, aangemerkt als buitenlandse agent. Moskou gebruikt dat label om kritische individuen en organisaties aan te pakken.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft ondanks wekenlange bombardementen door de VS en Israël mogelijk nog veel raketten over. Ingewijden zeggen tegen persbureau Reuters dat de Verenigde Staten alleen met zekerheid kunnen zeggen dat ongeveer een derde van de Iraanse projectielen is vernietigd.
3 uur geledenCAÏRO (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas moet volgens een in onderhandelingen voorgelegd plan van de internationale Raad voor Vrede in acht maanden tijd volledig ontwapenen en de infrastructuur van tunnels in de Gazastrook moet in die tijd vernietigd worden. Aangenomen wordt dat Hamas wapens in tunnels heeft opgeslagen. Israël eist de ontwapening van Hamas voor het troepen uit de strook terugtrekt.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin heeft berichten weersproken dat president Vladimir Poetin puissant rijke zakenlieden om financiële steun heeft gevraagd. Poetin sprak donderdag met een reeks zakenlieden en volgens de Kremlinwoordvoerder was er een die uit eigen beweging de Russische staat een grote som aanbood. Hij vermeldde niet de naam van de donateur. Poetin heeft de bijdrage verwelkomd.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël dreigt de bombardementen in Iran verder op te voeren. Minister van Defensie Israel Katz zegt volgens nieuwssite Times of Israel dat het Iraanse regime geen gehoor geeft aan oproepen om raketaanvallen richting Israëlische burgers te staken.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt drie schepen te hebben weggestuurd die door de Straat van Hormuz wilden varen. Het gaat volgens een verklaring om containerschepen die wilden doorvaren na "de leugens van de corrupte Amerikaanse president die beweerde dat de Straat van Hormuz open was".
6 uur geleden