Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël opent nieuwe grensovergang voor hulpverlening Gaza

Israël opent nieuwe grensovergang voor hulpverlening Gaza

KISSUFIM (ANP/AFP) - Israël zegt een nieuwe grensovergang te openen voor de hulpverlening aan de Gazastrook. Vanaf nu kunnen hulpgoederen ook bij het dorp Kissufim de grens over, in de buurt van Khan Younis. Dat meldt de Israëlische militaire afdeling voor hulpverlening aan Gaza (COGAT) op X.

"Dit is onderdeel van onze inspanning en inzet om de omvang van de hulp en het aantal routes naar Gaza te vergroten", schrijft de organisatie. De hulpgoederen zouden wel eerst gecontroleerd moeten worden bij Kerem Shalom, de overgang, vlak bij de grens met Egypte.

Israël krijgt al vrijwel de gehele duur van de oorlog veel kritiek omdat het veel te weinig humanitaire hulp zou toelaten voor de Palestijnse bevolking. Momenteel maken mensenrechten- en hulporganisaties zich vooral zorgen om de situatie in het noorden van de Gazastrook, waar al weken hevig wordt gevochten. Volgens onder meer Amnesty International zijn daar grote tekorten aan eten en medicijnen.

Meer uit Buitenland

Noord-Koreaanse leider spreekt steun uit voor oorlog Oekraïne

WONSAN (ANP/AFP) - De Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un heeft zijn volledige steun voor de Russische oorlog in Oekraïne uitgesproken. Dat deed hij zaterdag tijdens een ontmoeting met de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov, berichten Noord-Koreaanse staatsmedia zondag.

15 minuten geleden
Gisèle Pelicot krijgt hoogste Franse onderscheiding

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse Gisèle Pelicot (72) heeft de hoogste onderscheiding in haar thuisland toegewezen gekregen. Ze is benoemd tot ridder in de Nationale Orde van het Legioen van Eer. Pelicot wordt internationaal geroemd voor haar moed in een grote misbruikzaak.

57 minuten geleden
Nieuw-Caledonië wordt staat binnen Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een akkoord met Nieuw-Caledonië aangekondigd. Het overzeese gebied blijft Frans, maar wordt wel een staat. "Een staat Nieuw-Caledonië binnen de Republiek: het is een keuze gebaseerd op vertrouwen", schreef de Franse president Emmanuel Macron op X, en prees het "historische" akkoord.

12 uur geleden
Overlast door zware regenval in en rondom Barcelona

BARCELONA (ANP/AFP) - In en rondom Barcelona is het leven flink ontregeld door zware regenval. Het treinverkeer in Catalonië werd kortstondig stilgelegd en enkele wegen werden afgesloten, omdat een groot deel van de regio in het noordoosten van Spanje getroffen was door stortregens, aldus autoriteiten.

13 uur geleden
Regering VS in gesprek met 5 staten over detentiecentra migranten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering is in gesprek met vijf door Republikeinen geleide staten om er nieuwe detentiecentra voor migranten te bouwen. Dat meldt minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem. De nieuwe faciliteiten worden volgens Noem gemodelleerd naar een detentiecentrum in Florida dat bekendstaat als Alligator Alcatraz.

13 uur geleden
VN-agentschappen: brandstoftekort in Gaza bereikt kritiek niveau

GAZA-STAD (ANP) - Het tekort aan brandstoffen in de Gazastrook heeft een "kritiek niveau" bereikt. Daarvoor hebben zeven agentschappen van de Verenigde Naties zaterdag gewaarschuwd in een verklaring.

15 uur geleden
Tientallen sympathisanten Britse pro-Palestijnse groep opgepakt

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Britse autoriteiten zeggen opnieuw tientallen personen te hebben opgepakt die steun betuigden aan de verboden pro-Palestijnse groep Palestine Action. Dat gebeurde tijdens een demonstratie in de buurt van het parlementsgebouw. Actievoerders hadden borden meegenomen met teksten als 'Ik ben tegen genocide. Ik steun Palestine Action'.

17 uur geleden