Israël ontvangt lijst met gijzelaars die donderdag vrijkomen
JERUZALEM (ANP/RTR) - Hamas laat donderdag voor de derde keer sinds het ingaan van het staakt-het-vuren deze maand een groep gijzelaars gaan. Israël zegt een lijst te hebben ontvangen met drie Israëliërs die vrijkomen. Daarnaast worden ook vijf Thaise gijzelaars vrijgelaten, maakte het kantoor van premier Benjamin Netanyahu bekend.
Eerder werd al bekend dat de vrouwen Arbel Yehoud en Agam Berger zouden worden vrijgelaten, een burger en een militair. De derde Israëliër die vrijkomt is Gadi Moses, een mannelijke burger. Israël heeft nog niet laten weten hoeveel Palestijnse gevangenen dit keer vrijkomen.
Hamas houdt op dit moment ook nog acht Thaise gijzelaars vast, van wie er volgens nieuwssite The Times of Israel twee zijn overleden.
Vrijlatingen
Israël heeft ook al aangekondigd dat de volgende gevangenenruil zaterdag zal plaatsvinden. Dan zou Hamas drie mannen vrijlaten.
Bij de vorige twee gevangenenruilen kwamen zeven gijzelaars en 290 Palestijnse gevangenen vrij. Tijdens de eerste fase van het bestand, dat zes weken duurt, moeten in totaal 33 gijzelaars en bijna 2000 Palestijnse gevangenen vrijkomen.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/AFP) - De Verenigde Naties hebben beklemtoond dat er in oktober vorig jaar zeer waarschijnlijk volkerenmoord is gepleegd in de Soedanese stad El-Fasher. Een onderzoeksmissie van de VN concludeert dat op de inname van de stad door de Rapid Support Forces (RSF) "drie dagen van absolute gruwelen" volgden. De daders zouden moeten worden berecht, vindt de missie.
25 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De berichtenapp Telegram heeft verklaard geen inbreuken op de encryptie te hebben gevonden. De beschuldiging van de Russische regering dat buitenlandse inlichtingendiensten berichten van Russische soldaten zien, wordt door Telegram van de hand gewezen.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en België doen onderzoek naar een treinverbinding tussen Eindhoven en Brussel. Het kan gaan om nieuw spoor, maar ook om een nieuwe treindienst over bestaand spoor.
1 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Oud-president Yoon Suk-yeol heeft in Zuid-Korea een levenslange celstraf opgelegd gekregen. Hij riep in 2024 de militaire noodtoestand uit en stortte zijn land daarmee in politieke chaos.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan in de komende twee maanden hun laatste troepen terugtrekken uit Syrië. Dat berichten media als CBS News en The Wall Street Journal (WSJ) op basis van anonieme bronnen. Het zou gaan om een duizendtal militairen.
1 uur geledenTUCSON (ANP) - Rechercheurs sluiten niet uit dat er sprake is van een medeplichtige bij de ontvoering van Nancy Guthrie (84). Dat zei sheriff Chris Nanos van Pima County tegen CBS News.
2 uur geledenLIMA (ANP/AFP/RTR) - Het linkse parlementslid José María Balcázar (83) is door het parlement gekozen tot interim-president van Peru.
3 uur geleden