Israël ontvangt lijst met gijzelaars die donderdag vrijkomen
JERUZALEM (ANP/RTR) - Hamas laat donderdag voor de derde keer sinds het ingaan van het staakt-het-vuren deze maand een groep gijzelaars gaan. Israël zegt een lijst te hebben ontvangen met drie Israëliërs die vrijkomen. Daarnaast worden ook vijf Thaise gijzelaars vrijgelaten, maakte het kantoor van premier Benjamin Netanyahu bekend.
Eerder werd al bekend dat de vrouwen Arbel Yehoud en Agam Berger zouden worden vrijgelaten, een burger en een militair. De derde Israëliër die vrijkomt is Gadi Moses, een mannelijke burger. Israël heeft nog niet laten weten hoeveel Palestijnse gevangenen dit keer vrijkomen.
Hamas houdt op dit moment ook nog acht Thaise gijzelaars vast, van wie er volgens nieuwssite The Times of Israel twee zijn overleden.
Vrijlatingen
Israël heeft ook al aangekondigd dat de volgende gevangenenruil zaterdag zal plaatsvinden. Dan zou Hamas drie mannen vrijlaten.
Bij de vorige twee gevangenenruilen kwamen zeven gijzelaars en 290 Palestijnse gevangenen vrij. Tijdens de eerste fase van het bestand, dat zes weken duurt, moeten in totaal 33 gijzelaars en bijna 2000 Palestijnse gevangenen vrijkomen.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De eerste rechtstreekse gesprekken tussen de Amerikaanse en Iraanse delegaties in Pakistan zijn beëindigd, schrijft het Iraanse persbureau Tasnim. Later zaterdagavond of zondag wordt een nieuwe onderhandelingsronde verwacht, melden Tasnim en staatsomroep IRIB.
7 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon zijn al meer dan 2000 doden gevallen sinds de oorlog tussen Israël en Hezbollah vorige maand begon, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De politie in Londen heeft meer dan tweehonderd demonstranten opgepakt bij een protest op Trafalgar Square. Pro-Palestijnse activisten hadden zich op het bekende plein verzameld om de verboden groepering Palestine Action te steunen. De regering plaatste de organisatie in juli op een lijst met terroristische organisaties. Een rechter oordeelde in februari dat dit verbod onwettig is.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP) - De onderhandelingen tussen de VS en Iran in Pakistan lopen vast op de controle over de Straat van Hormuz, melden ingewijden aan The Financial Times. Zo zou Iran erop staan de controle over de zeestraat te behouden en tol te kunnen heffen op schepen. Het land zou eventuele "gezamenlijke controle" weigeren.
2 uur geledenLGOV (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone heeft een tankstation in de stad Lgov in de Russische regio Koersk geraakt, meldde de regionale gouverneur zaterdag. Er zouden drie mensen gewond zijn geraakt, onder wie een kind. De aanval zou plaats hebben gevonden nadat het paasbestand was ingegaan.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft de afgelopen 24 uur meer dan tweehonderd Hezbollah-doelen in Libanon aangevallen, zegt het leger. Onder de doelen waren raketwerpers.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn begonnen met het schoonvegen van de Straat van Hormuz, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Iran zou hier tijdens de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op het land mogelijk zeemijnen in hebben gelegd. Hierdoor is de belangrijke zeestraat tot nu toe vrijwel dicht.
5 uur geleden