Israël ontvangt lijst met gijzelaars die donderdag vrijkomen
JERUZALEM (ANP/RTR) - Hamas laat donderdag voor de derde keer sinds het ingaan van het staakt-het-vuren deze maand een groep gijzelaars gaan. Israël zegt een lijst te hebben ontvangen met drie Israëliërs die vrijkomen. Daarnaast worden ook vijf Thaise gijzelaars vrijgelaten, maakte het kantoor van premier Benjamin Netanyahu bekend.
Eerder werd al bekend dat de vrouwen Arbel Yehoud en Agam Berger zouden worden vrijgelaten, een burger en een militair. De derde Israëliër die vrijkomt is Gadi Moses, een mannelijke burger. Israël heeft nog niet laten weten hoeveel Palestijnse gevangenen dit keer vrijkomen.
Hamas houdt op dit moment ook nog acht Thaise gijzelaars vast, van wie er volgens nieuwssite The Times of Israel twee zijn overleden.
Vrijlatingen
Israël heeft ook al aangekondigd dat de volgende gevangenenruil zaterdag zal plaatsvinden. Dan zou Hamas drie mannen vrijlaten.
Bij de vorige twee gevangenenruilen kwamen zeven gijzelaars en 290 Palestijnse gevangenen vrij. Tijdens de eerste fase van het bestand, dat zes weken duurt, moeten in totaal 33 gijzelaars en bijna 2000 Palestijnse gevangenen vrijkomen.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/DPA) - Het Israëlische leger heeft gemeld een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen.
13 minuten geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.
1 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - Tsjechië zal volgens de nieuwe premier Andrej Babiš op geen enkele manier geld uitgeven of garanties geven voor het EU-plan om Oekraïne financieel te steunen. De Europese Commissie moet volgens Babiš andere manieren vinden om Oekraïne bij te staan.
1 uur geledenMINSK (ANP/RTR) - De VS hebben opnieuw een van de sancties tegen Belarus opgeheven. De stap wordt gezien als een verdere toenadering tussen Washington en Minsk. De speciale Amerikaanse gezant voor Belarus John Coale heeft twee dagen gesprekken gevoerd in Minsk.
1 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja sluit tot nader order alle grenzen met Thailand vanwege de oplopende conflicten met dat land in de grensregio. Dat meldt het Cambodjaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.
2 uur geledenCRÉTEIL (ANP) - In zuidoostelijke voorsteden van Parijs is een kabelbaan in gebruik genomen om bewoners sneller te verplaatsen. Media melden dat de reis per kabelbaan van Villeneuve-Saint-Georges naar het eindpunt van metrolijn 8 in Créteil slechts 18 minuten duurt. Er zijn vijf stopplaatsen. De tocht duurt met een bus zeker 40 minuten.
2 uur geleden