Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël ontvangt lijst met gijzelaars die donderdag vrijkomen

Israël ontvangt lijst met gijzelaars die donderdag vrijkomen

JERUZALEM (ANP/RTR) - Hamas laat donderdag voor de derde keer sinds het ingaan van het staakt-het-vuren deze maand een groep gijzelaars gaan. Israël zegt een lijst te hebben ontvangen met drie Israëliërs die vrijkomen. Daarnaast worden ook vijf Thaise gijzelaars vrijgelaten, maakte het kantoor van premier Benjamin Netanyahu bekend.

Eerder werd al bekend dat de vrouwen Arbel Yehoud en Agam Berger zouden worden vrijgelaten, een burger en een militair. De derde Israëliër die vrijkomt is Gadi Moses, een mannelijke burger. Israël heeft nog niet laten weten hoeveel Palestijnse gevangenen dit keer vrijkomen.

Hamas houdt op dit moment ook nog acht Thaise gijzelaars vast, van wie er volgens nieuwssite The Times of Israel twee zijn overleden.

Vrijlatingen

Israël heeft ook al aangekondigd dat de volgende gevangenenruil zaterdag zal plaatsvinden. Dan zou Hamas drie mannen vrijlaten.

Bij de vorige twee gevangenenruilen kwamen zeven gijzelaars en 290 Palestijnse gevangenen vrij. Tijdens de eerste fase van het bestand, dat zes weken duurt, moeten in totaal 33 gijzelaars en bijna 2000 Palestijnse gevangenen vrijkomen.

Meer uit Buitenland

Israël komt met nieuwe evacuatiebevelen Zuid-Libanon

BEIROET (ANP) - Israël heeft opnieuw inwoners in het zuiden van Libanon opgeroepen hun huizen te verlaten. De Israëlische krijgsmacht (IDF) dreigt met een nieuwe aanval. Zondag vaardigde de IDF ook al evacuatiebevelen uit voor elf dorpen in Zuid-Libanon.

47 minuten geleden
Tanker voor de kust van VAE geraakt door onbekende projectielen

DUBAI (ANP/AFP) - Een tanker is voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten geraakt door onbekende projectielen. Dat meldt de Britse scheepvaartmonitor United Kingdom Maritime Trade Operations (UKMTO) maandag.

5 uur geleden
CENTCOM ondersteunt Project Freedom in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De troepen van het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) zullen vanaf maandag steun verlenen aan Project Freedom om de vrijheid van scheepvaart voor de commerciële scheepvaart door de Straat van Hormuz te herstellen. Dat schrijft het CENTCOM op X.

6 uur geleden
Rudy Giuliani opgenomen in ziekenhuis in kritieke toestand

NEW YORK (ANP) - Oud-burgemeester Rudy Giuliani van New York is opgenomen in het ziekenhuis en "verkeert in kritieke, maar stabiele toestand". Dat meldt zijn woordvoerder Ted Goodman op X.

7 uur geleden
Iran: VS-plan voor Straat van Hormuz schendt staakt-het-vuren

TEHERAN (ANP) - Elke poging van de VS om zich te mengen in de Straat van Hormuz wordt beschouwd als een schending van het staakt-het-vuren. Dat schrijft Ebrahim Azizi, hoofd van de nationale veiligheidscommissie in het Iraanse parlement, op X.

7 uur geleden
VK wil meedoen aan Europese lening van 90 miljard voor Oekraïne

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk staat op het punt onderhandelingen te starten om zich aan te sluiten bij het leningsplan ter waarde van 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne. Dat stelt de Britse regering zondag in een verklaring.

8 uur geleden
Trump: VS helpen vanaf maandag schepen in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

10 uur geleden