Israël onderzoekt bewering over doden hulpverlener in Gaza
GAZA-STAD (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht zegt in de Gazastrook een dader van het bloedbad op 7 oktober 2023 te hebben gedood en doet onderzoek naar beweringen dat deze persoon werkzaam was voor voedselhulporganisatie World Central Kitchen (WCK).
Nieuwszender Al Jazeera en het Palestijnse persbureau WAFA schrijven dat drie medewerkers van WCK zijn omgekomen bij een aanval op een auto in Khan Younis. De aanval vond volgens Al Jazeera plaats toen de hulpverleners onderweg waren naar een locatie van waaruit WCK opereert.
In april kwamen al zeven medewerkers van WCK om door een Israëlische beschieting. Toen werden drie vrachtwagens van de voedselhulporganisatie bestookt. Internationaal werd verontwaardigd en woedend gereageerd op de aanval op hulpverleners. Israël verklaarde na eigen onderzoek dat er een fout was gemaakt en dat het incident "niet had moeten plaatsvinden".
Hamas viel Israël op 7 oktober vorig jaar binnen. De groep doodde bijna 1200 mensen en ontvoerde ongeveer 250 mensen. Israël is sindsdien bezig met verwoestende aanvallen op de Gazastrook. Door de oorlog zijn bijna 44.400 Palestijnen omgekomen en meer dan 105.000 anderen gewond geraakt, meldt het lokale ministerie van Gezondheid zaterdag in een dagelijkse update.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/DPA) - Het leger van Rusland claimt de inname van de hele provincie Loehansk in het oosten van Oekraïne. "Eenheden van de legergroep west hebben de bevrijding van de volksrepubliek Loehansk voltooid", aldus het leger. Oekraïne heeft nog niet op het bericht gereageerd. Op Oekraïense kaarten van het front is nog steeds een gehucht in de provincie in handen van de Oekraïense strijdkrachten.
54 minuten geledenLARISSA (ANP/AFP) - Het proces tegen 36 mogelijke verantwoordelijken voor de treinramp in Griekenland in februari 2023 is woensdag hervat. Een week geleden werd de eerste zitting in de overvolle rechtszaal zo chaotisch dat de zitting werd geschorst en uitgesteld.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie stelt aan de lidstaten voor akkoord te gaan met de uitbetaling van 45 miljard euro aan Oekraïne. Dat is de helft van de EU-lening van 90 miljard euro voor 2026 en 2027 die Hongarije nog steeds blokkeert. De Commissie gaat desondanks door met de benodigde voorbereidingen. Van die 45 miljard voor dit jaar is 28,3 miljard euro bestemd voor de Oekraïense drone-industrie, zegt Commissievoorzitter Ursula von der Leyen woensdag.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Nabestaanden van Virginia Giuffre hebben er bij koning Charles op aangedrongen om slachtoffers van de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein te ontmoeten. "We dringen er bij koning Charles met klem op aan om ons en de slachtoffers te ontmoeten en te horen wat we te zeggen hebben", zeiden de broer en schoonzus van Giuffre in een verklaring aan BBC Newsnight.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil de banden met Europa en de Europese Unie weer verder aanhalen. Later dit jaar komt er een top die de samenwerking moet versterken, zei premier Keir Starmer. Het gaat hem vooral om economische samenwerking, maar ook om onder meer defensie, veiligheid en energie.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse antiterrorisme-aanklager heeft een onderzoek geopend naar "terroristische samenzwering" rond een vermeende poging tot een aanslag in Parijs. Daar werd afgelopen weekend een explosief geplaatst bij een filiaal van de Bank of America.
3 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - De Syrische president Ahmed al-Sharaa zegt dat hij niet nadrukkelijk heeft gezegd dat 80 procent van de Syriërs die in Duitsland wonen in de komende drie jaar moet terugkeren naar Syrië. De Duitse bondskanselier Merz deed die uitspraak na een ontmoeting met Al-Sharaa op maandag. Toen Merz kritiek kreeg op de uitspraak, zei hij dat die gebaseerd was op het gesprek met de Syrische president.
3 uur geleden