Israël onderzoekt bewering over doden hulpverlener in Gaza
GAZA-STAD (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht zegt in de Gazastrook een dader van het bloedbad op 7 oktober 2023 te hebben gedood en doet onderzoek naar beweringen dat deze persoon werkzaam was voor voedselhulporganisatie World Central Kitchen (WCK).
Nieuwszender Al Jazeera en het Palestijnse persbureau WAFA schrijven dat drie medewerkers van WCK zijn omgekomen bij een aanval op een auto in Khan Younis. De aanval vond volgens Al Jazeera plaats toen de hulpverleners onderweg waren naar een locatie van waaruit WCK opereert.
In april kwamen al zeven medewerkers van WCK om door een Israëlische beschieting. Toen werden drie vrachtwagens van de voedselhulporganisatie bestookt. Internationaal werd verontwaardigd en woedend gereageerd op de aanval op hulpverleners. Israël verklaarde na eigen onderzoek dat er een fout was gemaakt en dat het incident "niet had moeten plaatsvinden".
Hamas viel Israël op 7 oktober vorig jaar binnen. De groep doodde bijna 1200 mensen en ontvoerde ongeveer 250 mensen. Israël is sindsdien bezig met verwoestende aanvallen op de Gazastrook. Door de oorlog zijn bijna 44.400 Palestijnen omgekomen en meer dan 105.000 anderen gewond geraakt, meldt het lokale ministerie van Gezondheid zaterdag in een dagelijkse update.
Meer uit Buitenland
JEREVAN (ANP) - In Armenië zijn bij meerdere stembureaus valse bommeldingen gedaan, meldt het Armeense staatspersbureau Armenpress op basis van de autoriteiten. Het ministerie van Binnenlandse Zaken meldt niet wie er achter de meldingen zitten, maar stelt wel dat de verantwoordelijken proberen om de verkiezingen te beïnvloeden.
10 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Bij vermoedelijke schietpartijen in Israël zijn zeker één dode en vijf gewonden gevallen, meldden Israëlische reddingswerkers. De schietpartijen vonden plaats op meerdere plekken in het midden van het land, in de buurt van de Westelijke Jordaanoever.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Een Russische drone heeft een opslag voor verbruikte kernbrandstof beschadigd bij de kerncentrale van Tsjernobyl, meldden Oekraïense autoriteiten. Er zou op het moment van de aanval geen brandstof zijn opgeslagen. De regering meldt dat de stralingsniveaus in de regio stabiel zijn.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Meer dan een miljoen mensen hebben de mis bijgewoond van paus Leo XIV in Madrid, meldt het Spaanse persbureau EFE. De mis vond plaats op het Plaza de Cibeles en wordt het hoogtepunt genoemd van zijn bezoek aan Spanje. Zaterdag werd de paus welkom geheten door de Spaanse koning Felipe en koningin Letizia, die de mis ook bijwoonden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie, ook wel Pentagon genoemd, ziet een toenemende spionagedreiging vanuit Israël. Het heeft daarom het dreigingsniveau hiervoor opgeschroefd naar het hoogste niveau, schrijven meerdere Amerikaanse media. Israël zou onderhandelingen van de VS met Iran hebben geprobeerd af te luisteren.
4 uur geledenSEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-Myung heeft Han Seong-sook voorgedragen als nieuwe premier van het land, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Han is de huidige minister van het mkb en startups en zou de eerste vrouwelijke premier van Zuid-Korea in twintig jaar worden.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdagavond bekendgemaakt dat het twee Iraanse drones heeft neergeschoten die een bedreiging vormden voor het scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. Het is de nieuwste confrontatie tussen de twee landen, terwijl de spanningen in het Midden-Oosten opnieuw oplopen.
8 uur geleden