Israël onderzoekt bewering over doden hulpverlener in Gaza
GAZA-STAD (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht zegt in de Gazastrook een dader van het bloedbad op 7 oktober 2023 te hebben gedood en doet onderzoek naar beweringen dat deze persoon werkzaam was voor voedselhulporganisatie World Central Kitchen (WCK).
Nieuwszender Al Jazeera en het Palestijnse persbureau WAFA schrijven dat drie medewerkers van WCK zijn omgekomen bij een aanval op een auto in Khan Younis. De aanval vond volgens Al Jazeera plaats toen de hulpverleners onderweg waren naar een locatie van waaruit WCK opereert.
In april kwamen al zeven medewerkers van WCK om door een Israëlische beschieting. Toen werden drie vrachtwagens van de voedselhulporganisatie bestookt. Internationaal werd verontwaardigd en woedend gereageerd op de aanval op hulpverleners. Israël verklaarde na eigen onderzoek dat er een fout was gemaakt en dat het incident "niet had moeten plaatsvinden".
Hamas viel Israël op 7 oktober vorig jaar binnen. De groep doodde bijna 1200 mensen en ontvoerde ongeveer 250 mensen. Israël is sindsdien bezig met verwoestende aanvallen op de Gazastrook. Door de oorlog zijn bijna 44.400 Palestijnen omgekomen en meer dan 105.000 anderen gewond geraakt, meldt het lokale ministerie van Gezondheid zaterdag in een dagelijkse update.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat er komende week nieuw overleg met Rusland en de Verenigde Staten plaatsvindt in Abu Dhabi. Dat gebeurt op 4 en 5 februari, schrijft hij op X.
1 uur geledenQUETTA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door onrust in de Pakistaanse provincie Beloetsjistan is opgelopen tot bijna tweehonderd. Separatisten bestormden daar zaterdag onder meer banken, politiebureaus en militaire installaties. De autoriteiten zeggen dat in twee dagen tijd 31 burgers, 17 leden van de veiligheidstroepen en 145 opstandelingen zijn gedood.
1 uur geledenTURIJN (ANP/DPA) - Zeker 31 politiemensen zijn gewond geraakt bij uit de hand gelopen protesten in Turijn. Dat melden de Italiaanse autoriteiten, die ook spreken over tien aanhoudingen. Over het aantal gewonde demonstranten bestaat onduidelijkheid.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR/DPA) - De hoogste Iraanse leider ayatollah Ali Khamenei heeft gewaarschuwd voor een groot conflict als de Verenigde Staten zijn land aanvallen. "De Amerikanen moeten weten dat als ze een oorlog beginnen, het deze keer een regionale oorlog zal zijn", verklaarde hij volgens het Iraanse persbureau Tasnim.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - SpaceX heeft ingrepen gedaan om misbruik van Starlink-systemen voor satellietinternet door Rusland te voorkomen. Dat meldt topman Elon Musk op X. "Het lijkt erop dat de stappen die we hebben genomen om het ongeoorloofde gebruik van Starlink door Rusland te stoppen, hebben gewerkt. Laat het ons weten als er meer gedaan moet worden."
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Een vrouw claimt dat ze door Jeffrey Epstein naar het VK is gestuurd voor een ontmoeting met ex-prins Andrew Mountbatten-Windsor. De ontmoeting zou hebben plaatsgevonden in 2010 in het huis van Mountbatten-Windsor, de Royal Lodge, maakte haar advocaat bekend aan BBC News. De vrouw was destijds in de twintig.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP/DPA) - Israël heeft een belangrijke grensovergang tussen de Gazastrook en Egypte deels heropend. Dat melden de autoriteiten, maar er gelden nog wel beperkingen. Een veiligheidsbron zegt tegen de krant Haaretz dat er zondag nog "systeemchecks" plaatsvinden en er waarschijnlijk nog geen inwoners mogen oversteken.
4 uur geleden