Israël onderzoekt bewering over doden hulpverlener in Gaza
GAZA-STAD (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht zegt in de Gazastrook een dader van het bloedbad op 7 oktober 2023 te hebben gedood en doet onderzoek naar beweringen dat deze persoon werkzaam was voor voedselhulporganisatie World Central Kitchen (WCK).
Nieuwszender Al Jazeera en het Palestijnse persbureau WAFA schrijven dat drie medewerkers van WCK zijn omgekomen bij een aanval op een auto in Khan Younis. De aanval vond volgens Al Jazeera plaats toen de hulpverleners onderweg waren naar een locatie van waaruit WCK opereert.
In april kwamen al zeven medewerkers van WCK om door een Israëlische beschieting. Toen werden drie vrachtwagens van de voedselhulporganisatie bestookt. Internationaal werd verontwaardigd en woedend gereageerd op de aanval op hulpverleners. Israël verklaarde na eigen onderzoek dat er een fout was gemaakt en dat het incident "niet had moeten plaatsvinden".
Hamas viel Israël op 7 oktober vorig jaar binnen. De groep doodde bijna 1200 mensen en ontvoerde ongeveer 250 mensen. Israël is sindsdien bezig met verwoestende aanvallen op de Gazastrook. Door de oorlog zijn bijna 44.400 Palestijnen omgekomen en meer dan 105.000 anderen gewond geraakt, meldt het lokale ministerie van Gezondheid zaterdag in een dagelijkse update.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Justitie in Frankrijk heeft een onderzoek ingesteld naar de voormalige directeur van het Europese grensagentschap Frontex, meldt een bron bij de rechtspraak aan persbureau AFP. De mensenrechtenorganisatie Ligue des droits de l'homme (LDH) had daarom gevraagd. De organisatie beschuldigt de Fransman Fabrice Leggeri van misdaden tegen de menselijkheid en marteling door de manier waarop migranten werden geweerd op zee.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - In Iran zijn meer dan vierhonderd arrestaties verricht voor het ondermijnen van de nationale veiligheid, melden Iraanse staatsmedia. Het zou gaan om de grootste actie sinds het uitbreken van de oorlog met de VS en Israël. De 466 arrestanten zouden illegale uitingen hebben gedaan op internet, met als doel het veroorzaken van instabiliteit in het land.
1 uur geledenCHISINAU (ANP) - Nachtelijke Russische aanvallen op Oekraïne hebben de belangrijkste hoogspanningslijn tussen Moldavië en Europa verbroken. Dat schrijft de Moldavische president Maia Sandu op X.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft maandag laten weten dat journalisten niet langer mogen werken in het Pentagon. Er zal op het terrein een aparte werkplaats voor media worden ingericht en medewerkers van de pers zijn alleen nog "onder begeleiding van geautoriseerd personeel" welkom in het hoofdkwartier van Defensie.
8 uur geledenTEHERAN/TEL AVIV/RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Meerdere landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen. Zo meldde de Iraanse staatstelevisie dat er een "nieuwe reeks raketten is afgevuurd op Israël". Israël trof volgens Al Jazeera doelen in de Libanese hoofdstad Beiroet. Journalisten van The New York Times meldden zeker zeven explosies in de stad.
8 uur geledenBOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA onderzoekt of een luchtverkeersleider op het New Yorkse vliegveld LaGuardia mogelijk was afgeleid voor de crash met een toestel van Air Canada, schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Door de botsing tussen de passagiersvlucht en een brandweerwagen kwamen de twee piloten om het leven. Zo'n veertig inzittenden raakten gewond.
11 uur geleden