Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël noemt opschorten onderzoeksprogramma EU ongerechtvaardigd

Israël noemt opschorten onderzoeksprogramma EU ongerechtvaardigd

JERUZALEM (ANP) - Israël heeft verbolgen gereageerd op het voorstel van de Europese Commissie om de wetenschappelijke samenwerking met Israël deels stop te zetten. Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken noemt dat plan "verkeerd, spijtig en ongerechtvaardigd".

Israël maakt nu vier jaar deel uit van het EU-onderzoeksprogramma Horizon, wat betekent dat het land aanspraak maakt op subsidies voor onder meer techstartups. Volgens de Commissie houdt Israël zich niet aan de afspraken over de mensenrechten in de Gazastrook. De EU wil dat Israël veel meer humanitaire hulp toelaat.

Volgens Israël speelt de EU met deze beslissing alleen maar Hamas in de kaart. Het buitenlandministerie schrijft alles te doen om te voorkomen dat de lidstaten het voorstel van de Commissie aannemen. De lidstaten bespreken het plan dinsdag.

De Israëlische premier Benjamin Netanyahu liet later op X weten dat "Israël blijft samenwerken met internationale organisaties, de Verenigde Staten en Europese landen om ervoor te zorgen dat er grote hoeveelheden humanitaire hulp naar de Gazastrook stromen".

Meer uit Buitenland

Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

11 minuten geleden
Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas (96) overleden

STARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.

1 uur geleden
Veel doden bij Israëlische aanval op medisch centrum in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.

2 uur geleden
Israël: golf van antisemitisme overspoelt Nederland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.

3 uur geleden
Uitgeweken Cubanen hopen op terugkeer en handel in Cuba

MIAMI (ANP) - De Cubaanse regering zou volgens bronnen van de Miami Herald komende week economische hervormingen invoeren waarmee uitgeweken Cubanen of hun nakomelingen kunnen investeren in kleine ondernemingen en daar ook eigenaar van kunnen worden.

3 uur geleden
Twee Indiase olietankers passeren Straat van Hormuz

NEW DELHI/TEHERAN (AFP/AFP) - Twee olietankers die onder Indiase vlag varen zijn zaterdagochtend zonder problemen de Straat van Hormuz richting Indische Oceaan doorgevaren. De Indiase autoriteiten voor havens en scheepvaart hebben dit meegedeeld.

3 uur geleden
Iran waarschuwt dat havens in Emiraten doelwit zijn

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat het alle havens in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) als doelwit ziet voor de verdediging tegen Israël en de VS. De inwoners van de havensteden zouden er volgens het Iraanse leger moeten vertrekken voor hun veiligheid.

4 uur geleden