Israël neemt Palestijnse zijde van grensovergang Rafah in
RAFAH (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft de Palestijnse kant van de grensovergang bij Rafah ingenomen. Militairen hebben het gebied "operationeel onder controle" en militairen doorzoeken het gebied, aldus de IDF. Ook de grensovergang bij Kerem Shalom is dicht.
De IDF zegt dat in het oosten van Rafah een contraterreuroperatie werd uitgevoerd. De krijgsmacht stelt aanwijzingen te hebben dat de grensovergang gebruikt werd "voor terreurdoeleinden". Er zouden drie tunnels gevonden zijn en er werden "zo'n twintig terroristen" gedood, schrijft de IDF op Telegram.
Rafah ligt in het zuiden van Gaza, aan de grens met Egypte. Het is de belangrijkste aanvoerroute voor hulpgoederen en voedsel. De Gazaanse grensautoriteit bevestigt dat de overgang dicht is en dat er Israëlische tanks staan. Bronnen bij humanitaire organisaties zeggen tegen persbureau Reuters dat de aanvoer van hulpgoederen via Rafah stilligt.
Israël lijkt zich ook voor te bereiden op een grootschalige aanval op de stad. Inwoners in delen van de stad hebben opdracht gekregen te vertrekken.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump herhaalde tijdens een persconferentie op zijn golfclub in Doral wat hij eerder die dag tegen CBS News zei: dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De Iraanse Revolutionaire Garde reageerde daarop dat zij het einde van de oorlog zullen bepalen.
22 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.
3 uur geledenDORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.
4 uur geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gebeld, meldt het Kremlin. Ze hebben het zowel over Oekraïne als de oorlog in het Midden-Oosten gehad.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlog in Iran "zo goed als" voorbij is. Hij zei tegen CBS News dat de Amerikanen en de Israëliërs "heel ver voor op schema" lopen met hun luchtaanvallen.
8 uur geleden