Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël na aanval ambulances: blijven rekenen op steun Nederland

Israël na aanval ambulances: blijven rekenen op steun Nederland

DEN HAAG (ANP) - De Israëlische ambassade in Nederland heeft aangegeven dat Israël "volledig toegewijd" is aan het internationale recht en blijft rekenen op Nederlandse steun. Die verklaring volgt op een bezoek van ambassadeur Modi Ephraim aan het ministerie van Buitenlandse Zaken. Daar was hij ontboden nadat ophef was ontstaan over een Israëlische aanval op een ambulancekonvooi in de Gazastrook.

Minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) had de ambassadeur gevraagd "om opheldering te komen geven over recente gebeurtenissen en ontwikkelingen in de Gazastrook". De ambassadeur zou tijdens het bezoek de verwachting hebben uitgesproken dat Nederland "als vriend van Israël, onze inspanningen zal steunen om de dreiging van Hamas in Gaza te ontmantelen".

Bij de aanval op het ambulancekonvooi zijn eind maart vijftien hulpverleners gedood. De ambassade zegt dat het incident "uiterst serieus" wordt genomen en grondig wordt onderzocht.

Schending oorlogsrecht

Veldkamp benadrukt op X dat Nederland staat voor de veiligheid van Israël en de terugkeer van alle gijzelaars die worden vastgehouden in de Gazastrook. "Het is mijn overtuiging dat het juist voor deze inzet belangrijk is om ook zorgen over te brengen", aldus de bewindsman, die zondag bij Buitenhof zei dat de aanval op de ambulances een schending lijkt van het oorlogsrecht.

Van de aanval doken onlangs beelden op die waren gefilmd met de telefoon van een van de gedode hulpverleners. Zijn lichaam was na de aanval teruggevonden in een massagraf. Op de video was te zien dat ambulances lichten en sirenes aan hadden. Dat stond haaks op de eerdere Israëlische verklaring dat ze zonder verlichting op verdachte wijze richting Israëlische troepen reden.

Meer uit Politiek

Jetten wil ook AI-veiligheidsinstituut in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten wil dat Nederland net als andere Europese landen ook een veiligheidsinstituut krijgt voor kunstmatige intelligentie (AI). Hij reageerde positief op een voorstel van Volt-leider Laurens Dassen. Jetten wil zoiets het liefst opzetten samen met landen als Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en Duitsland, die al zo'n instantie hebben.

45 minuten geleden
Jetten hoopt binnen een week op deal met oppositie over begroting

DEN HAAG (ANP) - Rob Jetten hoopt binnen een week een deal te kunnen sluiten met oppositiepartijen over de begroting. "Als het binnen een week lukt, zou dat fantastisch zijn", zei de premier bij de Algemene Politieke Beschouwingen. Jesse Klaver was daar niet van onder de indruk. "Als ik op Brad Pitt zou lijken, zou dat ook fantastisch zijn", reageerde de PRO-leider tot hilariteit van de Tweede Kamer.

54 minuten geleden
Jetten: aan kabinet om duurzame gaspedaal vol in te trappen

DEN HAAG (ANP) - Het is aan het kabinet om het "duurzame gaspedaal" weer vol in te trappen, nadat er jarenlang "jojobeleid" is gevoerd. Dat zei premier Rob Jetten tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen na vragen van Christine Teunissen (PvdD).

1 uur geleden
Klaver: heel zorgelijk dat Jetten vasthoudt aan breed akkoord

DEN HAAG (ANP) - PRO-leider Jesse Klaver vindt het "heel zorgelijk" dat premier Rob Jetten vasthoudt aan zijn wens voor brede steun voor de kabinetsplannen. Verschillende fracties drongen tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen al bij Jetten aan om voor links of rechts te kiezen, maar dat wil de premier nog niet doen.

2 uur geleden
Jetten: te weinig tijd om alle wensen oppositie te verwerken

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten zegt dat niet alle wensen van de oppositie in de begroting konden worden verwerkt, omdat het kabinet te weinig tijd heeft gehad. "Ik heb dat onderschat", zei de minister-president tijdens de tweede dag van het debat over de plannen van het minderheidskabinet.

2 uur geleden
Stoffer: als we zo doorsudderen, dan gaan we er niet komen

DEN HAAG (ANP) - SGP-leider Chris Stoffer wil dat het kabinet snel kiest of het belastingplan en de begrotingen over links of over rechts door de Tweede en Eerste Kamer worden geloodst. "Want als we zo doorsudderen, dan gaan we er niet komen."

2 uur geleden
Bikker: als kabinet zo doorgaat, gaan we een modderpoel in

DEN HAAG (ANP) - ChristenUnie-leider Mirjam Bikker waarschuwt dat het kabinet het eerst onderling eens moet worden, voordat het kan gaan onderhandelen met oppositiepartijen. "Als het kabinet zo doorgaat, gaan we met z'n allen de modderpoel in. Dat gun ik ons land niet. En dat gun ik ook alle ministers niet die hard werken om goede dingen voor elkaar te krijgen."

2 uur geleden