Israël moet weer verkiezingen houden
JERUZALEM (ANP) - Israël stevent weer af op nieuwe landelijke verkiezingen. Parlementariërs hadden tot middernacht de tijd om een premierskandidaat te vinden, maar die deadline is niet gehaald. Dat betekent dat Israëliërs over enkele maanden weer naar de stembus moeten.
Het wordt de derde keer in minder dan 12 maanden tijd dat verkiezingen worden gehouden. De laatste stembusgang in september eindigde in een politieke patstelling. Het lukte zittend premier Benjamin Netanyahu en zijn grote rivaal Benny Gantz allebei niet een regering te vormen. Daarna kreeg het parlement, de Knesset, nog de kans met een kandidaat te komen.
Het parlement heeft ermee ingestemd de verkiezingsdatum vast te leggen op 2 maart 2020.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Oekraïne hoopt binnen twee weken een nieuwe ronde van onderhandelingen met Rusland te kunnen plannen, zegt president Volodymyr Zelensky. Voor de besprekingen onder Amerikaanse leiding treedt Abu Dhabi als gastheer op.
15 minuten geledenURDA (ANP/AFP) - Spanje houdt drie dagen van nationale rouw vanwege het dodelijke treinongeval ten zuiden van Madrid. Dat zei premier Pedro Sánchez in Urda, de plaats van het ongeluk waar hij met zijn binnenlandminister Fernando Grande-Marlaska Gómez naartoe is gereisd.
26 minuten geledenMADRID (ANP) - Bij het treinongeval in Spanje zijn 68 mensen omgekomen, meldt de Spaanse krant El País. 58 gewonden zijn opgenomen in een ziekenhuis, 15 daarvan zouden in kritieke toestand verkeren.
32 minuten geledenURDA (ANP/RTR) - De trein die woensdagochtend op een andere trein botste in Spanje had daarvoor onterecht toestemming gekregen om verder te rijden, zei transportminister Óscar Puente op een persconferentie. Volgens hem was de trein even daarvoor stil komen te staan vanwege een seinstoring en is het "onverklaarbaar" dat die daarna toch zijn reis mocht hervatten.
59 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische minister Sergej Lavrov schuift eind deze week aan bij de vergadering van buitenlandministers van de G20 in de Verenigde Staten. De VS, dit jaar voorzitter van de groep van twintig grote economieën, hadden Rusland uitgenodigd.
1 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Het vliegtuig met daarin de Braziliaanse oud-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro is geland in Miami in de Amerikaanse staat Florida. Daar verliet hij het toestel met zijn vrouw en twee dochters, aldus journalisten van persbureau AFP ter plaatse.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft in een video gezegd dat alles in het werk gesteld moet worden om nieuwe verkiezingen in het land te voorkomen, al zal het niet eenvoudig worden een coalitie te vormen.
2 uur geleden