
Israël moet weer verkiezingen houden
JERUZALEM (ANP) - Israël stevent weer af op nieuwe landelijke verkiezingen. Parlementariërs hadden tot middernacht de tijd om een premierskandidaat te vinden, maar die deadline is niet gehaald. Dat betekent dat Israëliërs over enkele maanden weer naar de stembus moeten.
Het wordt de derde keer in minder dan 12 maanden tijd dat verkiezingen worden gehouden. De laatste stembusgang in september eindigde in een politieke patstelling. Het lukte zittend premier Benjamin Netanyahu en zijn grote rivaal Benny Gantz allebei niet een regering te vormen. Daarna kreeg het parlement, de Knesset, nog de kans met een kandidaat te komen.
Het parlement heeft ermee ingestemd de verkiezingsdatum vast te leggen op 2 maart 2020.
Meer uit Buitenland
TALLAHASSEE (ANP) - Een schietpartij op een universiteit in Tallahassee (Florida) heeft aan zeker twee personen het leven gekost. Nog eens vijf mensen liepen schotwonden op, meldt de politie op een persconferentie. De vermeende schutter is opgepakt en naar het ziekenhuis gebracht.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil commerciële visserij toestaan in een enorm zeereservaat in de Stille Oceaan. Daartoe tekende hij donderdag een decreet. Het gebied herbergt een van de meest kwetsbare ecosystemen ter wereld.
37 minuten geledenSANAA (ANP) - Bij aanvallen van de Verenigde Staten op de haven Ras Isa in Jemen zijn donderdag minstens 33 mensen omgekomen. Dit meldden media onder leiding van de Houthi's.
41 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft donderdag een screening van sociale media bevolen van alle aanvragers van een Amerikaans visum die op of na 1 januari 2007 in de Gazastrook zijn geweest. Dit blijkt uit interne communicatie van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken die persbureau Reuters inzag.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne en de Verenigde Staten hebben donderdag een memorandum ondertekend als eerste stap naar het sluiten van een overeenkomst over de ontginning van mineralen in Oekraïne. Dit maakte de Oekraïense vicepremier Joelia Svyrydenko bekend.
4 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas zal geen "gedeeltelijk" bestand met Israël accepteren. Dat zei de hoofdonderhandelaar van de beweging, die in een speech op televisie aanstuurde op een "alomvattende overeenkomst" waarin onder meer een einde van de oorlog, gevangenenruil en de wederopbouw van Gaza zijn geregeld.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn begonnen met het terugtrekken van honderden militairen uit Syrië, bericht de krant The New York Times. Bronnen van de krant zeggen dat drie van de acht kleine bases in het noordoosten van dat land worden gesloten. Het aantal manschappen wordt teruggebracht van 2000 naar ongeveer 1400.
7 uur geleden