Israël meldt nieuwe aanvallen op Libanon
TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische strijdkrachten melden dat ze weer doelen aanvallen in Libanon. Er is een bestand van kracht, maar Israël en Hezbollah beschuldigen elkaar van schendingen.
Het is nog onduidelijk wat het precieze doelwit is van de aanval. De krijgsmacht van Israël meldt dat "terroristische doelwitten" worden aangevallen in het buurland.
Hezbollah voerde eerder op de dag een aanval uit op een Israëlische militaire positie in het grensgebied. Die aanval was volgens de groep bedoeld als waarschuwing voor Israël omdat het zich niet aan afspraken zou houden.
De Israëlische premier Benjamin Netanyahu kondigde vervolgens een "krachtige" reactie aan. In Libanon is sinds vorige week een staakt-het-vuren van kracht om een eind te maken aan de strijd tussen Israël en Hezbollah.
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP/RTR) - Uit de gegevens van de zwarte dozen van het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air blijkt dat de piloten hebben overwogen de landing in Miami af te breken. Dat zegt de Amerikaanse onderzoeksraad voor vervoersveiligheid NTSB dinsdag.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft geweigerd een door Republikeinen opgestelde kaart van kiesdistricten in Missouri te herstellen voorafgaand aan de tussentijdse verkiezingen ('midterms') in november. De Republikeinen hadden het hof daartoe verzocht.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Op het Iraanse eiland Kharg, in de Perzische Golf, zijn explosies gehoord. Volgens Iraanse staatsmedia is een olietanker vlak bij het eiland geraakt door een Amerikaanse raket.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu spreekt tegen dat hij in aanloop naar de Hamas-aanval op 7 oktober 2023 al was gewaarschuwd. "De berichten in de media zijn onjuist", staat in een verklaring op X. "De premier is voor 7 oktober niet gewaarschuwd vanuit de Verenigde Arabische Emiraten."
9 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran claimt dat het een Amerikaanse onderzeedrone in handen heeft gekregen. Het zou gaan om een hypermodern toestel.
10 uur geledenOSLO (ANP) - Tienduizenden Noren hebben afgelopen week gebruikgemaakt van de gelegenheid om de overleden koning Harald een laatste groet te brengen. In totaal hebben meer dan 46.000 mensen afscheid genomen, meldt het Noorse hof dinsdagavond.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen tientallen bedrijven die de Iraanse luchtvaartsector ondersteunen. Het gaat onder meer om luchtvaartmaatschappijen als Kish Airlines, Iran Air Tour en ATA Airlines.
10 uur geleden