Israël meldt doden voorman van Hezbollah
JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft naar eigen zeggen een belangrijke strijder van de Libanese beweging Hezbollah om het leven gebracht.
Met een luchtaanval in de streek van Bazouriye, ongeveer 17 kilometer ten noorden van de Israëlisch-Libanese grens, werd Ali Abed Akhsan Naim gedood.
Volgens de Israëlische woordvoerders was hij een leider binnen de militaire tak van Hezbollah en tweede man van een eenheid die raketten op Israël afschiet.
Strijdkrachten
Eerder op vrijdag werd gemeld dat de Israëli's in de regio Aleppo in Syrië luchtaanvallen hebben uitgevoerd. De aanvallen zouden gericht zijn op opslagplaatsen van raketten van de beweging Hezbollah. Volgens waarnemers van het Syrische Observatorium voor de Mensenrechten zijn er meer dan veertig doden gevallen, onder wie Hezbollahstrijders.
Hezbollah beschikt over goed getrainde en goed bewapende strijdkrachten die ook in Syrië aan de kant van de regering van president Bashar al Assad actief zijn.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse Hof van Beroep heeft de radicaal-rechtse politica Marine Le Pen ook in hoger beroep schuldig bevonden aan het misbruik van EU-geld. Als onderdeel van haar straf mag ze zich 45 maanden niet verkiesbaar stellen, waarvan 30 voorwaardelijk. Volgens het hof heeft ze die straf inmiddels achter de rug.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De belangrijkste verdachte van de bomaanslag in Monaco is dood, meldt de Oekraïense hoofdaanklager. Anastasiia Berezovska is doodgeschoten, staat in een persverklaring. De dood van de 39-jarige vrouw was eerder al gemeld door Oekraïense media.
2 uur geledenANKARA (ANP) - De Turkse vicepresident Cevdet Yilmaz heeft de NAVO-bondgenoten opgeroepen om alle beperkingen op de wapenhandel met Turkije op te heffen. Het gastland van de NAVO-top hoopt deze bijeenkomst aan te kunnen grijpen om bijvoorbeeld het verbod op de aankoop van Amerikaanse F-35's weg te nemen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel geeft toe dat het nieuwe grenscontrolesysteem EES nog niet overal goed werkt. Vooral op drukke vliegvelden lopen de wachtrijen op bepaalde uren door het Entry/Exit System (EES) behoorlijk op. Bij twintig grensovergangen zijn er serieuze problemen, zeggen betrokken EU-ambtenaren. De Europese Commissie wil niet zeggen om welke het gaat.
2 uur geledenPRAAG (ANP/DPA) - De Duitse rechts-extremist Marla Svenja Liebich kan door Tsjechië aan Duitsland worden overgeleverd. Dat besloot een Tsjechisch gerechtshof na een juridische strijd die internationaal aandacht kreeg.
2 uur geledenANKARA (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte heeft de defensie-industrie opgeroepen om "meer risico te nemen". Hij verklaarde op de NAVO-top in Ankara dat lidstaten structureel bereid zijn om meer geld uit te geven aan defensie, maar dat zou alleen mogelijk zijn als de industrie ook opschaalt. "Ik vraag jullie om een sprong te wagen."
2 uur geledenKYIV (ANP) - De vrouw die wordt gezocht voor een recente aanslag in Monaco is dood aangetroffen bij de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat zeggen bronnen bij de opsporingsdiensten tegen de Oekraïense nieuwssite Ukrainska Pravda.
3 uur geleden