Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël meldt aanvallen op 'terreurcellen' in Libanon

Israël meldt aanvallen op 'terreurcellen' in Libanon

TEL AVIV/BEIROET (ANP/DPA) - Het Israëlische leger zegt "terreurcellen" in het zuiden van Libanon te hebben getroffen na nieuwe beschietingen vanuit het noordelijke buurland. Vanuit Libanon werden meerdere raketten afgevuurd op Israël. Daarbij raakten volgens Israëlische media twee Thaise burgers gewond.

Het Libanese televisiestation Al-Manar van de pro-Iraanse Hezbollah had eerder de beschietingen van Israëlische doelen gemeld. Dergelijke aanvallen worden gewoonlijk uitgevoerd door Hezbollah of Palestijnse militanten in Libanon.

Israël lanceerde massale luchtaanvallen op de Gazastrook na de slachtpartijen op 7 oktober in Israëlisch grensgebied in het zuiden van het land door Hamas. Sindsdien zijn er ook herhaaldelijk gewelddadige incidenten geweest aan de grens tussen Israël en Libanon, waardoor de bezorgdheid over een verdere escalatie van de oorlog is toegenomen.

Meer uit Buitenland

Hongkongse mediamagnaat Jimmy Lai veroordeeld tot 20 jaar cel

HONG KONG (ANP) - Jimmy ‍Lai, mediamagnaat uit Hong Kong, is maandag tot 20 jaar cel veroordeeld voor samenzwering met buitenlandse mogendheden en de publicatie van opruiend materiaal.

4 minuten geleden
Cuba binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen

HAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft zondag buitenlandse luchtvaartmaatschappijen gewaarschuwd dat het land binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen zit. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE.

1 uur geleden
EU-chef Von der Leyen blij met winst Seguro in Portugal

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is blij met de overwinning van de centrumlinkse presidentskandidaat António José Seguro in Portugal zondag. Op X noemde ze Seguro's winst op de uiterst rechtse kandidaat André Ventura een overwinning voor "gedeelde Europese waarden".

2 uur geleden
Venezuela laat prominente oppositieleden vrij

CARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa en de prominente advocaat Perkins Rocha zijn vrijgelaten uit de gevangenis, melden hun families in afzonderlijke verklaringen. Het zijn de recentste vrijlatingen van hooggeplaatste personen door de regering in Caracas, die onder Amerikaanse druk staat om politieke gevangenen vrij te laten.

5 uur geleden
Seguro verslaat uiterst rechtse Ventura in Portugese verkiezingen

LISSABON (ANP/AFP) - De centrumlinkse kandidaat António José Seguro heeft een overtuigende overwinning geboekt op zijn uiterst rechtse rivaal André Ventura bij de Portugese presidentsverkiezingen van zondag. Dat komt naar voren in twee gezaghebbende exitpolls.

6 uur geleden
Veiligheidskabinet Israël wil controle over Westoever vergroten

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet heeft maatregelen goedgekeurd die de Israëlische controle over de bezette Westelijke Jordaanoever versterken en de weg vrijmaken voor verdere uitbreiding van Joodse nederzettingen in het Palestijnse gebied. Dat melden minister van Financiën Bezalel Smotrich en minister van Defensie Israel Katz.

7 uur geleden
Iran veroordeelt Nobelprijswinnares Mohammadi opnieuw

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De al vaker veroordeelde Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi heeft nieuwe celstraffen gekregen, meldt haar advocaat. De activiste kreeg in 2023, toen ze in de gevangenis zat, de Nobelprijs voor de Vrede toegekend voor haar strijd tegen de onderdrukking van vrouwen in Iran en voor haar strijd voor mensenrechten en vrijheid. Het islamitische regime was uiterst kritisch over dat besluit.

9 uur geleden