Israël meldt aanvallen op 'terreurcellen' in Libanon
TEL AVIV/BEIROET (ANP/DPA) - Het Israëlische leger zegt "terreurcellen" in het zuiden van Libanon te hebben getroffen na nieuwe beschietingen vanuit het noordelijke buurland. Vanuit Libanon werden meerdere raketten afgevuurd op Israël. Daarbij raakten volgens Israëlische media twee Thaise burgers gewond.
Het Libanese televisiestation Al-Manar van de pro-Iraanse Hezbollah had eerder de beschietingen van Israëlische doelen gemeld. Dergelijke aanvallen worden gewoonlijk uitgevoerd door Hezbollah of Palestijnse militanten in Libanon.
Israël lanceerde massale luchtaanvallen op de Gazastrook na de slachtpartijen op 7 oktober in Israëlisch grensgebied in het zuiden van het land door Hamas. Sindsdien zijn er ook herhaaldelijk gewelddadige incidenten geweest aan de grens tussen Israël en Libanon, waardoor de bezorgdheid over een verdere escalatie van de oorlog is toegenomen.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP/RTR/AFP) - Een commissie van het Noorse parlement is unaniem akkoord met een extern onderzoek naar banden tussen prominente Noren en Jeffrey Epstein. Het besluit volgt op een steeds groter wordend schandaal rond banden met de overleden Amerikaanse zedendelinquent.
10 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa is in zijn woning in Maracaibo onder huisarrest geplaatst, meldt zijn zoon op X. Hij werd zondag opgepakt, uren nadat hij uit de gevangenis was vrijgelaten.
59 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer is ondanks de oplopende druk niet van plan om op te stappen. "Ik zal nooit weglopen van het mandaat dat ik heb gekregen om dit land te veranderen", reageerde de premier op een oproep van partijgenoten om af te treden. "Ik zal nooit weglopen van de mensen voor wie ik moet opkomen en ik zal nooit weglopen van het land waar ik van houd."
1 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby heeft in de rechtbank van Oslo opnieuw verklaard dat hij niet aan seks doet met slapende vrouwen. De zoon van kroonprinses Mette-Marit reageerde daarmee op de verklaring van zijn tweede vermeende slachtoffer, melden Noorse media.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Om het Oekraïense energienetwerk echt te beschermen, moet de EU zorgen voor meer luchtafweer en raketten. Dat zei Eurocommissaris Marta Kos (Uitbreiding van de EU) dinsdag in het Europees Parlement. Lidstaten moeten volgens haar desnoods uit eigen voorraad aan Oekraïne leveren.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft een derde verdachte gearresteerd voor de aanslag op generaal Vladimir Aleksejev, afgelopen vrijdag in Moskou. Dat meldt inlichtingendienst FSB. Het zou gaan om Pavel Vasin, de zoon van de eerder in Moskou opgepakte Viktor Vasin.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland wil voor meer dan een half miljard euro aanvalsdrones aanschaffen. De eerste kamikazedrones, die in de lucht rondhangen tot ze een doelwit zien om zich erop te storten, moeten binnen een jaar worden geleverd. De Duitse troepen in Litouwen zouden ze als eersten krijgen.
4 uur geleden