Israël meldt aanvallen op Hezbollah-locaties in Libanon
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische krijgsmacht zegt in Libanon wapenopslagplaatsen en andere infrastructuur van Hezbollah te hebben verwoest. Dat gebeurde op meerdere locaties in het zuiden van het land, bericht nieuwssite Times of Israel.
Een van de opslagplaatsen lag naar verluidt ondergronds, een andere verstopt in bosrijk gebied. Er zouden een raketwerper en explosieven zijn aangetroffen. Bij het ontmantelen van de locaties zouden ook gespecialiseerde militairen zijn ingezet.
Israël sloot vorig jaar november een bestand met Libanon na een gewapend conflict met Hezbollah. Die zwaarbewapende en politiek invloedrijke groep heeft nauwe banden met Iran.
Israël heeft na het ingaan van die overeenkomst nog wel luchtaanvallen uitgevoerd in Libanon. Operaties met grondtroepen komen volgens de nieuwssite veel minder vaak voor.
Meer uit Buitenland
TAPACHULA/GUATEMALA-STAD (ANP/RTR) - Voor de zuidwestkust van Mexico heeft zich een zware aardbeving met een kracht van 7.3 voorgedaan, meldt de Amerikaanse geologische dienst USGS, die het eerder had over een beving met een kracht van 7.4. Het epicentrum lag op 10 kilometer diepte voor de kust van Puerto Madero, in de deelstaat Chiapas vlak bij de grens met Guatemala. President van Mexico Claudia Sheinbaum zei dat er nog geen berichten zijn over schade of slachtoffers.
2 uur geledenKEULEN (ANP/DPA/AFP) - Frankrijk en Duitsland gaan nog meer samenwerken op het gebied van defensie. Dat is de conclusie na topoverleg tussen de twee landen bij Keulen. Zo kondigde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz aan dat zijn land later dit jaar mee zal doen aan een Franse nucleaire oefening.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In de regio van Parijs zijn tijdens een hittegolf in juni twee keer zoveel mensen overleden als verwacht, zegt het Franse volksgezondheidsinstituut. Er werden 3000 overlijdens geregistreerd in Île-de-France, 1565 meer dan werd verwacht in de regio voor de tijd van het jaar.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil naleving van EU-regels voor de rechtsstaat directer gaan koppelen aan geld dat lidstaten wel of juist niet krijgen vanuit de nieuwe EU-meerjarenbegroting 2028-2034. Met de opzet van de zevende editie van het jaarlijkse rapport over de rechtsstaat in EU-landen is daarmee een volgende stap gezet, zei Eurocommissaris Michael McGrath (Democratie en Rechtsstaat) vrijdag tijdens een persconferentie.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft Ihor Klymenko aangewezen als secretaris van de Nationale Veiligheids- en Defensieraad. Dat meldt Zelensky op X. Tot voor kort was Klymenko nog minister van Binnenlandse Zaken, totdat Zelensky afgelopen weekend plots zijn kabinet opschudde en het vertrek van premier Joelia Svyrydenko aankondigde. Daarmee werd een kabinetsval in gang gezet.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - In Duitsland staat de positie van CDU-kopstuk Jens Spahn onder druk na een rel over draagmoederschap. Zijn prominente partijgenoot Daniel Peters eist nu zijn vertrek.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regeringspartij Labour heeft Andy Burnham zoals verwacht gekozen als nieuwe leider en daarmee ook als nieuwe premier van het Verenigd Koninkrijk. Hij volgt Keir Starmer op, die vorige maand onder druk zijn vroegtijdige aftreden aankondigde.
6 uur geleden