
Israël: meerderheid Hamas-gijzelaars in leven
JERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens het Israëlische leger is de meerderheid van de gijzelaars die door Hamas zijn ontvoerd tijdens de terreuraanval van 7 oktober in leven.
Van de ongeveer tweehonderd gijzelaars die zich momenteel in de Gazastrook bevinden, zijn er meer dan twintig minderjarig en tussen de tien en twintig van hen zijn ouder dan zestig jaar. De strijdkrachten gaven geen verdere details. Onder de gegijzelden is een Nederlandse tiener.
Palestijnse extremisten namen tijdens hun ongekende aanval op Israëlisch grensgebied ook lijken mee naar de Gazastrook. Tussen de honderd en tweehonderd Israëli's worden nog als vermist beschouwd, tegen de ongeveer 3000 personen die op de eerste dag na de terreur als vermist golden.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij inzet op een bestand in Oekraïne als hij vrijdag met de Russische president Vladimir Poetin praat. Dat maakte de Franse president Emmanuel Macron bekend na digitaal overleg tussen Trump, de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en andere Europese leiders. Trump zou ook hebben verklaard dat alleen onderhandeld kan worden over grondgebied als Oekraïne daarbij betrokken is.
30 minuten geledenMADRID (ANP) - Brandbestrijders in verscheidene delen van Spanje proberen natuurbranden meester te worden. Er zijn al dagen bossen en landerijen in brand gevlogen door veelal onbekende oorzaak, aldus Spaanse media.
2 uur geledenDONETSK (ANP/AFP) - De Russische krijgsmacht heeft dinsdag 110 vierkante kilometer veroverd in Oekraïne, volgens een analyse van persbureau AFP op basis van de denktank Institute for the Study of War (ISW). Dat is de grootste terreinwinst in 24 uur sinds mei 2024.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is aangekomen in Duitsland, bij het kantoor van bondskanselier Friedrich Merz. Hij ontmoet de Duitse regeringsleider voorafgaand aan digitale besprekingen met onder anderen de Amerikaanse president Donald Trump, NAVO-topman Mark Rutte en Europese bondgenoten.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft het gesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump, de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en een aantal Europese leiders afgedaan als "onbelangrijk". Zelensky en de Europeanen hopen Trumps standpunten nog te kunnen bijsturen voor zijn ontmoeting met de Russische president Vladimir Poetin komende vrijdag.
4 uur geledenGRAVELINES (ANP/AFP) - Een door kwallen stilgelegde kerncentrale aan de Franse kust wordt weer in werking gesteld, meldt het getroffen elektriciteitsbedrijf EDF. De eerste kernreactor doet het weer en de overige worden in gereedheid gebracht.
4 uur geledenANCHORAGE (ANP) - Het gesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin komende vrijdag vindt plaats op een luchtmachtbasis, melden Amerikaanse media als CNN en The New York Times. Bronnen binnen het Witte Huis zeggen tegen hen dat de twee wereldleiders elkaar ontmoeten op de basis Elmendorf-Richardson in Anchorage, de grootste stad van Alaska.
4 uur geleden