Israël: laatste details van deal nog niet uitgewerkt
TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt dat de laatste details van de Gaza-deal nog moeten worden uitgewerkt. "We hopen dat dit vanavond gaat gebeuren", staat in een verklaring.
Hamas heeft nog niet publiekelijk gereageerd. De inhoud van het akkoord is nog niet officieel naar buiten gebracht. De deal bestaat uit fases, meldt een ingewijde tegen persbureau Reuters. Tijdens de eerste fase van zes weken geldt een staakt-het-vuren.
Hamas laat in de eerste fase 33 Israëlische gijzelaars vrij, onder wie minderjarigen, vrouwen en mannen boven de 50 jaar. In ruil komen tussen de 990 en 1650 Palestijnen vrij uit Israëlische gevangenissen, aldus de bron.
Uitvoering
Israëlische militairen trekken zich bovendien terug uit Centraal-Gaza en ontheemde Palestijnen kunnen terug naar het noorden van het kustgebied. Volgens de bron mogen tijdens het bestand dagelijks zeshonderd vrachtwagens met humanitaire hulp de Gazastrook in. Qatar, Egypte en de Verenigde Staten staan garant voor de uitvoering van de overeenkomst.
Onderhandelingen over de tweede fase beginnen op de zestiende dag van de eerste fase. Die gaan naar verwachting over de vrijlating van de overige gijzelaars, een permanent staakt-het-vuren en een volledige terugtrekking van Israëlische militairen. Er komt ook een derde fase, waarin Egypte, Qatar en de Verenigde Naties toezicht houden op de wederopbouw van de Gazastrook.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Verschillende Amerikaanse organisaties voor gezondheidszorg zijn naar de rechter gestapt, omdat de aanbevolen lijst voor vaccinaties voor kinderen is ingekort. Dat meldt The Washington Post.
46 minuten geledenSYDNEY (ANP) - De Australische stad Sydney heeft dinsdag 34 stranden afgesloten voor bezoekers vanwege vier aanvallen door haaien in twee dagen tijd, aldus plaatselijke autoriteiten.
47 minuten geledenLONDEN (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump ondermijnt in toenemende mate de mensenrechten. Daarvoor waarschuwt Amnesty International in een dinsdag verschenen rapport.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering onderzoekt of het wenselijk is om sociale media te verbieden voor jongeren onder de 16 jaar, meldt de BBC.
2 uur geledenPENCO (ANP) - Het dodental door bosbranden in Chili is opgelopen tot zeker negentien mensen, aldus de autoriteiten. De regering is nog steeds bezig met grootschalige evacuaties van mensen. Meer dan dertig branden worden op dit moment bestreden. De situatie wordt bemoeilijkt door extreme hitte en sterke wind.
2 uur geledenKABUL (ANP/AFP/RTR) - Islamitische Staat (IS) heeft een aanslag op een Chinees restaurant in de Afghaanse hoofdstad Kaboel geclaimd. Daarbij kwamen volgens lokale autoriteiten een Chinees en zes Afghanen om het leven. Een niet nader gespecificeerd aantal mensen raakte gewond. IS spreekt zelf van 25 slachtoffers.
5 uur geledenNDJAMENA (ANP/AFP) - De Soedanese Rapid Support Forces zeggen "per ongeluk" in gevecht te zijn geraakt met het leger uit buurland Tsjaad. Daarbij werden volgens dat land zeven militairen gedood. De RSF zegt dat het om een fout ging en dat de paramilitairen het gemunt hadden op leden van het Soedanese leger die vanuit Tsjaad de grens zouden zijn overgestoken.
5 uur geleden