Israël kwaad op Spanje om uitspraken premier Sánchez
MADRID/TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft donderdag zijn ambassadeur uit Spanje teruggehaald om uitspraken van de Spaanse premier Pedro Sánchez. Die sprak eerder op de dag zijn twijfels uit over Israëls optreden tijdens de oorlog in de Gazastrook.
"De beelden die we zien en het groeiende aantal dode kinderen, ik heb ernstige twijfels of Israël zich aan de internationale humanitaire wet houdt", zei Sánchez op Spaanse televisie. "Wat we in Gaza zien is niet acceptabel."
De Israëlische buitenlandminister Eli Cohen spreekt op X van "schandalige opmerkingen" van de Spaanse premier, "die opnieuw ongefundeerde beweringen herhaalt". Volgens Cohen houdt Israël zich wel degelijk aan de internationale wet. De Spaanse ambassadeur moet zich nu melden op het Israëlische buitenlandministerie om uitleg te geven en de Israëlische ambassadeur in Spanje moet terugkomen naar Jeruzalem voor "consultaties".
Niet de eerste keer
Het is niet de eerste keer sinds 7 oktober dat Sánchez zich de Israëlische woede op zijn hals haalt. Afgelopen vrijdag had hij het over de "willekeurige moorden op onschuldige burgers" in Gaza. Ook toen werd de Spaanse ambassadeur ontboden. Cohen beschuldigde Madrid toen van het steunen van terrorisme.
Sánchez zei in het interview donderdag nog dat de relatie tussen Israël en Spanje "correct" was en dat "bevriende landen elkaar ook dingen te zeggen hebben".
Meer uit Buitenland
SCHWERIN (ANP/DPA) - De Duitse christendemocraten zijn in een verkiezingsprognose voor de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren voor het eerst onder de kiesdrempel van 5 procent gezakt. Volgens de zender ARD staat de CDU van bondskanselier Friedrich Merz nu op 4,9 procent, terwijl de laatste prognose van de zender ZDF de partij op 5,0 procent zet.
2 uur geledenKIEV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat hij met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump heeft afgesproken elkaar in New York te ontmoeten. De twee voerden zondag een telefoongesprek.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Met zo'n 14 procent van de stemmen geteld gaat de regeringspartij Verenigd Rusland van president Vladimir Poetin met 57,5 procent van de stemmen ruim aan de leiding in de Russische parlementsverkiezingen. Dat meldt de Centrale Kiescommissie van het land, die een opkomst van ruim 56 procent meldt.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De radicaal-rechtse partij AfD heeft fors winst geboekt bij de Duitse deelstaatverkiezingen, blijkt uit de exitpoll die na het sluiten van de stembussen is gepubliceerd. De partij van bondskanselier Friedrich Merz, CDU, lijdt een nederlaag. Het lijkt het slechtste verkiezingsresultaat ooit te zijn voor de partij.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De radicaal-rechtse partij AfD heeft fors winst geboekt bij de Duitse deelstaatverkiezingen, blijkt uit de exitpoll die na het sluiten van de stembussen is gepubliceerd. De partij van bondskanselier Friedrich Merz, CDU, lijdt een nederlaag. Het lijkt het slechtste verkiezingsresultaat ooit te zijn voor de partij.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen hebben zondag in Parijs gedemonstreerd tegen een wetsvoorstel over het gebruik van geweld door handhavers. Politici, mensenrechtenorganisaties en andere activisten sloten zich aan bij de demonstranten. De wet wordt ook wel een "licence to kill" genoemd.
6 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/DPA) - De Deense premier Mette Frederiksen geeft geen details over een akkoord met de Verenigde Staten over Groenland totdat dit daadwerkelijk ondertekend is. Tegen de Deense omroep TV 2 zei Frederiksen ook dat zij en de Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen geen deal zouden ondertekenen "als die niet goed is voor Groenland".
7 uur geleden