Israël kwaad op Spanje om uitspraken premier Sánchez
MADRID/TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft donderdag zijn ambassadeur uit Spanje teruggehaald om uitspraken van de Spaanse premier Pedro Sánchez. Die sprak eerder op de dag zijn twijfels uit over Israëls optreden tijdens de oorlog in de Gazastrook.
"De beelden die we zien en het groeiende aantal dode kinderen, ik heb ernstige twijfels of Israël zich aan de internationale humanitaire wet houdt", zei Sánchez op Spaanse televisie. "Wat we in Gaza zien is niet acceptabel."
De Israëlische buitenlandminister Eli Cohen spreekt op X van "schandalige opmerkingen" van de Spaanse premier, "die opnieuw ongefundeerde beweringen herhaalt". Volgens Cohen houdt Israël zich wel degelijk aan de internationale wet. De Spaanse ambassadeur moet zich nu melden op het Israëlische buitenlandministerie om uitleg te geven en de Israëlische ambassadeur in Spanje moet terugkomen naar Jeruzalem voor "consultaties".
Niet de eerste keer
Het is niet de eerste keer sinds 7 oktober dat Sánchez zich de Israëlische woede op zijn hals haalt. Afgelopen vrijdag had hij het over de "willekeurige moorden op onschuldige burgers" in Gaza. Ook toen werd de Spaanse ambassadeur ontboden. Cohen beschuldigde Madrid toen van het steunen van terrorisme.
Sánchez zei in het interview donderdag nog dat de relatie tussen Israël en Spanje "correct" was en dat "bevriende landen elkaar ook dingen te zeggen hebben".
Meer uit Buitenland
URDA (ANP/AFP) - In Spanje zijn nog eens tien buitenlandse slachtoffers van het treinongeluk van vorige week geïdentificeerd. Vier van hen kwamen uit de Verenigde Staten en de anderen uit Canada, Japan, Argentinië, Mexico, Tunesië en Tsjechië. Eerder werden de identiteiten van een Frans en een Portugees slachtoffer vastgesteld.
1 uur geledenOLESJKY (ANP/AFP) - Het staakt-het-vuren dat de afgelopen dagen om humanitaire redenen van kracht was rond de Oekraïense stad Olesjky, is zoals gepland beëindigd. Dat verklaarde de Oekraïense ombudsman voor de mensenrechten Dmytro Loebinets zondagavond. Rusland meldde eerder al de humanitaire operatie te hebben afgerond.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Amnesty International zegt dat komende winter een nieuwe humanitaire ramp dreigt in Oekraïne. Russische autoriteiten, waaronder president Vladimir Poetin, kondigden eerder aan de energie-infrastructuur in Oekraïne opzettelijk te zullen aanvallen. De mensenrechtenorganisatie verwacht dat dit grote problemen zal veroorzaken voor burgers in het land.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Een officiële app die door Oekraïners wordt gebruikt om op de hoogte te blijven van dreigende Russische luchtaanvallen, is gehackt. Dat bevestigt een woordvoerder van de Oekraïense luchtmacht zondagavond.
5 uur geledenISTANBUL (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is bereid de Russische president Vladimir Poetin te ontmoeten voor rechtstreekse gesprekken in Turkije. Dat zei hij zondag in een interview met de zender CNN Türk. "We zijn er klaar voor", antwoordde Zelensky op de vraag of hij bereid zou zijn Poetin in Turkije te ontmoeten.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) heeft verklaard dat op twee tankers explosies hebben plaatsgevonden nadat ze in de Straat van Hormuz op zeemijnen waren gevaren. Een van de schepen, een supertanker, staat in brand. Dat melden Iraanse staatsmedia, waaronder persbureau IRNA.
6 uur geledenLANSING (ANP/BLOOMBERG) - Afgevaardigde Haley Stevens, die de Democratische voorverkiezing voor een Senaatszetel namens de Amerikaanse staat Michigan verloor, heeft haar steun uitgesproken voor de Republikeinse kandidaat Mike Rogers. Hiermee is de breuk met de Democratische kandidaat Abdul El-Sayed definitief.
8 uur geleden