Israël kritisch over resolutie VN-Veiligheidsraad
NEW YORK (ANP/RTR) - De Israëlische ambassadeur bij de Verenigde Naties heeft de nodige kritiek op de resolutie die de VN-Veiligheidsraad vrijdag heeft aangenomen. Volgens Gilad Erdan is er te weinig oog voor het lot van de gijzelaars die door Hamas op 7 oktober vanuit Israël naar de Gazastrook zijn meegenomen en daar nog steeds vastzitten.
"De focus van de VN op alleen hulpmechanismen aan Gaza is onnodig en staat los van de realiteit. Israël staat al hulpleveringen op de vereiste schaal toe", aldus de Israëlische gezant. "De VN hadden zich moeten concentreren op de humanitaire crisis van de gijzelaars."
Erdan sprak zijn dank uit aan de Verenigde Staten voor hun steun aan Israël tijdens de onderhandelingen over de resolutie, die volgens hem intact houdt dat de Israëlische veiligheidsautoriteiten alle hulp die Gaza binnenkomt mag inspecteren.
Meer uit Buitenland
BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA onderzoekt of een luchtverkeersleider op het New Yorkse vliegveld LaGuardia mogelijk was afgeleid voor de crash met een toestel van Air Canada, schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Door de botsing tussen de passagiersvlucht en een brandweerwagen kwamen de twee piloten om het leven. Zo'n veertig inzittenden raakten gewond.
3 uur geledenBOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Bahrein heeft een ontwerpresolutie opgesteld voor de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties waarmee landen gemachtigd zouden worden om "alle noodzakelijke middelen" in te zetten om het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat blijkt uit een tekst die persbureau Reuters heeft ingezien.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlogsdoelen in de strijd met Iran ook bereikt kunnen worden via een overeenkomst. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na overleg met Trump in een videoboodschap.
8 uur geledenBOGOTÁ (ANP) - Bij de crash van een militair vliegtuig in Colombia is één persoon overleden, maakte president Gustavo Petro bekend op X. In totaal zijn 77 mensen in het ziekenhuis opgenomen.
8 uur geleden